Новий гепрокурор однозначно працює на нову владу, – Сергій Горбатюк

УКРАЇНА
29.10.2019, 06:40
Новий гепрокурор однозначно працює на нову владу, – Сергій Горбатюк

Новий генеральний прокурор Руслан Рябошапка представляє або «Слугу народу», або безпосередньо самого Володимира Зеленського.

Про це в інтерв’ю виданню «Glavcom» заявив колишній керівник Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

На минулому тижні генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення Сергія Горбатюка. Його підрозділ впродовж останніх шести років здійснював розслідування економічних злочинів часів екс-президента Януковича та злочинів, скоєних під час Майдану.

Формально звільнення Горбатюка пояснюється реорганізацією Генпрокуратури. Адже 25 вересня набув чинності закон про реформу органів прокуратури, який зокрема передбачає, що слідчі, які хочуть й надалі працювати в Офісі генпрокурора, повинні пройти переатестацію. Сергій Горбатюк написав заяву на атестацію іншого зразка, в якій виклав свої зауваження генпрокурору і вказав на низку порушень законодавства. В результаті його спочатку не допустили до переатестації, а згодом взагалі звільнили.

Коментуючи сам факт призначення генпрокурором Руслана Рябошапки, Горбатюк зазначив: «Рябошапка представляє або його політичну силу, або безпосередньо самого президента. Загалом я вважаю: якщо будь-якого юриста, який має підстави зайняти місце генпрокурора, пов’язує з діючою владою щось крім професійної співпраці, то така особа не повинна бути генпрокурором».

Стосовно реформування органів прокуратури, то воно, на думку Горбатюка, містить щонайменше 50 випадків порушення Конституції.

Особливо критично Горбатюк оцінює атестацію.

«Ніякого відношення до професійності чи компетентності прокурорів ця атестація не має – ані тестування на знання законодавства, ані перевірка на загальні здібності. Та й порядок проходження співбесіди теж нічого спільного з визначенням професійності прокурорів не має. У вузах нас завжди вчили, що величезну кількість законодавчих актів юристи не повинні зазубрювати. Вони повинні їх розуміти, думати і знати, де при потребі їх знайти. Тим більше у нинішній період «діджиталізації», коли все знаходиться під рукою. Жодної потреби пам’ятати всі статті законів немає», – вважає колишній керівник Управління спеціальних розслідувань.