Пам'ятайте, демократія ніколи не триває довго

ПОЛІТИКА
30.06.2024, 18:41
Пам'ятайте, демократія ніколи не триває довго
Фото: Facebook

Кожна демократія через свою конечність виснажується і вбиває себе. Ще ніколи не було демократії, яка б не здійснювала самогубства.

Вищенаведену фразу на зламі XVIII-XIX сторіч вимовив 2-й президент США, один із так званих «батьків-засновників» Джон Адамс. Бувши переконаним федералістом і конституціоналістом, він пропагував, що держава мусить бути підзвітною людям, які обирають владу.

В Україні, котра 11-й рік поспіль веде оборонну війну проти найбільшої країни світу, відсутня демократична держава, проте є паразитарне утворення банди олігархату, котра змінює своїх блазнів та повій на Печерських пагорбах у Києві. На жаль, не тільки там, а й у дрібних населених пунктах.

Будь-який державно-політичний устрій (зокрема, і демократія) хороший тоді, коли є певні цензи, коли право голосу мають не всі підряд — від ґвалтівника і крадія до академіка та інженера, — а відповідні фахові люди. Тривалий час США були взірцем такого порядку, який нині також почав занепадати.

«Даремно говорити, що демократія менш пихата, менш горда, менш егоїстична, менш амбіційна, менш жадібна, ніж аристократія чи монархія. Насправді це неправда і ніде в історії не з'являється. Ці пристрасті однакові у всіх людей, при всіх формах простого правління, і, якщо їх не стримувати, викликають однакові наслідки шахрайства, насильства і жорстокості», — пояснював Джон Адамс.

Зайвим доказом історичної минущості та обмеженості потенціалу демократії є те, що її повсякчас різко обмежують або й узагалі згортають щойно перед суспільством постає питання виживання. Згадайте лишень, як українців замикали у клітки під час пандемії коронавірусу!

До речі, якщо демократія якимось дивом таки збережеться до доби галактичної цивілізації, то все одно не витримає випробування космосом. Адже керівники міжпланетних експедицій вочевидь матимуть фактично диктаторську владу — подібну до тієї, котру нині мають капітани морських суден у плаванні, але це вже фантастика для прийдешніх поколінь.

Єдиний позитив від різних форм демократії у тому, що завдяки їй влада підзвітна активним представникам суспільства, тому демократичні країни (чи конституційно-монархічні) славляться високим рівнем розвитку. У нашому випадку — плебісцит через народні протести на Майдані, як колись віча на Січі здатні розвивати державу на краще, давати їй дороговказ.

Переконані, що єдина гарантія збереження хоча б залишків свободи навіть за демократії, де при владі зрадники, — це право народу на зброю й опір узурпатором. Доведено 2014 і 2022 роками!
Автор : Северин Осташко
Читайте також:
Опінії
Обираючи популістів (не важливо, лівих чи правих), приводять до влади хунту. Це відомо від часів навіть не Гітлера, а радше Робесп'єра.
10.11.2024, 09:27
Опінії
Те, що не вдалося Леонідові Кучми та Віктору Януковичу, втілив у життя Володимир Зеленський. Прислуга червоних регіоналів відновила УРСР.
08.11.2024, 21:41
Історія
Прагнемо більшого — отримаємо менше... 1710 року в України не вийшло, то маємо все ж колись нарешті втілити філософські настанови Платона!
25.10.2024, 20:30
Політика
Як показує історія, найчастіше покидькам щастить у виборній демократії. Вони використовують свободу слова, щоби набити кишені за кошт інших.
26.02.2024, 07:18
Опінії
Українці продовжують жити вчорашнім днем, шукаючи там правди. За майже десятиліття війни національний менталітет ще просякнутий совєтчиною.
05.02.2024, 14:10
Політика
Кожна наступна влада на Печерських пагорбах утискає обраний нею народ. Замість «хартії вольностей» нам постійно накидають ярмо.
23.01.2024, 19:55