Офіс Зеленського згортає децентралізацію

Опінії
30.10.2021, 10:33
Офіс Зеленського згортає децентралізацію
Фото: AgroPolit

"Президент Голобородько" і його команда хочуть мати повний контроль над всією Україною. Для цього вони підуть навіть на узурпацію влади.

Народний депутат України VIII скликання

Судячи з усього Зе-влада вирішила остаточно знищити реформу децентралізації та приручити місцеву владу. Мотивація у Володимира Зеленського тут подвійна:

  • Політична. Залежні ручні місцеві ради та лідери громад не зможуть вибудовувати власну стратегію без слуг та створювати демократичну конкуренцію.
  • Фінансова. Тільки поодинокі місцеві бюджети, за результатами виборів у 2020 році, опинилися в руках Зе-команди, а хочеться ж їм більше. Бо ж чому, на їх думку, "велике крадівництво" має відбуватись тільки коштом держбюджету, а не ще й коштом громад?
Яскравий приклад – законопроєкт від "слуг" під №6062.

Він пропонує наступне:

1) Ліквідувати бюджети розвитку в місцевих бюджетах.

А саме з цих грошей платників податків відбувається виконання інвестиційних проєктів, будівництво, капітальний ремонт шкіл, лікарень, об'єктів ЖКГ, придбання шкільних автобусів, автомобілів швидкої допомоги, медичного обладнання тощо.

2) Пропонується новела, згідно з якою «повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного бюджету, здійснюється в межах коштів, наявних на єдиному казначейському рахунку».

Іншими словами – спочатку забрати гроші у громади, а потім сказати, що їх нема. І тим самим робити життя громади залежним від політичної волі Банкової.

3) Ще одне "покращення" проєкту – забирати до державного бюджету залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду.

Таким чином, органи самоврядування демотивуються в оптимізації витрат. Бо знову повернеться ганебна практика "витратити все швидко і на що завгодно, бо інакше заберуть."

Якщо монобільшість у Верховній Раді проголосує за ці зміни, то місцеве самоврядування, ради, міські голови та голови ОТГ перетворяться на статистів, повністю залежних від Банкової. Як це, до речі, вже було за часів узурпатора Віктора Януковича.

Читайте також:
Опінії
Закон про медіа впроваджує цензуру до онлайн видань
08 грудня, 10:37
Політика
Друзі Єрмака зайняли високі посади в "Укрнафті", Міноборони, Ощадбанку, Офісі Генпрокурора та "Центренерго".
22 листопада, 08:07
Політика
Патрушев-молодший стане новим, але тимчасовим керівником ресурсної федерації. Московія продовжить заглиблюватися у смутні часи.
01 листопада, 19:18
Світ
За останні 18 місяців у Болгарії пройшли вже четверті парламентські вибори, однак створити урядову коаліцію досі так і не вдалося.
16 жовтня, 19:04
Опінії
Українці, нагадую. Президентом у нас працює Зеленський В.О.
29 вересня, 13:50
Опінії
Канал "Рада" більше не транслювати засідання парламенту. Вказівка буде виконана на 200% і засідання не транслюватимуться навіть у записі.
07 вересня, 19:01