Офіс Зеленського згортає децентралізацію

Опінії
30.10.2021, 10:33
Офіс Зеленського згортає децентралізацію
Фото: AgroPolit

"Президент Голобородько" і його команда хочуть мати повний контроль над всією Україною. Для цього вони підуть навіть на узурпацію влади.

Народний депутат України VIII скликання

Судячи з усього Зе-влада вирішила остаточно знищити реформу децентралізації та приручити місцеву владу. Мотивація у Володимира Зеленського тут подвійна:

  • Політична. Залежні ручні місцеві ради та лідери громад не зможуть вибудовувати власну стратегію без слуг та створювати демократичну конкуренцію.
  • Фінансова. Тільки поодинокі місцеві бюджети, за результатами виборів у 2020 році, опинилися в руках Зе-команди, а хочеться ж їм більше. Бо ж чому, на їх думку, "велике крадівництво" має відбуватись тільки коштом держбюджету, а не ще й коштом громад?
Яскравий приклад – законопроєкт від "слуг" під №6062.

Він пропонує наступне:

1) Ліквідувати бюджети розвитку в місцевих бюджетах.

А саме з цих грошей платників податків відбувається виконання інвестиційних проєктів, будівництво, капітальний ремонт шкіл, лікарень, об'єктів ЖКГ, придбання шкільних автобусів, автомобілів швидкої допомоги, медичного обладнання тощо.

2) Пропонується новела, згідно з якою «повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного бюджету, здійснюється в межах коштів, наявних на єдиному казначейському рахунку».

Іншими словами – спочатку забрати гроші у громади, а потім сказати, що їх нема. І тим самим робити життя громади залежним від політичної волі Банкової.

3) Ще одне "покращення" проєкту – забирати до державного бюджету залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду.

Таким чином, органи самоврядування демотивуються в оптимізації витрат. Бо знову повернеться ганебна практика "витратити все швидко і на що завгодно, бо інакше заберуть."

Якщо монобільшість у Верховній Раді проголосує за ці зміни, то місцеве самоврядування, ради, міські голови та голови ОТГ перетворяться на статистів, повністю залежних від Банкової. Як це, до речі, вже було за часів узурпатора Віктора Януковича.

Читайте також:
Політика
"Найвеличніший лідор сучасності" та його ручні "слуги" підготували українцям власні диктаторські закони, щоби лишитися при владі.
11.12.2021, 20:04
Опінії
Коли слідчі будуть розбирати документи "великого будівництва" - Віктор Федорович в Ростові буде плакати від заздрощів.
20.10.2021, 17:48
Світ
Ручні "підрахуї" кремлівського "залізного щура", який засів у бункері, таки намалювали перемогу його політичній силі "Єдина Росія".
20.09.2021, 11:47
Політика
Відставка Крищенка та призначення Вигівського свідчать про те, що влада формує лояльну силову вертикаль для протистояння з "вулицею"
12.08.2021, 12:35
Опінії
На Банковій заметушилися. Здається "найвеличніший лідер світу" вирішив підстелити собі соломку напередодні нового політичного сезону.
28.07.2021, 11:14
Політика
ДБР відкрило справу за фактом винесення суддями Верховного Суду рішення у справі Тупицького
19.07.2021, 12:05