Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США

ЕКОНОМІКА
05 травня, 18:49
Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США

Вірус, який поширюється крихітною комахою, руйнує какао-дерева у Західній Африці. Це може серйозно вплинути на улюблені ласощі.

Такі невтішні для людства висновки на шпальтах наукового видання PLOS ONE оприлюднив професор з Університету Техасу пан Беніто Чен-Шарпентьє. За його словами, небезпечне для рослини захворювання походить від борошнистих черв'яків, які призводять до втрат до 50% врожаю какао-бобів.

Уперше носіїв виявлено на плантаціях Ґани, але комаха має здатність поширюватися завдяки сильним вітрам. Разом із командою помічників американський науковець довів, що пестициди неефективні, тому поїдаються листя, бруньки та квіти какао-дерев.

«Ми встановили, що цей вірус викликає хворобу опухлих пагонів. Фермери, з якими вдалося поспілкуватися, намагаються боротися із нею за допомогою вакцин, але нічого не допомагає. Додамо ще й посуху, яка також негативно впливає на врожай какао-бобів», — зазначив Беніто Чен-Шарпентьє.

Науковці попереджають, якщо вірус не вдасться здолати у найближчий рік-два, то до кінця поточного десятиліття людство може залишитися без улюблених ласощів. Світові запаси шоколаду стрімко вичерпуються навіть попри здорожчання.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що за минулі 2 роки ціни на какао-боби побили історичний рекорд. Лише на біржі у Нью-Йорку вартість сягнула $5874 за 1 кілограм.

Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США_1
Читайте також:
Життя
Придивіться до світлини, що ви бачите? — Ні, вам не привиділося, на устриці справді вигравіювано логотип виробника!
02 травня, 21:49
Життя
Науковці попередили: популярний елітний молочний продукт невдовзі щезнуть із прилавків. Покупцям слід готуватися до неминучого.
14 березня, 12:39
Економіка
Вітчизняні господарства на 13% збільшили ринкову вартість буряка і тепер 1 кілограм коштує не менше 11-14 гривень.
21.02.2022, 07:48
Економіка
Власники вітчизняних торговельних мереж значно збільшили націнку на хліб у зв'язку з запровадженням держрегулювання.
26.01.2022, 07:42
Економіка
Істотний дефіцит свинини українського виробництва не відбився на загальному рівні споживання цього виду м'яса.
07.01.2022, 07:01
Економіка
За теперішньої вартості газу, заводи не в змозі виробляти хліб і продавати його за встановленими роздрібними торговцями ​цінами.
28.12.2021, 14:00