Окупанти закупили мільйони патронів та сотні тисяч боєприпасів, і вони вже доставлені в рф

ВІЙНА
08.03.2023, 20:35
Окупанти закупили мільйони патронів та сотні тисяч боєприпасів, і вони вже доставлені в рф

Україна очікує на постачання боєприпасів, але є проблеми

Іран продовжу постачати озброєння для російського війська.

Позаминулого місяця Іран таємно відправив рф значну кількість боєприпасів – як повідомили виданню Sky News джерела в силових структурах, Тегеран відправив Москві зокрема мільйони патронів, сотні тисяч артилерійських снарядів та мінометних мін тощо, розповідають у виданні.

Про це повідомляє Defence Express.

Іранські 120-мм мінометні міни, фото ілюстративне
Іранські 120-мм мінометні міни, фото ілюстративне
Фото:IDF SPOKESMAN'S OFFICE

Наразі відомо таке – озброєння було відправлене в січні двома вантажними кораблями, які під російським прапором вирушили з іранського порту в рф через Каспійське море.

Як повідомляють джерела видання, до транспортування зброї були залучені два російські судна – "Муса Джалиль" і "Бегей".

За даними джерела видання, один з кораблів покинув Іран орієнтовно 10 січня, інший – 12 січня.

Судно
Судно "Муса Джалиль"

Дослідники Sky News загалом підтверджують переміщення кораблів у цей час, але уточнюють – обидва вийшли з порту 10 січня, а 12 за невідомих причин на декілька днів були вимушені зупинитися біля берегів Туркменістану.

Зрештою, 27 січня кораблі прибули до російського порту Астрахань, який згодом покинули 3 лютого.

Шлях російських кораблів з Ірану до рф
Шлях російських кораблів з Ірану до рф
Фото:Sky News

Які саме боєприпаси рф закупила в Ірану

За даними, яке отримало видання від власних джерел, всього на борту двох кораблів знаходилися близько 100 млн патронів (різних калібрів – 5,56 мм; 7,62 мм; 9 мм; 12,7 мм; 14,5 мм) та 300 тисяч снарядів – всього близько 200 транспортних контейнерів з озброєнням.

Серед боєприпасів, які Іран відправив рф, є 40-мм гранати, 107-мм протитанкові ракети, мінометні міни (60 мм; 81 мм та 120 мм), артилерійські снаряди (122 мм; 130 мм; 152 мм) та бронебійні снаряди (115 мм та 125 мм).

Також Іран відправив рашистам бронежилети та шоломи – близько 10 тисяч. Наразі відомо, що рф розплатилася за зброю готівкою.

Отримані росією іранські боєприпаси, ймовірно, вже можуть надходити на фронт.


Сьогодні стало відомо, що до Білорусі прибувають нові ешелони з російською військовою технікою й континентом.

Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на "Спілку залізничників Білорусі".

Так, 6 березня 2023 року до Білорусі зі станцій Московської залізниці прибуло 2 військових ешелони. Один з них - зі станції Бекасово-Сортувальне на станцію Осиповичі-І. Він перетнув кордон о 13:45 того ж дня через розв’язку Осинівка - Красне і прибув на станцію призначення 7 березня. Другий військовий ешелон у складі 49 вагонів був відправлений зі станції Вязьма (Московська область) на станцію Полонка (Баранівецьке відділення Білоруської залізниці). Державний кордон він перетнув 6 березня через розв’язку Осинівка - Красне.

У складі останнього 4 пасажирські вагони (місткістю приблизно 200 осіб), 5 критих вагонів (з обладнанням), 40 вагонів-платформ (з підводною колісною та гусеничною військовою технікою).

Основні пункти призначення російських військових ешелонів, які прибувають до Білорусі (станом на 8 березня 2023 року) - станція Осиповичі-І (Могильовське відділення Білоруської залізниці), станція Полонка (Баранівецька філія БЗ), станція Вітебська (Вітебська філія БЗ) - місце перебування наразі уточнюється.

Нагадаємо, російські військові проходять навчання на білоруських полігонах перед відправкою на війну з Україною. З 25 лютого з Білорусі на окуповану росією частину українського Донбасу відправили п’ять ешелонів з російськими військовими та технікою.


Рішення про постачання країнами ЄС боєприпасів калібру 155 мм Україні буде затверджено 20 березня.

Про це повідомив Високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

"Після того, як ми заслухали Резнікова, меседж дуже чіткий - щоб в Україні був мир, вона має перемогти в цій війні. Тому ми повинні продовжувати підтримувати Україну, українські Збройні сили потребують нашої підтримки, зокрема щодо артилерійських боєприпасів, і тут час украй важливий. Ми маємо не лише поставити більше, ми повинні поставляти швидше. Для цього я запропонував підхід, що ґрунтується на трьох пунктах, які доповнюють один одного. Перший - нам потрібен новий пакет підтримки Європейського фонду миру для компенсування негайного постачання боєприпасів, які повинні йти з національних, уже наявних запасів. Для цього пакета я запропонував міністрам 1 млрд євро з Європейського мирного фонду", - розповів представник ЄС.

