Немає управи на ляльок Авакова?

16.10.2020, 09:16
Арсен Аваков та Валерій Головко
Арсен Аваков та Валерій Головко

Історія про ляльок та ляльковика

Як ми уже повідомляли, корупційну справу колишнього очільника Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка було передано до Національної поліції України.

Корупційну справу розслідувало НАБУ, а розглядали її районні суди Києва та Вищий антикорупційний суд. ВАКС видав десять ухвал по справі. Але всі вони стосувалися деталей: продовження арешту чи повернення арештованого під час обшуків майна. Так, остання ухвала суду по справі датована 24 січня 2020 року.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вже двічі переводила справу з-під відомства НАБУ до Національної поліції.

Перший раз перевести справу до поліції вона спробувала влітку 2019 року. Відповідну постанову 21 червня виніс заступник керівника САП Володимир Кривенко.

Однак, вже 7 жовтня 2019-го тодішній Генпрокурор України Руслан Рябошапка видав постанову, якою повернув справу знову до НАБУ.

Але на цьому поневіряння гучної кримінальної справи не закінчилося – цього року САП вдруге передала її поліції. Підставою стала правова перекваліфікація справи з ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) на ч. 4 ст. 190 (шахрайство) 9 травня 2020 року.

Для не вельми обізнаних у юридичних перипетіях краян нагадуємо, що НАБУ підслідні топ-чиновники, зокрема — голови обласних адміністрацій. Детективи НАБУ розслідують злочини, передбачені статтями 191, 206-2, 209, 210, 211, 354 (стосовно працівників юридичних осіб публічного права), 364, 366-1, 368, 368-5, 369, 369-2, 410. Статті 190 в цьому списку немає, то ж шахрайство посадових осіб має розглядати поліція.

Того ж 8 травня керівник САП Назар Холодницький доручив здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні управлінню Національної поліції України.

4 червня матеріали кримінального провадження були скеровані до поліції, яка й повинна здійснювати досудове розслідування.

Навіть ті, хто не розбирається в тонкощах кримінального процесу, розуміють, що передача корупційної справи Валерія Головка до відомства міністра усіх справ України Арсена Авакова є нічим іншим, як спробою поховати дану корупційну справу. 

Арсен Аваков та Валерій Головко
Арсен Аваков та Валерій Головко

Тепер справу очевидної корупції вже екс-голови Полтавської ОДА, члена команди «Народного фронту» Валерія Головка розслідує відомство, яке підпорядковується одному з лідерів цієї партії Арсену Авакову.

Нагадаємо тим, хто, можливо, вже призабув частину корупційних «подвигів» злочинного угрупування Головка-Голбана-Пісоцького.

Детективи Національного антикорупційного бюро з'ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні «відкати» та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Про це йшлося в ухвалі Солом'янського райсуду Києва про надання НАБУ дозволу на проведення обшуків у топ-посадовців Полтавської ОДА.

Немає управи на ляльок Авакова?_3
Немає управи на ляльок Авакова?_5
Немає управи на ляльок Авакова?_7

Як зазначається в судовому рішенні, слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

За даними слідства, у серпні 2017 року представник консорціумів «АЛВІ РОД» та «Укрбуддор» на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Пісоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця 200 тисяч доларів хабаря за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.

Окрім того, голова ОДА отримав у представника хабар у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії. У жовтні сам Головко, його заступник Пісоцький і директор департаменту ОДА Іщенко здійснили цю подорож, яка вартувала 70 тисяч євро.

Як з'ясували детективи, також на вимогу Головка були придбані 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп'ютер MacBook Pro. 6 телефонів забрав голова ОДА, 6 телефонів і ноутбук – Пісоцький.

За даними НАБУ, наприкінці 2017 року Головко отримав від представника компаній на день народження ще один хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску. Автівка із тюнінгом обійшлася підприємцям у 320 тисяч євро.

Пізніше губернатор повідомив представнику, що з 1 січня 2018 року компанії можуть приступати до ремонтних робіт, прибирання снігу тощо в Полтавській області, та пообіцяв допомогти виграти тендер на вказані роботи.

Згідно з даними слідства, 17 січня 2018 року Головко взяв у представника компаній в борг 100 тисяч доларів, але повернув лише частину цих коштів.

