Обидва кандидати в Афганістані оголосили себе президентами

СВІТ
09 березня, 18:53
Ашраф Гані і Абдулла Абдулла
Ашраф Гані і Абдулла Абдулла
Фото: svoboda.org

Гані і Абдулла провели власні церемонії інавгурації.

У столиці Афганістану Кабулі пройшли відразу дві церемонії вступу на посаду президента країни.

Про це повідомляє Радіо Свобода у понеділок, 9 березня.

Повідомляється, що в президентському палаці присягу склав чинний глава держави Ашраф Гані. У сусідньому палаці одночасно відбувалася інавгурація прем'єр-міністра Абдулли Абдулли, який оголосив про свою перемогу на президентських виборах.

Президентські вибори в Афганістані відбулися 28 вересня минулого року. Остаточні результати були оголошені через п'ять місяців –18 лютого. Згідно із заявою Виборчої комісії країни Хави Алам Нурістані, Ашраф Гані переміг на виборах, отримавши 50,64% голосів виборців. Його перемога була визнана світовою спільнотою.

Друге місце з 39,52% голосів, за офіційними даними, зайняв глава виконавчої влади Абдулла Абдулла. Він відмовився визнати результати виборів і планує сформувати свій власний уряд.

Формування двох паралельних урядів в Афганістані проходить на тлі запланованих переговорів Кабула з радикальним рухом «Талібан». Представники руху 29 лютого підписали угоду про перемир'я зі США.

Документ передбачає виведення військовослужбовців міжнародної коаліції з країни. Таліби зобов'язалися не вкривати на підконтрольних територіях терористів і провести переговори про врегулювання ситуації з урядом Афганістану.

Читайте також:
Афганське угрупування "Талібан" планує законним шляхом взяти владу у країні після укладення мирної угоди з чинним урядом.
11 квітня, 10:20
Військова техніка і озброєні люди заполонили середмістя Кабула у зв'язку з нападом терористів на культурно-релігійний центр сикхів.
25 березня, 11:20
Афганський уряд зобов'язався найближчими днями звільнити тисячі ув'язнених бойовиків угрупування "Талібан".
11 березня, 11:35
Поодинокі тіла великих хоботових ссавців знайшли бездиханними на території Республіки Ботсвана.
15:00
Правоохоронці зачистили територію Автономної зони Капітолійського пагорба через зростання там злочинності у 500 разів.
14:09
Міністр оборони ФРН Аннеґрет Крамп-Карренбауер оголосила про початок реформи всередині збройних сил країни — Бундесверу.
11:54