Новини та події тижня війни від Defense Express

ВІЙНА
03.12.2022, 14:33
Abrams - основний бойовий танк США
Abrams - основний бойовий танк США

Скільки Ту-95МС та Ту-160 стоїть на авіабазі "Енгельс" та чому ЗСУ поки без F-16, Abrams та Patriot

Повітряний міст з Китаю, танки для ЗСУ та російські бомбардувальники – розповідаємо про ці та інші новини й події тижня війни з рашистськими окупаційними військами.

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

Повітряний міст з Китаю до рф

Після того, як Defense Express помітив підвищену активність польотів літаків Ан-124 російської компанії "Волга-Днепр" до Китаю, було вирішено детальніше прослідкувати за цими рейсами.

Новини та події тижня війни від Defense Express_1

Скориставшись публічними сервісами з відстеження польотів, прибуттям та відправлення літаків з аеропортів, був отриманий значно більший масив інформації. І насправді ситуація загрозливіша, ніж вважалось.

САУ Archer

Агентство оборонних закупівель (FMV) 24 листопада 2022 року заявило, що прийняло від ВАЕ Systems Bofors останню із 48 самохідних артустановок Archer калібру 155 мм.

Батарея САУ Archer шведської армії веде вогонь
Батарея САУ Archer шведської армії веде вогонь

Зазначається, що ця САУ пройшла весь комплекс необхідних перевірок та випробувань за участі спеціалістів FMV Army Materiel, щоб переконатись у відповідності цієї системи всім заявленим вимогам. Але цікаве з цього контракту й таке – скільки часу треба, щоб виготовити та поставити у війська три дивізіони шведських САУ Archer.

Ту-95МС та Ту-160 на авіабазі "Енгельс"

Словосполучення "авіабаза "Енгельс"" в останні декілька днів чуло вже безліч українців – очікується, що саме з цього летовища орки можуть завдати черговий ракетний удар по нашій енергетичній інфраструктурі.

Рашистські Ту-160 на аеродромі
Рашистські Ту-160 на аеродромі "Енгельс"

Тим більш, у відкритому доступі були повідомлення про перекидання росіянами на "Енгельс" п’яти бомбардувальників Ту-95МС, що може бути ознакою до підготовки чергового ракетного обстрілу. Скільки Ту-95МС та Ту-160 стоїть на авіабазі "Енгельс", і скільки з них можуть бути готові до удару – розповідаємо в окремій публікації.

Продаж винищувачів Україні

У Швеції вирішили заговорити про винищувачі для ПС ЗСУ – заяву про необхідність дозволити продаж Україні винищувачів SAAB JAS 39 Gripen зробив один зі шведських депутатів Магнус Якобссон.

"Я знаю, що українська сторона зацікавлена у шведському літаку JAS 39 Gripen (SAAB), і я говорю, що ми маємо зробити це можливим", – зауважує Якобссон.

Він зазначає, що попри правило в країні, яке не дозволяє продавати зброю воюючій країні, Швеція має знайти таку можливість, оскільки "ми вже даємо техніку Україні".

Танки, винищувачі та ППО для ЗСУ

Під час брифінгів Пентагону для ЗМІ журналісти доволі часто задають питання, коли певні види озброєння, особливо важкого, високовартісного та високотехнологічного стануть предметом передачі у межах військової допомоги для України.

Новини та події тижня війни від Defense Express_7

Звісно й українців вкрай цікавить те, чому США не передає ЗСУ винищувачі, наприклад F-16, танки Abrams та зенітні ракетні комплекси Patriot. Тому на це питання у Пентагоні під час останнього прес-брифінгу нагадали, що замало просто поставити "залізо" мова йде про значні обсяги технічного обслуговування та підтримки цих видів озброєння.

Читайте також:
Опінії
Настав час відверто говорити про нагальне. Зміна пріоритетів ведення війни Україною — перезріла потреба!
вчора, 08:18
Політика
Американські партнери України дають мало, а вимагають нездійснене. Таким шантажем вони відверто грають на руку Кремля.
04 грудня, 20:41
Війна
Останнім часом багато обговорюють нашу «стратегію перемоги». З відкритих джерел бачимо одну з її головних складових: посилення мобілізації.
01 грудня, 17:47
Світ
Відповідь на питання очевидна. Бенефіціарами нового конфлікту є Москва (більшою мірою) та її сюзерен Пекін (меншою мірою).
01 грудня, 09:11
Політика
Розширення Євроспілки за рахунок України сприймається переважно як один із найбільших викликів. Причому, як для інституцій НАТО, так і ЄС.
30 листопада, 20:46
Політика
Бенефіціари штучного конфлікту Залужний-Зеленський сидять не тільки у Кремлі, а й в Україні. Зокрема, це відомі олігархи Пінчук і Ахметов.
29 листопада, 11:37