Обережно! Волонтерські організації

УКРАЇНА
16.10.2015, 06:51
Обережно! Волонтерські організації

На тлі війни на сході країни, до тих волонтерських організацій, що вже існували, долучилися тисячі новостворенних. Волонтерство зараз стає таким собі мейнстрімом. Збирають усі і все. Щоправда, куди зібране дівається і чи доходить допомога до тих, хто її справді потребує - питання, адже не всі волонтерські організації відкрито звітують перед громадою за витрачені кошти.

До відома читачів, "Останній Бастіон"  не співпрацює з жодною з волонтерських і/чи благодійних організацій. Ми переконані, хочеш зробити щось справді корисне - зроби це безпосередньо.

Але за родом своєї діяльності, ми дуже часто стикаємося з багатьма волонтерами й волонтерськими рухами. Уважаємо, що чесність і прозорість мають становити фундамент цих організацій. 

За приклад іншим може слугувати Благодійна організація "Благодійний Фонд "Крила Фенікса":

http://wings-phoenix.org.ua/uk

Чому? Тому, хто жертвує гроші на потреби інших, важливо усвідомлювати, що його кошти пішли саме за призначенням, а не на автівку чи квартиру лідеру фонду чи організації.

Взірцево звітує перед людьми "Крила Фенікса":

Благодійна організація подає звіт у вигляді банківських рахунків навіть за витрачені 50 коп. 

Чи не приклад це для інших волонтерських команд і організацій? Ми вважаємо, що оприлюднені суми, скани чеків та фото з закупленою допомогою у соц.мережах чи на сайтах, як-то роблять майже всі команди волонтерів, не є достатньо прозорим механізмом звіту перед громадою. 

Усі волонтерські й благодійні організації та фотнди мають усвідомлювати, що вони несуть персональну відповідальність за зібрані в людей гроші. І кожен із громадян має повне право вимагати звіту, на що саме пішла його допомога.

Волонтерство - це не бізнес. Це - допомога, альтруїзм, покликання і важка ноша. І це мають усвідомити, насамперед, самі волонтерські організації та їхнє керівництво.