Як повідомили в НАБУ, в середині квітня 2018-го голова ОДА відмовився заплатити фірмі «Укрбуддор» за виконані нею роботи, натомість запропонувавши представнику компаній наступну схему з відкатом: консорціум «АЛВІ РОД» виставляє області рахунок на 80 мільйонів гривень, але отримує лише половину, решта йде до кишень Головка і його заступника Пісоцького. Реальна вартість робіт, зазначають в бюро, склала 38 мільйонів гривень.

Обшук у кабінеті Пісоцького
Обшук у кабінеті Пісоцького

За даними слідства, представник будівельників спочатку відмовився, оскільки вважав схему злочинною, але йому дали зрозуміти, що іншого варіанту отримати гроші немає.

Після того як розслідування НАБУ набуло розголосу, всі фігуранти кримінальної схеми були звільнені з займаних посад (але не одразу, найдовше протримався на посаді Тимофій Голбан).

Як ми вже зазначали, остання згадка про кримінальне провадження у справі корупції Головка-Голбана-Пісоцького в реєстрі судових рішень датована 24 січням 2020 року, після цього жодних процесуальних документів в даній справі ми не знайшли.

Немає управи на ляльок Авакова?_11

Хочемо роз'яснити нашим читачам, що п. 4 ст. 190 ККУ (на яку було перекваліфіковано справу Головка) передбачає санкцію у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, тобто згідно з кваліфікацією це є особливо тяжким злочином.

З реєстру судових рішень ми легко дізнаємося, що кримінальне провадження № 52018000000000499 було розпочато 25.05.2018 року.

Ця дата є дуже важливою в контексті подальших подій і зараз ми пояснимо чому.

Згідно із чинним кримінально процесуальним законодавством України, досудове розслідування не може тривати вічно (який би дивний вигляд це не мало в контексті сучасної України).

Відповідно до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України: «Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 

3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину».

Якщо по закінченню 18 місяців досудового розслідування в кримінальному провадженні не буде пред'явлено підозру, то кримінальне провадження підлягає закриттю.

Наскільки нам відомо, жодному з фігурантів даного кримінального провадження про підозру не було повідомлено, тобто кримінальне провадження мало бути закрито ще 25 листопада 2019 року. 

Проте, в той час досудове розслідування по справі проводили слідчі НАБУ, а не піліціянти Авакова.

22 листопада 2019 року до Вищого антикорупційного суду надійшло клопотання, подане старшим детективом Національного бюро Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Щербань С.В., погоджене з прокурором третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Щербай Т.А., про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню № 52018000000000499 від 25 травня 2018 року.

В зазначеному клопотанні детективи просили продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 52018000000000499 від 25 травня 2018 року на дванадцять місяців.

Ухвалою Вищого антикорупційного суду України від 25 листопада 2019 року клопотання старшого детектива Національного бюро Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Щербаня С.В., погоджене з прокурором третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Щербай Т.А., про продовження строку досудового розслідування по кримінальному провадженню №52018000000000499 від 25 травня 2018 року було задоволене.

Строк досудового розслідування по кримінальному провадженню № 52018000000000499 від 25 травня 2018 року продовжено за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, на дванадцять місяців, тобто до 25 листопада 2020 року.

Отже, ми з вами констатуємо, що строки досудового розслідування у корупційній справі Головка-Голбана-Пісоцького невпинно спливають, і у слідства залишилося трохи більше місяця для пред'явлення підозри фігурантам злочинного угрупування.

Але про повідомлення підозри Головку, Голбану чи Пісоцькому ми не чуємо... Тобто, маємо усі підстави для припущення, що справа про корупцію в Полтавській ОДА може бути закрита вже найближчим часом. Підозрюємо, що фахові піліціянти Авакова зроблять все можливе, щоб прикрити справу його однопартійця та вірного соратника.

Подібне вже намагалися зробити у 2019 році, коли справу було вперше передано до Національної поліції. Але тоді провернути оборудку не вийшло: колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка повернув справу до НАБУ, слідчі якого і клопотали про продовження строків досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.

Але сьогодні в українських реаліях вже інший генеральний прокурор. Ірина Венедіктова настільки зайнята розв’язанням свого житлового питання, що їй зараз не до якихось там корупційних справ.

А от підопічні Арсена Борисовича можуть просто забути подати клопотання про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні Головка-Голбана-Пісоцького.

Про це може свідчити і, зокрема, поведінка фігурантів кримінального провадження, котрі ведуть безтурботний спосіб життя, скуповують нерухомість, відкривають ресторани, замість того, щоб сидіти за ґратами.

