НАЗК перевірить е-декларації судді Антонова, який закрив "справу Кернеса"

ПОЛТАВА
11.08.2018, 13:09

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ухвалило рішення розпочати перевірку електронних декларацій судді Київського районного суду м. Полтави Андрія Антонова, який закрив справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Блинника і Євгена Смицького, за 2015, 2016 та 2017 роки.

Як повідомляється на сайті НАЗК, буде розпочато повні перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які подані: суддею Київського районного суду м. Полтави Андрієм Антоновим за 2015, 2016 та 2017 роки; заступником голови Національної поліції України – начальником департаменту захисту Національної економіки поліції України Ігорем Купранцем за 2017 рік; завідувачем секретаріату комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності Ігорем Приймою за 2015, 2016 та 2017 роки.

Як повідомлялося, 10 серпня 2017 року суддя Київського райсуду м. Полтави Андрій Антонов розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Г.Кернеса і його охоронців В.Блинника і Є.Смицького як відмову від обвинувачення та закрив кримінальне провадження.

"Суд постановив: кримінальне провадження за звинуваченням Кернеса Геннадія Адольфовича,... Блинника Віталія Дмитровича,... Смицького Євгена Миколайовича закрити у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі", – йдеться в рішенні, оголошеному А.Антоновим.

У мотивувальній частині документа наголошується, що неявка прокурорів, потерпілих та їхніх представників на судові дебати порушує принцип змагальності сторін і принцип рівності всіх перед законом і судом. Крім того, сторона обвинувачення такою поведінкою порушує принцип поваги до людської гідності. Проаналізувавши норми національного та міжнародного права, суд дійшов висновку, що кримінальне провадження слід закрити.

У свою чергу заступник генерального прокурора України Анжела Стрижевська заявила, що прокуратура Полтавської області відкрила кримінальне провадження за фактом винесення суддею неправосудного рішення у справі щодо Г.Кернеса і його охоронців. "Прокуратура Полтавської області внесла відомості за цим фактом до ЄРДР за ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу (винесення суддею неправосудного рішення)", – сказала А.Стрижевська на брифінгу в Києві.

Вона висловила здивування рішенням суду, який закрив кримінальне провадження щодо Г.Кернеса та його охоронців. "Ніхто не відмовлявся від обвинувачення", – наголосила заступник генпрокурора.

При цьому А.Стрижевська повідомила, що прокуратура подаватиме апеляційну скаргу на рішення Київського райсуду Полтави.

Читайте також:
Значне зростання середньодобової температури може спровокувати займання в екосистемах Полтавщини.
вчора, 09:18
У селищі Ланна провели плановий огляд місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що реконструюють у рамках "Великого будівництва".
03 липня, 10:39
У Пирятині оголосили конкурс на найкращий будинок і благоустрій прилеглої до нього території, який триватиме до 1 вересня поточного року.
03 липня, 08:53
На місце події прибула швидка допомога, однак врятувати чоловіка не вдалося.
02 липня, 15:20
У селі Селещина триває підготовка до планової капітальної реконструкції мостової переправи.
02 липня, 10:43
Мешканці села Засулля Лубенського району безвідповідально ставляться до водних ресурсів, тому існує загроза нестачі останніх.
02 липня, 09:18