Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги

ВІЙНА
14.12.2023, 18:34
Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги

До нього увійшов зенітно-ракетний комплекс Patriot.

Крім самого зенітно-ракетного комплексу Україна отримала неназвану кількість ракет до нього.

Про це повідомили в уряді ФРН.

Це вже другий ЗРК Patriot, який Німеччина передала Україні.

Також Німеччина передала ЗСУ:

  • дев'ять гусеничних всюдиходів Bandvagn 206;
  • 7 390 боєприпасів до 155-мм артилерії;
  • три безпілотні машини для розмінування;
  • 14 систем виявлення дронів;
  • вісім вантажівок Mercedes-Benz Zetros;
  • чотири причепи до тягачів 8x8 HX81;
  • вісім тягачів Zetros;
  • понад 47 тисяч боєприпасів 40 мм до гранатометів.

Перший комплекс Patriot Україна отримала від Німеччини у квітні 2023 року. Передача ЗРК відбулася після навчання українських операторів, які стартували на початку лютого.

У листопаді стало відомо, що Україна скоро отримає ще один зенітно-рекетний комплекс Patriot від Німеччини. Наразі на бойовому чергуванні є два дивізіони цієї системи ППО.

2 грудня стало відомо, що друга група українських військових вже пройшла навчання у Німеччині для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot.

Вчора канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що передана Україні друга система ППО Patriot буде розгорнута та введена в експлуатацію до кінця поточного року.

«Останній Бастіон» нагадує, що Олаф Шольц попередив європейських партнерів про негативні наслідки зменшення підтримки України в її боротьбі з російською агресією та заявив, що владімір путін, як і раніше, сповнений рішучості «поставити Україну на коліна військовим шляхом».

За його словами, в ЄС досі немає згоди щодо того, як можна стабілізувати бюджет України в найближчі роки — йдеться про те, що плани виділити 50 млрд євро Україні у наступні 4 роки зайшли у глухий кут.

Читайте також:
Війна
Серед основних підрядників — компанії Lockheed Martin Aeronautics, BAE Systems та AAR.
03 травня, 10:08
Війна
Німеччина оголосила новий пакет допомоги Україні. До нього увійдуть чотири системи ППО Iris-T, а також ракети до системи ППО Patriot.
11 квітня, 15:11
Світ
Ухвалений закон фактично скасовує правило «боргового гальма», що обмежувало державні витрати.
22 березня, 17:36
Війна
У 2025 році Лондон планує надати військової допомоги Україні на понад 5 млрд доларів.
19 березня, 16:35
Війна
У Польщі підтвердили відновлення американської допомоги для України після перемовин у Саудівській Аравії.
12 березня, 10:44
Політика
Дипломатичні джерела повідомили у неділю, що немає жодних ознак, що допомогу США буде відновлено.
10 березня, 11:29