Не встигли...

КРИМІНАЛ
07.09.2023, 15:26
Не встигли...

НАБУ повідомило про підозру олігарху Коломойському

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру олігарху Ігорю Коломойському у заволодінні понад 9,2 млрд грн ПриватБанку.

Про це повідомляють пресслужби органів.

«Детективи НАБУ за погодження керівника САП повідомили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн», – інформує НАБУ.

У межах досудового розслідування встановлено, що протягом січня - березня 2015 року Коломойський з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку розробив злочинний план заволодіння коштами банківської установи.

Не встигли..._1

Для реалізації свого злочинного умислу особа залучила 5 працівників банку, серед яких голова правління ПриватБанку; заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов'язаної з ПриватБанком; заступник голови правління ПриватБанку – директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПриватБанку.

Схема злочину полягала у штучному створенні організованою групою зобов'язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки відповідних документів.

Частина цих коштів, а саме понад 446 млн грн, була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок Коломойського через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями, та в подальшому внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог програми фінансового оздоровлення ПриватБанку. Рештою ж коштів зловмисники розпорядились на власний розсуд.

Дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК України, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми.

Нагадаємо, САП скерувала до суду справу колишнього менеджменту ПриватБанку про розтрату понад 8,4 млрд грн.

Серед підозрюваних у цій справі:

  • ексголова правління ПАТ КБ "ПриватБанк" Олександр Дубілет (ч. 5 ст. 191, ч. 1,2 ст. 366 КК України);
  • колишній перший заступник голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк" Володимир Яценко (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • ексзаступник голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк" Олена Бичихіна (ч. 5 ст. 191 КК України);
  • колишня керівниця департаменту фінансового менеджменту ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  •  колишня керівниця департаменту підтримки міжбанківських операцій ПАТ КБ "ПриватБанк" Надія Конопкіна (ч. 5 ст. 191 КК України);
  • керівниця департаменту операційного напрямку ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч.3 ст. 209 КК України).

Нещодавно Шевченківський районний суд Києва узяв Коломойського під варту з альтернативою 509 млн грн застави.

За матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки повідомлення про підозру у вчиненні злочинів отримав фактичний власник великої фінансово-промислової групи Ігор Коломойський.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Підозра оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 190 (шахрайство);
  • ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

У контексті вручення підозри Ігорю Коломойському, варто пригадати розслідування "Офшор 95", яке було оприлюднено в 2021 році.

Суть історії така: Коломойський тоді виводив гроші вкладників із Приватбанку в офшори через низку фірм, у т.ч. через фірму Зеленського.

Тож ми чекаємо на вручення підозр за ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) ККУ Володимиру Зеленському, Івану Баканову, Сергію Шефіру, Борису Шефіру та іншим учасникам злочинної схеми. Інакше картина злочину буде не повною.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав.
09 жовтня, 18:23
Політика
Суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха Алішера Усманова та конфіскував його активи на 2 млн грн
26 вересня, 17:31
Політика
Бізнесмен та його родина має чималий бізнес в Європі та маєтки.
04 вересня, 17:35
Політика
Реалізація схеми з маскування незаконного походження коштів тривала впродовж 2 років.
04 вересня, 15:13
Політика
До них приєднався відомий пройдисвіт Олександр Онищенко.
03 вересня, 11:39
Політика
Зміна Підозри Коломойському: БЕБ раптово зменшило суму збитків на 1,3 мільярди грн
23 серпня, 15:36