ООН пророкує голод у світі

СВІТ
16 лютого, 20:16
ООН пророкує голод у світі
Фото: Фейсбук

Тим часом в Україні стартує розпродаж землі за безцінь.

Люди, які живуть у бідних країнах, ризикують зіткнутися з дефіцитом продуктів через кризу, яку викликала пандемія коронавірусу. Про це попереджають дослідники ООН, пише The Guardian.

Майже в усьому світі їжа стала дорожче, а у деяких країнах – і зовсім недоступною для людей. У цьому році ситуація виглядає значно складнішою ніж в минулому, зазначила спецпосланець ООН з питань Саміту із продовольчих систем 2021 року Агнес Калібата. 

Вона зазначила, що у багатьох людей на планеті закінчилися продукти і заощадження.

За прогнозами фахівчині, боротьба з коронавірусом та його економічними наслідками може тривати мінімум п'ять років. Вона також заявила, що необхідно утримувати ціни на низькому рівні і підтримувати доступність продуктів для людей.

Світові ціни на продукти і сировину у 2020 році побили рекорд за останні три роки. Показник виріс в грудні минулого року до 107,5 пункту, або на 2,2% у порівнянні з листопадом, коли був зафіксований найвищий рівень індексу майже за шість років.  

Експерти не пов'язують зростання продовольчих цін виключно з пандемією, яка в основному привела до деяких перебоїв і затримок в постачанні.  

Нагадаємо, що до відкриття в Україні ринку сільськогосподарських земель залишилося трохи більш як чотири місяці: згідно з новим земельним законом №552-IX, прийнятим Верховною Радою рік тому, купівля-продаж сiльгоспземлі стартує 1 липня.

За даними Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, станом на січень 2021 року найдорожче рілля оцінюється в Черкаській області – 33 646 грн за 1 га. Найдешевша орна земля, 21 411 грн за гектар, – у Житомирській області.

Зайве говорити, що вказана ціна є банальним пограбунком українців.

Для прикладу середня ціна значно гіршої ріллі, наприклад, в Німеччині становить 25 тисяч євро за гектар. Отже, дорожче ніж в Україні у 25 разів! 

Нагадаємо також, що спочатку купувати наділи зможуть тільки прості українці, не більше 100 га в одні руки. Юридичним особам (де-факто і іноземцям) доведеться почекати до початку 2024 року, тоді вони зможуть купувати до 10 тис. га.

вибір редакції
Читайте також:
Шановні українці, будьте обачливі, купуючи у крамницях свіжий огірок – він може бути привезений із країни-агресора!
18 листопада, 08:58
Підприємливі ділки з РФ взялися маркувати свою продукцію фінською мовою, щоби показати нібито високу якість, яка залишає бажати кращого.
25 вересня, 10:12
Сучасна продовольча допомога африканцям, які голодують і не мають достатньо коштів для придбання їжі, виглядає повною профанацією.
18 червня, 12:37
Вітчизняні виробники молочних продуктів втратили частину внутрішнього ринку через нездатність реагувати на зростання попиту.
23 квітня, 12:14
Ймовірно близько 7,5 тисяч людей могли контактувати із вказаним інфікованим м’ясом.
15.11.2020, 14:35
За останній тиждень найбільше знизилася реалізація цукру (-27%), сала (-30%) і масла вершкового (-50%), – заступник міністра економіки.
02.04.2020, 20:00