Незаконне видобування надр на територіях громад Полтавщини

ПОЛТАВА
05.10.2021, 13:15
Незаконне видобування надр на територіях громад Полтавщини

Профільна комісія обласної ради вирішила звернутися до контролюючих та правоохоронних органів

4 вересня під головуванням Сергія Савченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

За даними Державної служби геології та надр України, суб’єктами господарювання у 2020-2021 роках отримано 203 спеціальні дозволи на користування надрами на території Полтавської області. За звітний період Управлінням Держпраці у Полтавській області проведено 146 перевірок, виявлено 1155 порушень нормативно-правових фактів з питань охорони праці, промислової безпеки та охорони надр.

Про результати здійснення заходів нагляду (контролю) щодо дотримання видобувними підприємствами вимог природоохоронного законодавства у сфері використання та охорони надр на території Полтавської області у 2020 – 2021 роках поінформувала завідувачка сектору Державної екологічної інспекції Центрального округу Ірина Корнюшкіна. За її словами, за 2020 рік – серпень 2021 року інспекцією проведено 58 заходів нагляду (контролю), нараховано збитків на загальну суму 1 116 315 грн, стягнуто штрафів на 17085 грн.

У контексті питання про звернення громадян щодо незаконного видобування корисних копалин на території Коломацької сільської ради (с. Старицьківка) та Чутівської селищної ради (с. Василівка) Полтавського району Полтавської області, на пропозицію Сергія Савченка, комісія рекомендувала виконавчому апарату обласної ради направити звернення щодо незаконного видобування корисних копалин у цих громадах до правоохоронних та контролюючих органів.

Нагадаємо, що 30 вересня було виявлено черговий факт незаконного видобутку корисних копалин у рамках президентської програми "Велике крадівництво". Черговий незаконний кар'єр виявили поблизу села Старицьківка Полтавського (Машівського) району.

На початку серпня "Останній Бастіон" та Сергій Савченко виявили факт незаконного видобутку піску на території Полтавського району у с. Верхоли.

Звернення до правоохоронних органів не дали результату.

Навпаки – розпочалося переслідування Сергія Савченка та його дружини.


Вже кілька років Останній Бастіон пише про корупційні оборудки братів Бубликів. Коли двоє останніх, за повного сприяння поліції та СБУ, без спеціального дозволу намили кількасот тисяч метрів кубічних піщано-глейової суміші, та продали її Онуру, не сплачуючи ані податків, ані ренти, ані інших платежів.


Тоді нам вдалося встановити, що незаконний видобуток був налагоджений шляхом укладення договору між Ковалівською сільською радою в особі голови Олександра Бублика та Товариством з обмеженою відповідальністю «Статут ЛО».

Згідно з договором ТОВ «Статут ЛО», яке фігурувало у документі як «інвестор», було делеговано права організації всього комплексу робіт «з відновлення гідрологічного режиму та поліпшення санітарного стану р. Коломак».

Одразу у двох пунктах того договору, а саме 1.6 та 4.1.7, йдеться про те, що ТОВ «Статут ЛО» отримує право власності на увесь мінеральний ґрунт, видобутий під час робіт.

Незаконне видобування надр на територіях громад Полтавщини_1
Незаконне видобування надр на територіях громад Полтавщини_3

За офіційними підрахунками вартість цього «побічного продукту відновлення гідрологічного режиму» становить близько 100 млн грн.

Як вдалося з’ясувати «Останньому Бастіону», правоохоронці розслідують налагоджений таким чином видобуток піску за статтею 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). При цьому у справі фігурує не лише сільський голова Олександр Бублик, але і його брат Юрій, який, імовірно, і налагодив схему.

Після виходу розслідувань Останнього Бастіону Полтавська облдержадміністрація звернула увагу на факт незаконного видобутку піску.

Після цього колишній нардеп Юрій Бублик визнав причетність до організації незаконного видобутку. Колишній нардеп заявив, що він та його брат Олександр (голова Ковалівської сільради) насправді не організовували видобуток піску, а всього лише налагодили «очищення русла річки Коломак».

Згідно з оприлюдненою ОДА інформацією, внаслідок організації на землях Ковалівської ОТГ незаконного видобутку піску державі було завдано збитків на суму близько 100 млн грн.

І ця сума щоденно збільшується, адже незаконний видобуток триває.

Залучене до злочинної схеми Товариство з обмеженою відповідальністю "Статус ЛО" вже встигло змінити своє місцезнаходження.

Раніше воно було зареєстроване за адресою місто Полтава, пров. Спортивний, 4 В, але у 2020 році підприємство перебралося до Ковалівки.

Незаконне видобування надр на територіях громад Полтавщини_5


Але діяльність з розкрадання надр на території Макухівки продовжується і жодні кримінальні провадження не здатні зупинити ласих до наживи чиновників.

Схоже, що для «відновлення гідрологічного режиму та поліпшення санітарного стану р. Коломак» потрібно дуже багато часу та зусиль. І навіть підприємство, яке цим займалося, змушене було перебазуватися до Ковалівки.

Але ТОВ "Статус ЛО" не єдине підприємство, яке було залучено до незаконного промислу.

Як нам стало відомо, намивом піщано-глейової суміші в Макухівці займається не лише ТОВ "Статус ЛО". До незаконного промислу також було залучено ТОВ " Імпера Стайл".

Дане підприємство було створено у 2019 році з основним видом діяльності - "Неспеціалізована оптова торгівля".

Незаконне видобування надр на територіях громад Полтавщини_7


Але у 2020 році на підприємстві змінився власник та керівник. Новим власником та керівником підприємства стає Віктор Андрійович Погорілий.

Незаконне видобування надр на територіях громад Полтавщини_9

А у 2021 році підприємство змінює адресу реєстрації.

Незаконне видобування надр на територіях громад Полтавщини_11


За дивним збігом обставин нове місце реєстрації ТОВ "Імпера Стайл" збігається з попереднім місцем реєстрації ТОВ "Статус ЛО".

Як бачимо, гучні заяви Олега Синєгубова та кримінальні справи ніяк не вплинули розкрадання надр на Полтавщині. Навпаки, масштаби цієї катастрофи щодня збільшуються, а влада та окремі "Турецькі друзі" Володимира Зеленського всіляко сприяють пограбаванню нашої землі !

А "Останній Бастіон" разом із депутатом Полтавської обласної ради Сергієм Савченком продовжує та буде продовжувати виконувати роботу правоохоронців з виявлення та припинення злочинів.

Читайте також:
Опінії
І всі вони вносились у ЄРДР через суд, шляхом оскарження бездіяльності слідчого Романа Коломійця.
вчора, 09:25
Опінії
Якби Шабунін не оформився, нехай і фіктивно, на військову службу, до нього зараз не було б претензій у кримінально-правовому сенсі
22 липня, 15:35
Опінії
18 липня в Дніпровському районному суді Києва будуть судити Віталія Шабуніна. Запрошую на виставу. Вхід безкоштовний.
16 липня, 11:32
Світ
Його звинувачують у ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс
12 липня, 09:05
Полтава
Особам, які викидали туші патраної худоби, загрожує позбавлення волі. Наразі триває процес ідентифікації тварин за виявленими бирками.
10 липня, 14:53
Опінії
Поки цього не сталось і так зване «Татарівське ДБР» продовжує бездіяти.
05 липня, 11:45