До речі, про ресторани...

Маємо підозру, що раніше анонсоване пафосне відкриття ресторану «Головка чорноморка» буде присвячене саме закриттю кримінального провадження проти Головка та компанії. 

Спритні ділки сподіваються відсвяткувати цю видатну подію в ресторані, приміщення якого вони віджали завдяки темним корупційним схемам та зробили в ньому ремонт за гроші, які були вкрадені ними ж з державного бюджету України, тобто у нас з вами! Цей ресторан Головко-Голбан відкривають за кошти, які не дійшли до дітей, пенсіонерів, соціально незахищених верств населення та до кожного з тих, хто зараз читає нашу статтю.

Цей злочинний конгломерат не цурається виходити між люди і показувати свої задоволені пики полтавцям. Верхом цинізму є те, що Головко усьому білому світові розповідає про те, що його корупційну справу мають найближчим часом закрити і ніяких наслідків ні для нього, ні для інших учасників злочинного консорціуму полтавського чиновництва не буде.

Чомусь і ми не маємо сумнівів саме в такому розвиткові подій у справі Головка. Бо якщо більш ніж за два роки ні НАБУїни, ні піліціянти не спромоглися довести до кінця справу та пред'явити обвинувачення її фігурантам, то за місяць з хвостиком вони цього явно не зроблять.

Єдине, на що здатні піліціянти Арсена Борисовича, це захист підарасів, перепрошуємо за сленг соцмереж, на маршах у Києві. Хоча, як показала практика, вони й це роблять недолуго та непрофесійно.

Немає управи на ляльок Авакова?_13

Однак, на утримання піліціянтів Авакова виділяються шалені кошти з антиковідного фонду. Так само, як такі ж гроші виділяються турецьким друзям президента для ремонту доріг.

А в цей час українці змушені чекати результатів тесту на коронавірус по 8-12 днів. Люди з симптомами хвороби 3-4 дні чекають на бригаду, яка має відібрати в них матеріал для проведення цих тестів. Таким чином, хворі люди дізнаються про свій діагноз вже після того, як одужають... Це у варіанті з благополучним кінцем. 

Яких ще реформ, вам ... не вистачає ?

І водночас цинічний покидьок Давид Арахамія (David Braun) розповідає нам про необхідність скорочення чисельності Української армії, бо в них недостатньо коштів на її утримання! Такі заяви він собі дозволяє під час російсько-української війни. Як це назвати? Хіба це – не державна зрада?

Що нас наштовхнуло на такі думки ? 

Сувора реальність. Ми ж не сліпі й не дурні, і якщо хтось вважає народ України за баранів, то вони глибоко помиляються. Ця помилка може виявитися фатальною для них.

Народ України прекрасно бачить, як Печерський районний суд міста Києва влаштовує циркову виставу з «вовками та зайцями» на арені, коли «суддя» Сергій Вовк за клопотанням адвоката Зайця зобов’язує Офіс генерального прокурора вилучити з ЄРДР інформацію про вручення підозри «судді» Окружного адміністративного суду міста Києва Павлу Вовку. І, чесно кажучи, це «звіряче братство» всіх уже давно дістало. 

Також народ України не міг не помітити як цей же Печерський районний суд міста Києва зобов'язав НАБУ та Офіс генпрокурора закрити кримінальну справу проти екс-міністра екології Миколи Злочевського, якого підозрювали у незаконному збагаченні.

Нагадаємо нашим читачам, що 12 червня 2020 року детективи НАБУ затримали групу осіб, які намагалися передати 6 мільйонів доларів хабаря керівництву антикорупційних органів за закриття кримінального провадження за підозрою Злочевського, яке восени 2019 року Генпрокуратура передала до НАБУ.

Серед затриманих осіб — перший заступник начальника ГУ ДПС у м. Києві, один із керівників групи компаній, афілійованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів часів президента Януковича, та колишній керівник одного з департаментів ДФС України, довірена особа екс-міністра екології.

Дивлячись на цю ситуацію, ми допускаємо, що Микола Злочевський після недавньої спроби закриття кримінальної справи через НАБУ та САП вирішив піти іншим (значно дешевшим) шляхом та звернувся за допомогою до безвідмовного Печерського районного суду столиці.

