Окупанти засудили 33 українських оборонців Маріуполя

ВІЙНА
09 лютого, 12:36
Окупанти засудили 33 українських оборонців Маріуполя

Показове судилище у дусі сталінського СССР відбулося напередодні на Донеччині. Захисникам України винесено обвинувачувальні вироки.

Такі невтішні відомості виклав Уповноважений Верховної Ради України із прав людини Дмитро Лубінець. Російська сторона нахабно стверджує, що фігурантів справи визнали винними за статтями про «жорстоке поводження із цивільним населенням», «убивство», «замах на вбивство» і «навмисне пошкодження чужого майна».

Розгляд справи проти 33 українських військовослужбовців із лав 36-ї Окремої бригади морської піхоти та 17-ї Окремої танкової бригади, які боронили від окупантів Маріуполь, розпочався ще торік у грудні. Тепер їх позбавлено волі горезвісним «Верховним судом» терористичного угруповання «ДНР» на терміни від 27 до 29 років у колонії суворого режиму.

Їх безпідставно звинувачено за сфабрикованими «доказами очевидців» у навмисному підриві будинків у населених пунктах Заїченко, Саханка, Дзержинське, Сартана та Талаківка у Донецькій області весною 2022 року. Окупанти переконують, що нібито українські захисники «вбили 17-річного парубка» у Талаківці, а у Саханці  «поховали під уламками будинку літню жінку».

«Чергові незаконні судилища над українськими Захисниками! Вкотре так званий «суд» терористичного угруповання «ДНР» засуджує наших громадян. Цього разу — 33 українських військових отримали терміни від 27 до 29 років ув'язнення. Їх звинуватили в обстрілах житлових будинків так званої «республіки». Цинічне рішення у день, коли внаслідок російської ракетної атаки по житлових будинках міст України гинуть мирні українці.

Вкотре зауважу, оголошені вироки здійснюються невизнаними світовою спільнотою квазіутвореннями, і є незаконними. Такий «суд» — це порушення права на справедливий судовий процес та черговий воєнний злочин росії. Ухвалені так званим «судом» вироки є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином.

Донецька область є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території. Я, як Омбудсман України, звернуся з офіційними листами до ООН та МКЧХ задля фіксації порушень норм міжнародного гуманітарного права. Закликаю світову спільноту посилити тиск на агресора, аби припинити практику засудження фейковими судами українських Захисників, які зі своєї землі проганяють ворога», — заявив Дмитро Лубінець.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, як нещодавно російські окупанти взяли в полон у Мелітополі діячку українського підпілля. Зараз жінка із побратимами перебувають у катівнях ФСБ.

Читайте також:
Війна
Московити продовжують чинити психологічний тиск і здійснювати терор на українців Півдня та Сходу. Ворог прагне тотальної деморалізації.
28 березня, 20:25
Війна
Незалежно від того, хто і як голосував від серпня 1991 року у прикордонних регіонах України, винні у смертях наших громадян лише росіяни.
20 березня, 06:01
Опінії
У ворога на нашу перлину Причорномор'я плани ще від 2014 року. Проте наша Одеса не по зубах московитам, які всюди сіють смерть.
17 березня, 13:00
Війна
49-річний Мікалай Аляксееў був дійсним військовослужбовцем Полку імені Кастуся Каліноўскага. Днями його застрелили терористи ФСБ РФ.
10 березня, 13:00
Війна
Попри кількісну перевагу озброєному до зубів ворогу все ж бракує власного «гарматного м'яса». Тому московити відловлюють українців.
26 лютого, 21:41
Політика
Як відомо, лише у борні волелюбний нарід еволюціонує у націю. Нині, крім українців, на цей шлях стає і корінне тюркське населення Уралу.
28 січня, 07:50