Німецька молодь найбільше боїться війни — соцдослідження

СВІТ
17 жовтня, 12:37
Німецька молодь найбільше боїться війни — соцдослідження
Фото: Deutsche Welle

Мешканці Німеччини у віці від 12 до 25 років вважають російську війну проти України трагедією. Проте воювати за свою батьківщину не стали б.

Свідченням слугують результати дослідження на замовлення нафтової корпорації «Shell», яке проводиться від 1953 року кожні 5 років та вивчає поточні настрої та цінності молоді. В актуальному опитуванні взяли участь 2509 німців.

Тривалі на обширах Євразії та Африки конфлікти, дедалі помітніші наслідки зміни клімату і поляризація у політиці, що зростає, — ось головні проблеми, які хвилюють сучасну молодь Німеччини. За даними дослідження, 55% опитаних заявили, що цікавляться політикою й готові обиратися до органів влади (2002 року таких було лише 22%).

Автори вважають, що причиною цього тренду є довгостроковий ефект так званого «покоління Ґрети Тунберґ». На тлі російської агресії проти України страх перед великої (континентальною — прим. ред.) війною в Європі сучасна молодь Німеччини стоїть на першому місці: 81% респондентів стверджують, що бойові дії цілком можуть розгорнутися на захід від Львова (порівняно із 2019 роком, цей індикатор зріс майже вдвічі).

67% опитаних німців заявили, що мають страх перед бідністю, при цьому молоді люди стали менше боятися безробіття. Зміна клімату (63% респондентів хвилює ця проблема) та забруднення навколишнього середовища (64%) залишаються важливими темами разом із наслідками російською воєнною агресією та міграційною кризою.

«Молодь Німеччини усвідомила, що велика політика, не кажучи вже про геополітичні перипетії XXI століття, — це не просто щось там далеке. Навіть? якщо ти не дуже цікавишся політикою, тобі доведеться задуматися, коли поряд із тобою у класі чи аудиторії опиниться особа, яка втекла з України або через інші лиха», — коментує соцдослідження політолог Білефельдського Університету професор Матіас Альберт.

Серед німців у віці від 12 до 25 років 60% погоджуються з тим, що «РФ підступного напала на Україну і має заплатити за це», тоді лише 13% (21% на сході Німеччини) бачать цю ситуацію по-іншому. Однак засудження дій РФ не рівне для молодих мешканців центральноєвропейської країни згодою з необмеженою військовою підтримкою України: приблизно 50% хочуть, щоби Берлін і надалі надавав Києву військову допомогу, проти — 25% респондентів.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що майже половина британців хоче жити у комуністичній державі. Західні суспільства живуть на спадок заможних і працелюбних попередників.

Читайте також:
Позиція
Ми забули, що республіка – це «спільна річ» тих, кому не все одно, тих, кого турбує те, як вони живуть
09:29
Опінії
Орава чиновників не здатна забезпечити біженців ані житлом, ані роботою. Натомість займаються цифровізацією та європейською інтеграцією.
вчора, 15:09
Економіка
У жовтні рівень річної інфляції зріс до 9,7% порівняно з 8,6% у вересні. Середні споживчі ціни зросли на 1,8%.
19 листопада, 16:33
Війна
Народна депутатка Безугла назвала «зрадниками» всіх переселенців, які повернулися на ТОТ.
09 листопада, 13:25
Економіка
У прифронтовій області спостерігається значний дефіцит кадрів. Навіть попри віддаленість лінії фронту у Харкові все одно бракує робочих рук.
06 листопада, 19:24
Опінії
Перед зимою, коли людям буде дорога кожна дровина, на цьому вирішили зробити бізнес для своїх. Техас мають грабувати лише техасці.
05 листопада, 18:52