Пакистанські археологи натрапили на 2000-річний скарб

ІСТОРІЯ
01.12.2023, 21:19
Пакистанські археологи натрапили на 2000-річний скарб
Фото: ARY News

У давній буддійській святині виявили схованку із монетами. Вони були у посудині й за століття сплавилися у мідну грудку вагою до 5,5 кг.

Відповідні кадри з місця археологічних розкопів показав один із провідних пакистанських телерадіомовників ARY News. Експедиція натрапила на скарб в історичному місті Мохенджо-Даро, розташованого у долині річки Інд.

Науковці переконують, віднайдені у землі та піску монети — найбільший скарб у цьому регіоні за минулі 93 роки. Мідні монети знайшли всередині ступи, буддійської святині, побудованої посеред Мохенджо-Даро, яку раніше не досліджували.

Згадане поселення — давня культурна столиця, що знаходиться на території теперішнього Пакистану, була одним із найважливіших мегаполісів цивілізації долини Інду за тисячоліття до Різдва Христового. На думку керівника розкопок, доктора Сайєда Шакіра Шаха, монети, швидше за все, належать кушанській епосі (I- III століття після Різдва Христового).

«Ми перенесли монети до лабораторії, але обов'язково наймемо експертів задля того, щоби визначити період за написами на поверхні. Нам необхідно з'ясувати, яким саме династіям належать ці монети, які мають зелений відтінок через те, що мідь піддається корозії під впливом повітря», — розповів пакистанський дослідник.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зазначає, що цьогоріч посеред Анатолійського півострова у Туреччині, де існувала держава хетів, знайдено глиняні таблички із клинописом. Записи здійснено невідомою мовою.

Пакистанські археологи натрапили на 2000-річний скарб_1
Читайте також:
Історія
Палеолітична стоянка Королево-І знаходиться на березі річки Тиси. Її виявили ще 1974 року, тоді ж почалися розкопки, що тривають досі.
08 березня, 21:41
Світ
У стародавньому місті Чатал-Ґьойюк в Анатолії дослідники старовини натрапили на зруйновану піч. Поряд лежав предмет, схожий на буханець.
07 березня, 08:18
Полтава
Археологи завершили попередні дослідження в історичному центрі міста. Зараз триває опрацювання зібраної під час розкопів інформації.
28.12.2023, 21:26
Історія
На плато у штаті Колорадо виявили дивні петрогліфи. Вони знаходяться на великій відстані один від одного, але утворюють спільну картину.
19.12.2023, 21:41
Історія
Археологи розкопали у селі Аска залишки довгого будинку середини VII — кінця X століття. Всередині споруди було 30 так званих ґульдгубберів.
13.12.2023, 19:56
Світ
Пустельне плато Ґізи у долині Нілу досі зберігає безліч таємниць минулого. Час від часу науковці там знаходять унікальні артефакти.
30.09.2023, 16:11