Не вивчені уроки історії

ІСТОРІЯ
03.09.2022, 12:45
Не вивчені уроки історії

Ватикан допомагав нацистам

Після Другої світової війни тисячі нацистів втікали до Південної Америки по так званими «слідах щурів» — часто за допомогою католицького духовенства. Ватикан наразі відкриває свої архіви того часу. Чи це буде моментом істини?

1948 року, всього через три роки після закінчення Другої світової війни, головному нацистському військовому злочинцю вдалося втекти з в'язниці в Лінці, Австрія.

Франц Штангль, колишній гауптштурмфюрер СС та командир таборів смерті Собібор та Треблінка, несе відповідальність за загибель майже 1 мільйона євреїв. Через Грац, Мерано та Флоренцію він пробрався до Риму і — найголовніше для нього — до Ватикану.

У Римі єпископ Алоїз Худаль, співвітчизник з Австрії, привітав його словами:

«Ви, мабуть, Франц Штангль — я чекав на вас».

Потім він передав Штанглю підроблені документи, які дозволили нацистському військовому злочинцю вирушити до Сирії, де його сім'я зрештою приєдналася до нього. 1951 року родина Штангл емігрувала до Бразилії. Людина, яка вчинила масові вбивства в концентраційних таборах, роками збирала автомобілі на заводі Volkswagen недалеко від Сан-Паулу.

Франц Штангль — один із тисяч нацистів і колабораціоністів, які за допомогою католицької церкви тікали з Європи маршрутами, званими «щурячими лініями», деякі з яких пролягали з Інсбрука через Альпи в Мерано або Больцано в Південному Тиролі, потім до Риму і звідти в італійську. портове місто Генуя.

Зараз історія повторюється. Не засвоївши уроки історії, Ватикан вирішив підтримати рашистів...

Не вивчені уроки історії_1
Не вивчені уроки історії_3
Не вивчені уроки історії_5
Не вивчені уроки історії_7

Читайте також:
Світ
Поки адепт культурмарксизму з Арґентини на посаді Папи Римського закликає українців здійняти білий прапор, його підлеглі почали каятися.
14 квітня, 17:21
Життя
Завдяки сучасним технологіям, вчені змогли відновити 74 таких рукописи, але останній знайдений фрагмент є унікальним через його вік.
01 січня, 15:27
Опінії
Римський понтифік не має боєздатних дивізій, натомість у нього по всьому світу є сотні мільйони вірян, зазомбованих російською пропагандою.
14.05.2023, 21:28
Світ
В останні кілька днів стан здоров’я колишнього Папи погіршився через похилий вік
31.12.2022, 14:35
Політика
Представники корінних народів ресурсної федерації московія вважають ганебною демонізацію чеченців і бурятів на тлі злочинів росіян.
30.11.2022, 06:59
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
07:09