Небесна канцелярія на боці України, РФ слід прийняти ганебну поразку

ВІЙНА
13.01.2023, 17:37
Небесна канцелярія на боці України, РФ слід прийняти ганебну поразку
Фото: Telegram

Всупереч власним відчуттям деякої частини запілля, ніякого "затишшя" немає. Навіть навпаки, війна набирає шалених обертів...

Те, що відсутні запуски ракет і дронів обумовлено аномальними, але приємними для нас морозами на території РФ. У тому ж таки Енґельсі температура повітря вдень від -10°C до -15°C, а вночі ще нижче, що і впливає на ситуацію.

Дрони, не дивлячися на марні спроби їхньої модернізації під холодну погоду – теж літати не можуть, тому можна сказати, що за нас Небесна канцелярія. Та от на землі...

А на землі тривають запеклі бої за Бахмут і Соледар. В якийсь момент, цим двом містечкам стало приділятися занадто багато у нашому інформпросторі.

Здавалося б правильно, люди переживають, вболівають, хвилюються, от тільки через те, що багато наших людей "підсіли" на російські Telegram-канали не маючи фахової підготовки роботи з інформацією: періодично те, що з'являється у нас шкодить як Воїнам, так і їхнім родичам. Тому трошки прикрутити пильну увагу до ситуації там, особисто я вважаю за необхідне.

Проблематика Бахмута і Соледара у контексті медійного супроводу у тому, що читаючи все, може скластися враження, що, якщо все ж таки, до прикладу Соледар таки вдасться окупувати росіянам – наступить "апокаліпсис" із криками «Нам кінець!». Ось, настільки сильно накручено суспільство.

Хоча я не пам'ятаю такого після Сіверськодонецька, Лисичанська чи навіть Лиману. От не пам'ятаю, бо якось тоді спокійніше поставилося суспільство до маневрової оборони наших Воїнів та вирівнювання лінії фронту.

Зараз же все межує з якоюсь панікою, і цей парадокс потрібно окремо проаналізувати. Та зрештою, не тільки під Бахмутом й у Соледарі йдуть бої: до Кремінної нашим Воїнам залишилось 5-6 кілометрів, на Сватівському напрямку також активні позиційні бої, Мар'їнка, Авдіївка, Опитне...

На загал скажу, гаряче всюди на фронті. І якщо дивитися саме комплексно, а не точково на Соледар, стає зрозумілим чому понизили Сєргєя Суровікіна.

"Генерал-армагандон", яким так намагалася залякати нас російська пропаганда, – виявився черговим роздутим фейком, як і все на Росії. Які успіхи Суровікіна на полі бою ви можете назвати?

Ще раз: не обстріли ракетами та дронами глибокого тилу та критичної інфраструктури, а на полі бою?

Втеча з Миколаївщини та правобережної Херсонщини під соусом "перегрупування"? – Так, оце і всі досягнення; до того ж є суттєвий внутрішньоросійський момент.

Суровікін, як відомо, креатура самозваних "варлордів" – Євгєнія Прігожина, Рамзана Кадирова, Віктора Золотова та інших біснуватих, – яких на Росії іменують "турбопатріотами". Вони ж, себто "турбопатріоти", увійшли у 2023-й рік "на коні".

Той таки Прігожин активно накопичував політичну вагу, Кадиров провів альтернативну "пряму лінію", поспілкувавшися з "чеченами", Росгвардія Золотова мала колосальний вплив на життя всередині Росії. Ну, а квінтесенцією цього всього стало звернення з фронту двох "вагнеровців", які назвали російського начальника Генерального штабу Валєрія Гєрасімова (увага!) – підаром.

Це стало своєрідною "останньою краплею" для російського генералітету, який, як і будь-яка структура у РФ корумпована, кланова та непотизована. Вони налякали Владіміра Путіна зростанням впливу "кухаря" не тільки на фронті, а й у РФ загалом.

Ну, і той, який, власне, своє постановочне новорічне звернення записував типу як з військовими, показуючи єдність з ними – дослухався і поставив керувати фронтом того, хто ним і керував 24.II.2022 – Гєрасімова. Вийшло комічно: мало того, що, за словами російського кримінального авторитета Саши Курари, Прігожин – підар, так ще й Гєрасімов, якого "ваґнеровці" назвали підаром – тепер ними одноосібно командує.

У грецькій міфології потрібно було пройти між Сциллою та Харибдою, а російським зекам між підаром і підаром... Для морально-психологічного стану "вагнеровців" і Прігожина – це справжній удар і саме тому, "кухар" за будь-яку ціну намагається взяти Соледар, аби бодай частково повернути собі авторитет у владних кабінетах, а російська армія, звісно ж, пробує перехопити ініціативу і наввипередки з ним рапортує про "взяття".

Та момент в тому, що ані Прігожин, ані Гєрасімов не здатні здивувати новаторством на полі бою і саме тому все поки без змін. У Гєрасімова є час показати себе до квітня, а його завдання відомі – повне захоплення Луганської та Донецької областей, і спроба прориву на Запоріжжі.

От тільки від 200-тисячного підготовленого угруповування вже залишилося 150, і буде надалі зменшуватися, а нова мобілізація, знову ж таки, буде покликана тримати фронт. Єдиний вихід – прислати сюди одразу 150 тисяч і спробувати атакувати одразу на трьох напрямках; та це авантюра і ризик, а Гєрасімов не з таких.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Відповідь на питання вас здивує. Однак спершу слід пройтися по матчастині, а саме — підходах системно-рефлексивного управління.
08:42
Опінії
Таке враження, що США повернулися у світ Білла Клінтона з єльцинською росією і місією МВФ у Москві.
вчора, 07:25
Війна
Щонайменше 6,5 мільйона українців виїхали за кордон. Довгостроковий вплив цієї війни відчуватиметься поколіннями.
22 лютого, 17:35
Війна
Нині панує думка, що Джозеф Байден і Дональд Трамп — протилежності у питанні України. Але чи так це, як видається на перший погляд?
22 лютого, 07:18
Політика
Прикрі демографічні перспективи України: на 10 чоловіків — 9 жінок. І то, це у кращому випадку, якщо війна завершиться у найближчий рік-два.
21 лютого, 13:44
Політика
Наразі дуже багато факторів свідчать про те, що переговори між Україною та РФ... можливі! Але в осяжній часовій перспективі.
18 лютого, 16:39