Народ України бачить і унікальну істерику прокурорів САП та Офісу Генерального прокурора України, котрі вішають нам локшину на вуха та розповідають, що дізналися про закриття справи Злочевського з реєстру судових рішень...
І це все сталося лише за кілька останніх днів. А що ж тоді говорити про справу Головка-Голбана-Пісоцького ?

Чому так сталося? Де ми зробили помилку?

Досліджуючи корупцію на Полтавщині, ми почали помічати чимало збігів у ситуаціях, які просто не вкладаються в голову здорової людини в здоровому суспільстві.

Це стосується і справи про корупцію в Полтавській ОДА. Ми вже розповідали у своєму розслідуванні про ТОВ «БК «Центр-буд», котре підозрюють у махінаціях під час реконструкції аеропорту Полтави. Як не дивно, навіть після зміни влади в країні та області компанія традиційно перемагала в закупівлях, оголошених полтавськими ОДА та обласною радою. Востаннє ділки уклали договори з Полтавською ОДА та Обласною радою в грудні 2019 року.

Крім ТОВ «БК «Центр-буд», нас зацікавив інший підрядник, на якого не вплинула зміна влади в країні та області і який має тісні (майже родинні) зв’язки зі злочинним угрупуванням Головка-Голбана-Пісоцького. Цим підприємством є сумнозвісне ТОВ «Марк-строй».

За часів урядування Тимофія Голбана надзвичайно успішно співпрацювало з Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА ТОВ «Марк-строй». Його можна небезпідставно називати одним з VIP-підрядників Полтавської області, адже всі підряди, на яких можна було чимось поживитися, діставалися саме цьому товариству.

Упродовж 2016-2020 років товариство уклало з Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА договорів на 520 мільйонів гривень! Що цікаво, навіть після перезавантаження полтавської ОДА, котру очолив Олег Синєгубов, підприємство продовжує справно отримувати підряди від департаменту (хоча, будемо об'єктивні, і в значно менших розмірах, ніж це було за керівництва Голбана). 

Немає управи на ляльок Авакова?_15

За даними Антикорупційного моніторингу впродовж 2018-2019 років ТОВ «Марк-Строй» отримало від очолюваного Голбаном департаменту понад тридцять замовлень. Вартість деяких із них перевищує сотню мільйонів гривень, вартість інших становить десятки мільйонів. 

А секрет виробничого успіху ТОВ «Марк-Строй» лежить на поверхні: засновником товариства, котре вергає багатомільйонними підрядами, є Володимир Швайковський – кум Тимофія Тимофійовича Голбана. Оскільки кумівство, як пріоритет державного управління нинішньої влади блазнів, міцніше за формальну мокру печатку скріплює підписи сторін бізнесових угод, у нас є всі підстави для сумнівів у доброчесності тендерів, які донедавна «схематозував» Тимофій Голбан.

Слід зазначити, що ТОВ «Марк-Строй» неодноразово ставало фігурантом кримінальних проваджень у 2017-2018 роках. Проте, у більшості випадків це не стало перепоною для підприємливих кумів – підприємство продовжувало звично перемагати в закупівельних процедурах.

За період 2019-2020 років (після звільнення Валерія Головка) підприємство отримало підрядів від Полтавської ОДА на майже 220 мільйонів гривень! 

Немає управи на ляльок Авакова?_17

Що ж стало причиною такої прихильності до давно зашкварених в корупційних схемах підприємств, що навіть після заміни корупціонерів Головка-Голбана-Пісоцького на «нові обличчя» в особі Синєгубова та компанії, вони продовжують «освоювати» сотні мільйонів гривень наших з вами коштів?

Атож очевидно, що ні зміна влади в країні, ні зміна влади в області не змогла припинити дію корупційних схем. Всі ласі тендери продовжують вигравати одні і ті ж підприємства, котрі не відмовляють у застосуванні «схем з відкатами». Про який розвиток середнього і малого бізнесу в області та країні може йти мова, якщо цей малий та середній бізнес (як би він не хотів) не зможе отримати підряди від держави на реалізацію інфраструктурних проєктів, бо ці підряди вже давно розподілені між «своїми»?!

Досліджуючи та викриваючи корупцію у владних кабінетах, журналісти Останнього Бастіону переконалися, якщо з часом міняються керівники області та міста, змінюються керівники департаментів та комунальних підприємств, то «свої» підрядники лишаються незмінними.

Нам не дає спокою запитання: чому так ?