Другим пунктом Боррель назвав скоординований держав-членів ЄС запит на закупівлю боєприпасів 155 мм, причому лідируючу роль у цьому відіграватиме Європейське оборонне агентство.

"Таким чином держави-члени відновлять свої запаси, а також буде можливість продовжувати постачати Україні. Якщо ми вийдемо на ринок разом, ми зможемо знизити ціни і знизити час доставки. І Європейський фонд миру може підтримувати ці зусилля. Для цього я запропонував мобілізувати 1 млрд євро", - зазначив дипломат.

Третім пунктом він назвав збільшення виробничих потужностей європейської оборонної промисловості, щоб "задовольнити масивний запит не лише для України, а й для наших армій".

"Ми це обговорили. І було загалом схвалення цієї процедури, але є питання витрат. Усе потрібно обговорити в деталях, усі згодні з тим, що потрібно просуватися терміново, тому що всі згодні з метою, а це - підтримувати Україну якомога більше і якомога швидше. І з підтримкою президентства Швеції ми продовжуватимемо домагатися згоди щодо пакета на наступному засіданні 20 березня, коли міністри закордонних справ і міністри оборони зможуть, як я сподіваюся, ухвалити конкретне формальне рішення. Підбиваючи підсумки: три пункти - 2 млрд євро, щоб надавати швидше, більше боєприпасів для України, підтримувати її армію і чинити опір російському вторгненню", - констатував Боррель.


Контрнаступ ЗСУ може початися у квітні, але Україні досі не вистачає боєприпасів і повітряних потужностей.

Про це повідомляє The Economist.

У грудні 2022-го Велика Британія та Сполучені Штати зрозуміли, що затяжна війна не в інтересах Заходу. Крім того, росія виявилася слабшою, ніж вважалося.

І вже 20 січня стався переломний момент, коли союзники погодилися оснастити Україну необхідним для контрнаступу озброєнням. Більша його частина має прийти до кінця березня. Крім танків, союзники передають й іншу необхідну для наступу техніку.

Наприклад, Вашингтон поставить броньовану мостоукладальну техніку, яка потрібно для будь-якого наступу на півдні чи сході.

Тож українська армія трансформується. Хоч основна частина її озброєння досі радянського зразка.

Наприкінці 2022 року співвідношення українського та західного обладнання було 5:1, а з надходженням допомоги, очікується, буде становити 5:2.

Тобто, майже третина української армії скоро матиме обладнання зразка НАТО.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сподівається, що згодом він матиме у своєму розпорядженні три нові армійські корпуси, у кожному з яких буде по шість бригад і налічуватиме понад 20 000 людей.

Видання зазначає, що армія росії перебуває у жахливому стані. І якщо окупанти вирішать продовжити наступ на Донеччині після ймовірного захоплення Бахмута, то їм доведеться ще сильніше виснажувати свої "мізерні резерви". А з часом росіяни можуть почати стягувати сили з інших частин фронту, створюючи прогалини, якими може скористатися Україна.


Парламент Швейцарії сьогодні заборонив реекспорт боєприпасів в Україну.

Передача швейцарських танкових боєприпасів в Україну на вимогу Німеччини має залишатися під забороною.

Відповідне рішення підтримала Національна рада – нижня палата парламенту Швейцарії

Слідом за Радою кантонів, верхньою палатою парламенту, Національна рада також відхилила пропозицію щодо послаблення заборони на реекспорт боєприпасів.

Німеччина та інші країни безуспішно намагалися отримати дозвіл на передачу швейцарських боєприпасів Україні.

З огляду на такі відмови, покупцям доведеться добре подумати про те, де вони купуватимуть боєприпаси в майбутньому, заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер у січні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Німеччина також попросила викупити у Швейцарії законсервовані танки Leopard замість тих, які постачаються в Україну. Для цього парламент мав би офіційно "розконсервувати" їх, але поки що немає жодних ознак згоди з цього питання.

Раніше президент Швейцарії Ален Берсе заявив, що його країна, як і раніше, виступає проти експорту зброї в охоплену війною Україну.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
ЗСУ ведуть активні бої за утримання позицій, але ситуація залишається складною через значну перевагу ворога в живій силі
вчора, 09:17
Війна
Також окупанти просунулись у Новотроїцькому, Успенівці, Кураховому, Сонцівці та біля Веселого Гаю.
12 грудня, 17:16
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ наразі не здатен знову загарбати обласний центр. Солдати ламають човни, щоб уникнути штурму.
12 грудня, 08:28
Війна
ЗСУ мають успіх на Вугледарському напрямку.
11 грудня, 09:05
Війна
Надана нашими північно-західними партнерами бронетехніка допомагає ефективно випалювати окупантів. Причому як на нашій, так і ворожій землі.
10 грудня, 21:42
Війна
росіяни не полишають спроб атакувати у Курській області — там вони просунулися біля селища Плехово.
10 грудня, 09:05