Німеччина та Франція прагнуть до величезних витрат, щоб конкурувати із США

Опінії
24.01.2023, 14:45
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

США субсидуватиме енергію майбутнього

Журналіст видання Bloomberg

Німеччина та Франція попередили, що європейським підприємствам доведеться вивільнити інвестиції в майже безпрецедентних масштабах, щоб не відстати від компаній США та Китаю, оскільки країни перебудовують свої економіки, щоб зробити їх більш дружніми до клімату.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Еммануель Макрон зустрілися в Парижі в неділю, щоб обговорити, як Європейський Союз має відреагувати на закон про скорочення інфляції президента Джо Байдена, який передбачає близько 500 мільярдів доларів нових витрат і податкові пільги протягом десяти років на користь американських компаній.

Еммануель Макрон (праворуч) і Олаф Шольц після спільного засідання кабінету міністрів у Парижі 22 січня.
Еммануель Макрон (праворуч) і Олаф Шольц після спільного засідання кабінету міністрів у Парижі 22 січня.

ЄС стверджує, що закон, який набув чинності цього року, не відповідає міжнародним правилам і несправедливо спонукатиме компанії переводити інвестиції в США з Європи. Лідери блоку зустрінуться наступного місяця, щоб обговорити свої варіанти, один із яких – подати скаргу до Світової організації торгівлі.

«По-перше, переконатися, що до нас, як до Європейського Союзу, не ставляться гірше, ніж до безпосередніх сусідів, таких як Канада та Мексика, наприклад, — ми це не можемо прийняти», — сказав Шольц на спільній пресконференції з Макроном у

Єлисейському палаці, додавши, що США продемонстрували «велике розуміння» з цього приводу. «Наразі я дуже впевнений, що ми досягнемо необхідного взаєморозуміння протягом першої половини року».
Макрон додав: «Ми дійсно зближуємося щодо відповідей, які ми надаємо».

Гонитва субсидій

Закон США субсидуватиме енергію майбутнього, від водню до батарей, вітру та сонця, і буде спрямований на те, щоб зробити виробництво самозабезпеченим і гарантувати, що країна не залежить від Китаю чи інших країн.

Німеччина та Франція закликали США змінити закон, щоб надати європейським компаніям більше гнучкості, щоб скористатися пропонованими кредитами. Але офіційні особи в ЄС дедалі скептичніше ставляться до того, що Вашингтон зробить значні зміни, і почали планувати шляхи захисту європейської промисловості. 

Найбільший акселератор у світі Station F.
Найбільший акселератор у світі Station F.

Відповідь ЄС, ймовірно, включатиме надання державам-членам більшої свободи для інвестування у власні компанії та перенаправлення наявних грошей ЄС на фірми, які цього потребують. Вони також обговорять, наскільки далекосяжним буде будь-який план і, що важливо, чи передбачатиме він нові гроші.Президент Європейської ради Шарль Мішель пропонує кілька кроків для зміцнення економіки блоку, включаючи нову програму облігацій, щоб вирівняти різні фінансові ситуації держав-членів ЄС. Спадкоємець соціальних облігацій програми SURE дозволить урядам з обмеженими коштами робити більше зелених інвестицій, сказав Мішель в інтерв’ю Handelsblatt та іншим європейським газетам, опублікованому в неділю. 

У рамках поштовху до диверсифікації від російських джерел енергії Макрон сказав, що запланований підводний трубопровід, який з’єднає Барселону та Марсель, призначений для транспортування водню, буде розширено, щоб включити Німеччину.

Проєкт, відомий як BarMar або H2Med, має на меті з’єднати Португалію та Іспанію з Францією для транспортування близько 10% потреб ЄС у водні до 2030 року.

Європейська відповідь

Кліматичний закон США та відповідна реакція Європи викликали побоювання щодо субсидій за екологію та нового протекціонізму, який розколює світову економіку та підвищує ціни для споживачів. Але Шольц сказав, що він не думає, що зелений поштовх спричинить торговельну війну між трансатлантичними союзниками.

Головний представник ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер попередила, що надмірна національна підтримка компаній може поставити в невигідне становище менші та бідніші країни, які мають менший фіскальний потенціал. Німеччина та Франція, дві найбільші економіки ЄС, отримали найбільшу вигоду після того, як Європейська комісія, виконавчий орган блоку, пом’якшила чинні правила, щоб допомогти компаніям боротися з високими витратами на енергію.

Шість країн — Данія, Фінляндія, Ірландія, Нідерланди, Польща та Швеція — вже закликали Європейську комісію проявляти велику обережність при зміні тимчасових кризових рамок ЄС. Вони попередили про ризик фрагментації внутрішнього ринку, шкідливу гонитву субсидій і слабкий регіональний розвиток.

Автори: Аня Нуссбаум, - Bloomberg

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Опінії
Ларьочніки отримавши доступ до держбюджету оплачують лобістів, а лобісти роблять з ларьочніка «лідера нації»
вчора, 15:37
Опінії
Безвольний та несамостійний Зеленський при всесильному сірому кардиналі Єрмаку — це повна імпотенція та безвідповідальність влади.
вчора, 10:03
Опінії
Ну так це презентує Офіс Президента, читай сам ЗЄрмак.
17 квітня, 17:03
Опінії
«Укроборонпром» цей хафівець вже «підняв», що немає чим воювати.
17 квітня, 15:05
Опінії
Під час війни засоби масової дезінформації піарять Зеленську, порівнюючи її з королевою.
17 квітня, 11:40
Опінії
США та союзники не бояться брати участь у цій масштабній виставі, про сценарій якої сторони попередили одна одну заздалегідь
16 квітня, 17:10