Не вивчені уроки історії
Ватикан допомагав нацистам
Після Другої світової війни тисячі нацистів втікали до Південної Америки по так званими «слідах щурів» — часто за допомогою католицького духовенства. Ватикан наразі відкриває свої архіви того часу. Чи це буде моментом істини?
1948 року, всього через три роки після закінчення Другої світової війни, головному нацистському військовому злочинцю вдалося втекти з в'язниці в Лінці, Австрія.
Франц Штангль, колишній гауптштурмфюрер СС та командир таборів смерті Собібор та Треблінка, несе відповідальність за загибель майже 1 мільйона євреїв. Через Грац, Мерано та Флоренцію він пробрався до Риму і — найголовніше для нього — до Ватикану.
У Римі єпископ Алоїз Худаль, співвітчизник з Австрії, привітав його словами:
Потім він передав Штанглю підроблені документи, які дозволили нацистському військовому злочинцю вирушити до Сирії, де його сім'я зрештою приєдналася до нього. 1951 року родина Штангл емігрувала до Бразилії. Людина, яка вчинила масові вбивства в концентраційних таборах, роками збирала автомобілі на заводі Volkswagen недалеко від Сан-Паулу.
Франц Штангль — один із тисяч нацистів і колабораціоністів, які за допомогою католицької церкви тікали з Європи маршрутами, званими «щурячими лініями», деякі з яких пролягали з Інсбрука через Альпи в Мерано або Больцано в Південному Тиролі, потім до Риму і звідти в італійську. портове місто Генуя.
Зараз історія повторюється. Не засвоївши уроки історії, Ватикан вирішив підтримати рашистів...