Норвеґія – новий постачальник газу для Польщі

СВІТ
10.11.2022, 07:36
Норвеґія – новий постачальник газу для Польщі
Фото: Google

Москва більше не указ Варшаві в енергетичному питанні, адже Осло і Копенгаґен тепер основні надавачі блакитного палива полякам.

Відповідний пресреліз виклала служба зв'язків із громадськістю та медіа оператора газової мережі "Energinet", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що цього тижня Норвеґія вперше відправила своє блакитне паливо, видобуте у Північному морі, до Польщі через данський термінал, який почав роботу після затримок.

Пряма постача газу зі скандинавського королівства до польських споживачів відбувається новим трубопроводом "Baltic Pipe", який завершили споруджувати ще цьогоріч улітку.

У данській компанії "Energinet" уточнюють, повне введення в експлуатацію газогону, яка має пропускну здатність до 10 мільярдів кубометрів на рік, заплановано на кінець поточного місяця.

"Baltic Pipe" – спільний проєкт норвезької "Equinor", данської "Energinet" та польської "Gaz-System", і є ключовим у зусиллях Варшави у питанні диверсифікації російського блакитного палива.

Станом на сьогодні Європейський союз практично повністю відмовився від газу із РФ, нині його частка у споживанні складає лише 7%, хоча раніше показник сягав аж 40%.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Норвеґія заборонила імпорт нафти з московії, обмеження містять перехідні періоди до 5.XII.2022 для сирої нафти та до 5.II.2023 року для нафтопродуктів.

Читайте також:
Війна
Чи є в «Укренерго» необхідний запас міцності?
21 вересня, 13:35
Війна
Бюджет на захист електропідстанцій не виділили, нові трансформатори досі не приїхали.
18 вересня, 11:07
Світ
Проблеми з подачею електрики в Нігерії почалися дуже давно — мережі та електростанції просто виробили свій ресурс і розвалюються.
15 вересня, 12:21
Економіка
Європейці змогли зробити запаси блакитного палива на місяці вперед зі значним випередженням графіка та попри російські інтриги.
23 серпня, 18:16
Життя
За підрахунками вчених, одна лише Індонезія могла б генерувати близько 35 000 терават-годин сонячної енергії на рік
06 серпня, 13:24
Економіка
Зелена енергетика має найкращу стійкість до російських обстрілів – Українська вітроенергетична асоціація
23 квітня, 15:15