Невідворотність покарання найкраща профілактика рейдерства

КРИМІНАЛ
10.08.2020, 17:53
Невідворотність покарання найкраща профілактика рейдерства

У перших числах серпня Мін’юст запустив оновлення реєстру юросіб. І за день до закриття старого реєстру, була здійснена рейдерська атака.

За кілька годин зловмисники за допомогою одного реєстратора в Обухівському районі перереєстрували 47 фермерських господарств по всій Україні. Розрахунок рейдерів був простий. Новий реєстр має запрацювати після 16 серпня. Старий вже не працює. За цей час «нові власники» прибирають з полів урожай скільки встигнуть. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці Семен Кривонос керівник юридичного департаменту в ГС «Всеукраїнський Конгрес Фермерів», пише agronews.ua.

Завдяки втручанню нардепів і громадськості атаку в цей раз вдалося зупинити. Але, у зв’язку з цими подіями виникає ряд питань.

1. Ліквідація акредитованих суб’єктів і передача функцій реєстрації виключно «державним» реєстраторам, як і очікувалося не принесла ніяких результатів. Так само не допомогли і зміни в законодавство, де кожен папірець потрібно завіряти у нотаріуса. Рейдерство процвітає далі.

Тільки, як в старому анекдоті про вовка і зайця (хто знає) бухгалтерії додалося. У деяких районних центрах до єдиного реєстратора на «все село» взагалі не пробитися. Нотаріуси зазвичай просто не беруться за таку неприбуткову та ще й ризиковану для них роботу, як реєстрація юросіб.

2. Ніхто не сидить. Ні рейдери, ні реєстратори. І поки не сядуть – хоч кіл на голові теши. Невідворотність покарання найкраща профілактика рейдерства.

3. Чому б не реалізувати технічні можливості, відомі вже навіть немовляті. У кого є «поштова скринька» google і не тільки, напевно знайомий з двохфакторну аутентифікацією. І sms, які приходять в той момент, коли хтось сторонній намагається увійти у твій акаунт.

Він додав, що для власників корпоративних прав за додаткову плату цілком можна ввести такий сервіс. Поки не підтвердиш, що зміни в реєстрі відбуваються з твоєї згоди як власника – реєстратор технічно не зможе провести дію в реєстрі.

«І вітаю фермерів з відбитою атакою! Будемо сподіватися, що це свавілля колись закінчиться. Право власності священне!»,- резюмує керівник юридичного департаменту в ГС «Всеукраїнський Конгрес Фермерів».

Серед підприємств, котрі намагалися захопити, були і три агропідприємства з Полтавщини.

Голова депутатської групи «Довіра» пояснив, що при намаганні захоплення рейдерами агрогосподарств Полтавської області ФГ «Мухін Агро», СФГ «Відродження» та СФГ «Татіана» було внесено зміни до реєстру на двох підставних осіб: Козоріз Тетяну Григорівну і Казаряна Едуарда Георгійовича. 

Своєю чергою, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук повідомила наступне.

Невідворотність покарання найкраща профілактика рейдерства_1

Хотілося б вірити, що Міністерству юстиції вдалося зафіксувати всі незаконні дії з державним реєстром, адже через деякий час можуть з'явитися нові власники успішних компаній.

Читайте також:
Компанії "Астарта" і "Радехівський цукор" змовилися з метою антиконкурентних дій на ринку первинної реалізації бурякового цукру.
07 квітня, 13:04
У поточному 2021 році вітчизняні фермерські господарства будуть позбавлені державної підтримки.
20 лютого, 12:37
Українські цукрові заводи розпочали сезонну переробку буряку, однак не всім із них вистачить сировини.
09.11.2020, 11:23
Американський білий метелик (лат. Hyphantria cunea) є небезпечним шкідником, що розповсюджений у південних і західних областях України.
12.09.2020, 20:40
Критичні погодні умови поставили велику кількість дрібних та середніх фермерських господарств на межу банкрутства.
08.09.2020, 20:09
Фермерам нереально взяти кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», оскільки банки вимагають у заставу майно.
07.08.2020, 17:42