Але, як виявилося, на це питання є проста відповідь. Зі зміною «ляльок» (якими є керівництво області, міста, комунальних підприємств та департаментів) незмінною лишається людина, котра завжди лишається за ширмою лялькового театру, отой ляльковик, який смикає за ниточки.

Ні для кого не секрет, що після Революції Гідності та приходу «нової» влади Полтавську область було віддано на відкуп новому феодалу, міністру усіх справ України Арсену Авакову. Саме Аваков є «смотрящим» за областю та знімає вершки з усіх корупційних схем на Полтавщині, не заважаючи «працювати» місцевим ділкам. Через своїх вірних псів у структурі органів Національної піліції він доносить свою позицію до підконтрольних злочинних угрупувань, збирає з них побори за безперешкодну діяльність на території області.

Все це стало, на жаль, підсумком Революції Гідності та зміни влади в країні, коли на зміну злочинному режиму Януковича прийшли нові політики, керовані Європою та США. Вони здійснили негласний розподіл країни та віддали нас з вами на відкуп кільком феодалам, котрі тепер фактично управляють країною. Яскравим прикладом цьому є Арсен Борисович Аваков, котрому було віддано на відкуп одну з феод (Полтавщину), і він, як досвідчений лялькар, смикає за ниточки своїх ляльок протягом шести років.

Підсумовуючи вищевикладене зазначимо, що антикорупційні органи України борються з чим завгодно, окрім корупції. НАБУїни, котрі зловили Головка і компанію з усією доказовою базою, котру їм принесли і поклали на стіл, за більш ніж два роки не змогли зробити нічого для того, щоб Головко, Голбан, Пісоцький та їхні посіпаки опинилися за ґратами.

Ця справа є яскравим прикладом безпорадності та жалюгідності наявних антикорупційних органів України, котрі, вдаючи бурхливу діяльність у сфері боротьби з корупцією, насправді займаються продажом корупційних справ!

За рік роботи Вищого антикорупційного суду України ми побачили лише 16 вироків, лише третина з яких закінчилася для фігурантів реальним терміном тюремного ув’язнення. Але не побачили жодної гучної справи, яка була б доведена до вироку Вищого антикорупційного суду.

Зате ми з вами ось-ось побачимо закриття корупційної справи Валерія Головка.

Якщо до 25 жовтня не буде оголошено про підозру Валерію Головку та іншим фігурантам цієї справи, це означатиме, що Ситник, Холодницький, Венедіктова та компанія просто продали справу Валерія Головка відомству Арсена Авакова для її подальшого спускання на гальмах та поховання у фундаменті полтавського ресторану «Головка Чорноморка»!

Ми вкотре наголошуємо на тому, що якщо українська влада не здатна створити дієві антикорупційні органи в країні, то ми готові запропонувати народні антикорупційні органи, котрі будуть боротися з корупцією в усіх її проявах значно дієвіше за нинішніх антикорупціонерів, нав’язаних нам соросятами та європейською спільнотою.

Не слід доводити Український народ до крайнощів та самосуду. Бо якщо владні мужі забули уроки 2014 року та Революції Гідності, то Українські громадяни все прекрасно пам’ятають, вони добре пам’ятають ціну, яку було сплачено за свободу та повалення диктатури. Більшість з тих, хто привів до влади нинішніх та попередніх «слуг народу», пройшли уроки війни, у них тепер загострене відчуття справедливості, і влада має про це пам’ятати та не доводити людей до точки кипіння.

Автор : Геннадій Сікалов
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Фіктивними посвідченнями учасника бойових дій нас не здивуєш. А ось «молодший солдат» – це потужно.
21 листопада, 11:36
Полтава
На Полтавщині у колишнього посадовця Держказначейства виявили необґрунтовані грошові активи на 61 мільйон доларів
15 листопада, 15:45
Опінії
Він, нарешті, виконав ухвалу слідчого судді й зареєстрував кримінальне провадження відносно Новікова та Ситника
14 листопада, 11:29
Опінії
Який фінансує політичні та медіа-проєкти майбутнього кандидата в президенти України Кирила Буданова
11 листопада, 10:03
Кримінал
За кілька років роботи в Агенстві місцевих доріг Полтавщини він незаконно збагатився на 36 млн грн.
06 листопада, 09:20
Кримінал
Це підприємство пов'язують з Юрієм Карфіком.
02 листопада, 17:18