Не лише вирок за підкуп виборців: експрокурор САП заявив, що директор НАБУ перебував у розшуку

КРИМІНАЛ
04 лютого, 18:01
Не лише вирок за підкуп виборців: експрокурор САП заявив, що директор НАБУ перебував у розшуку

Він додав, що суддя надавав дозвіл на затримання Кривоноса та його доставлення до суду під вартою.

Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Семен Кривонос перебував у розшуку, коли притягувався до кримінальної відповідальності та отримав вирок за підкуп виборців в інтересах БЮТ. Про це заявив колишній прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Станіслав Броневицький.

«Як повідомляють джерела в правоохоронних органах, у ході провадження у справі Семен Юрійович настільки сильно бажав встановлення істини, що переховувався від слідства і суду, внаслідок чого був оголошений у розшук», — написав Броневицький у своєму Telegram.

Він додав, що суддя надавав дозвіл на затримання Кривоноса та його доставлення до суду з утриманням під вартою.

Нинішній директор НАБУ отримав обвинувальний вирок суду у справі щодо підкупу виборців на користь БЮТ, але в червні 2009 року був звільнений за амністією через наявність у нього малолітньої дитини. За інформацією ЗМІ, він нібито всиновив хлопчика і завдяки цьому уникнув ув’язнення.

Броневицький також зазначив, що за такого послужного списку Кривоноса обрали очільником НАБУ, оскільки конкурси з відбору вже давно перестали бути справедливими та незалежними.

«Це реальне протягування на посади “своїх”. Не більше. Конкурси як явище давно нівельовані тими, для кого вони придумані», — наголосив колишній прокурор САП.

Як приклад він навів випадок, коли трьох колишніх працівників НАБУ, якими керував нинішній очільник САП Олександр Клименко, через подібні «конкурси» було призначено прокурорами САП.

«По одному з них — Дмитру Литвиненку — свого часу в НАБУ проводилося службове розслідування з приводу вчинення ним дій із використанням становища детектива, які були спрямовані на підігрування ТОВ «Оптимумспецдеталь» в отриманні можливості бути контрагентом «Укроборонпрому»», — написав Броневицький.

Він зазначив, що в ході перевірки було здобуто відомості, які свідчать про ймовірну передачу детективам відділу Клименка та співробітникам Бюро грошових коштів, телефонів, планшетів і кавоварок.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Скотт Бессент анонсував зняття санкцій із рф після закінчення війни.
06:08
Політика
Лідер угорської партії «Тиса» Петер Мадяр заявив, що його опоненти — партія влади «Фідес» — хочуть опублікувати його інтимне відео.
вчора, 14:20
Економіка
У 2022 році Visa та Mastercard обробляли майже дві третини всіх карткових платежів в ЄС.
10 лютого, 08:07
Світ
Вашингтон планує розгорнути до чотирьох атомних підводних човнів на військово-морській базі у Західній Австралії вже з 2027 року.
09 лютого, 07:05
Війна
Попередні спроби президента США діяти таким чином зазнали невдачі.
08 лютого, 19:36