Норвезькі археологи відкопали великий корабель вікінґів

СВІТ
30.04.2023, 16:48
Норвезькі археологи відкопали великий корабель вікінґів
Фото: Science Norway

Бойовий дракар середньовічних скандинавських воїнів був захований усередині кургану Салгушгауґен на околиці міста Кармьой.

Відповідні світлини оприлюднила норвезька національна громадська телерадіомовна організація "NRK TV", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Археологи виявили корабель випадково торік улітку, але для того, щоби відкопати знахідку для ретельних досліджень, мали отримати дозвіл громади.

Ймовірний вигляд (макет) корабля, знайденого у кургані
Ймовірний вигляд (макет) корабля, знайденого у кургані

Лише кілька днів тому жителі та влада міста Кармьой ухвалили рішення не заважати розкопкам, які прямо зараз здійснюються на кургані, де можуть бути поховані вікінґи.

За словами науковців, довжина дракара, датованого кінцем VII століття, близько 20 метрів, а його конструкція відповідає кораблю з кургану Осеберґ, знайденого ще у 1903 році.

«Раніше у Кармьой ми виявили дві значні могили королів або полководців вікінґів, похованих всередині велетенських дерев'яних човнів. Дракар із кургану Салгушгауґену належить до початкового етапу доби вікінґів, напередодні або відразу після зруйнування монастиря Ліндісфарн у Великій Британії», – прокоментували знахідку норвезькі археологи.

За даними дослідників з Університету Ставанґера, які беруть участь у розкопках, у могильнику Салгушгауґен, поміж решток корабля знайдено тільки один скелет із сокирою поруч, але без жодних коштовностей.

«Виявлення поховання дозволяє припустити, що Кармьой був місцем, де мешкали перші вожді вікінґів. Їхні імена не збереглися в історії, але вже очевидно за археологічними знахідками, що вони контролювали судноплавні шляхи західного норвезького узбережжя. Вірогідно, це поховання пращурів першого короля Гаральда I Вогневолосого, чиє коріння якраз із тутешньої місцевості», – пояснили науковці.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що стародавній некрополь часів існування поселення Лютеція на берегах річки Сена розкопали при реконструкції залізничної станції Порт-Рояль.

Норвезькі археологи відкопали великий корабель вікінґів_3
Читайте також:
Економіка
Варто спробувати використати всі доступні можливості, щоби зменшити фінансування війни проти України. Адже Москва прагне її розповсюдження.
11 червня, 14:53
Життя
Загадкову подію, яка сталася у провінційному містечку Брандьо розслідують як правоохоронці, так і незалежні екологи.
20.06.2023, 18:14
Світ
Попри перебування у складі Північноатлантичного альянсу скандинавська монархія грає з вогнем, дозволяючи громадянам РФ перетинати кордон.
30.09.2022, 09:18
Світ
11 вересня у Шведському королівстві відбулися парламентські вибори, переконливу перемогу на яких здобула коаліція націоналістів.
18.09.2022, 09:37
Економіка
Посеред Балтійського моря спорудять штучний острів, який стане сполучною ланкою між рядом так званих вітрових станцій.
31.08.2022, 20:54
Світ
Попри словесні погрози РФ, ні США, ні НАТО не планують іти на поступки агресору, а тому готуються до тривалого протистояння з ним.
15.01.2022, 08:59