Норвеґія – новий постачальник газу для Польщі

СВІТ
10.11.2022, 07:36
Норвеґія – новий постачальник газу для Польщі
Фото: Google

Москва більше не указ Варшаві в енергетичному питанні, адже Осло і Копенгаґен тепер основні надавачі блакитного палива полякам.

Відповідний пресреліз виклала служба зв'язків із громадськістю та медіа оператора газової мережі "Energinet", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що цього тижня Норвеґія вперше відправила своє блакитне паливо, видобуте у Північному морі, до Польщі через данський термінал, який почав роботу після затримок.

Пряма постача газу зі скандинавського королівства до польських споживачів відбувається новим трубопроводом "Baltic Pipe", який завершили споруджувати ще цьогоріч улітку.

У данській компанії "Energinet" уточнюють, повне введення в експлуатацію газогону, яка має пропускну здатність до 10 мільярдів кубометрів на рік, заплановано на кінець поточного місяця.

"Baltic Pipe" – спільний проєкт норвезької "Equinor", данської "Energinet" та польської "Gaz-System", і є ключовим у зусиллях Варшави у питанні диверсифікації російського блакитного палива.

Станом на сьогодні Європейський союз практично повністю відмовився від газу із РФ, нині його частка у споживанні складає лише 7%, хоча раніше показник сягав аж 40%.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Норвеґія заборонила імпорт нафти з московії, обмеження містять перехідні періоди до 5.XII.2022 для сирої нафти та до 5.II.2023 року для нафтопродуктів.

Читайте також:
Економіка
З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 грн/кВт.
31 травня, 17:43
Економіка
Ресурсна федерація московії готова збудувати низку атомних енергоблоків великої потужності. Уряд Нарендри Моді надасть для цього майданчики.
27 травня, 08:23
Політика
В Україні найближчими місяцями почнуть знову відключати електроенергію
19 квітня, 11:55
Економіка
Александр де Кроо переконаний, що «атомна голка» Кремля висмоктує всі соки з європейської енергетики. Цьому слід нарешті покласти край.
25 березня, 07:18
Війна
Зранку росіяни влучили по ДніпроГЕС — найбільшій гідроелектростанції України. Запорізька АЕС на межі блекауту.
22 березня, 09:00
Політика
Задля виконання плану НАК «Нафтогаз» та АТ «Укргазвидобування» закачали до підземних сховищ неякісний газ.
23.12.2023, 09:15