Норвеґія – новий постачальник газу для Польщі

СВІТ
10.11.2022, 07:36
Норвеґія – новий постачальник газу для Польщі
Фото: Google

Москва більше не указ Варшаві в енергетичному питанні, адже Осло і Копенгаґен тепер основні надавачі блакитного палива полякам.

Відповідний пресреліз виклала служба зв'язків із громадськістю та медіа оператора газової мережі "Energinet", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що цього тижня Норвеґія вперше відправила своє блакитне паливо, видобуте у Північному морі, до Польщі через данський термінал, який почав роботу після затримок.

Пряма постача газу зі скандинавського королівства до польських споживачів відбувається новим трубопроводом "Baltic Pipe", який завершили споруджувати ще цьогоріч улітку.

У данській компанії "Energinet" уточнюють, повне введення в експлуатацію газогону, яка має пропускну здатність до 10 мільярдів кубометрів на рік, заплановано на кінець поточного місяця.

"Baltic Pipe" – спільний проєкт норвезької "Equinor", данської "Energinet" та польської "Gaz-System", і є ключовим у зусиллях Варшави у питанні диверсифікації російського блакитного палива.

Станом на сьогодні Європейський союз практично повністю відмовився від газу із РФ, нині його частка у споживанні складає лише 7%, хоча раніше показник сягав аж 40%.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Норвеґія заборонила імпорт нафти з московії, обмеження містять перехідні періоди до 5.XII.2022 для сирої нафти та до 5.II.2023 року для нафтопродуктів.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Довгострокові проєкти у галузі ядерної енергетики посилюють вплив ресурсної федерації московії, якій вдається обходити західні санкції.
15 лютого, 20:53
Економіка
Ресурсна федерація московії остаточно втратила енергетичний ринок Старого світу через воєнну агресію проти України.
10 лютого, 17:18
Опінії
Останній міцний форпост російської корупції – атомна енергетика. Запровадження обмежень проти "Росатому" і прокладок на часі!
09 лютого, 08:37
Економіка
Рим і Триполі уклали важливу стратегічну угоду десятиліття у галузі енергетики на загальну суму $8 мільярдів заради порятунку цілої Європи.
29 січня, 20:28
Світ
Лінднер звернув увагу, що Німеччина спромоглася збудувати новий термінал із приймання скрапленого газу за рекордні вісім місяців.
19 січня, 10:37
Опінії
Хроніки українських фрілансерів
14 січня, 16:25