Парад Перемоги-2020 року в Москві: як завжди «за ціною не постояли»

СВІТ
26.06.2020, 15:50
Парад Перемоги-2020 року в Москві: як завжди «за ціною не постояли»

Парад Перемоги, звісно, відбувся в строк, попри ймовірні людські втрати через коронавірус.

Питання підготовки до улюбленого дійства російського керівництва – військового параду до «Дня Перемоги» досліджували журналісти dailyukraine.info, їх текст ми публікуємо без суттєвих змін.

Коли Володимир Путін оприлюднив свій наказ провести відкладений через пандемію Парад Перемоги 24 червня 2020 року, на підготовку до урочистого маршу військ по Червоній площі залишалося менш як місяць. З кінця березня до 16 квітня 15 тисяч солдатів, матросів і офіцерів заздалегідь звезених з усієї Росії в Алабіно щодня маршували стройовим кроком по тутешньому плацу.

Але потім, коли коронавірус почав масово валити військових на госпітальні койки, військових, тих, хто ще не захворів, замкнули в казармах на тривалу обсервацію.

В одній тільки Військово-космічній академії імені Можайського (Санкт-Петербург) ізолювати довелося не менше 800 курсантів. Велика частина з них до середини травня сиділа під замком в навчальному центрі академії в Лехтуси, інші опинилися в лазареті на Жданівській вулиці Пітера.

Деяких командирів відразу звинуватили в тому, що вони в Алабіно злісно не вберегли підлеглих від зарази і тим поставили під загрозу виконання завдання державної ваги. І негайно зняли з посад. Як, наприклад, начальника Військово-медичної академії імені Кірова генерал-майора медичної служби Олександра Фісуна та начальника Нахімовського військово-морського училища віце-адмірала Олексія Максимчука.

Тим, кому пощастило більше, 5 травня веліли достроково завершити навчання і відправлятися в відпустки по домівках, щоб, якщо вже комусь все ж судилося захворіти, винними будуть вони самі, а не їхні батьки-командири.

Солдат-строковиків, річна служба яких завершилася до нинішнього літа, від гріха подалі відправили в запас. Курсантів випускних курсів військових училищ та академій достроково зробили лейтенантами й 9 травня наділи їм офіцерські погони.

Так частина безсимптомно хворих учасників парадних тренувань рознесла вірус російськими містами й селами. Зараженими, зокрема, виявилися відразу понад 30 курсантів-відпускників Михайлівської військової артилерійської академії, що вилетіли 5 травня до батьків до Бурятії, але були «перехоплені» медиками з термометрами в руках в аеропорту Улан-Уде.

Готуючись до параду, Міністерство оборони докладало просто титанічні зусилля, намагаючись достроково повернути в частині хоча б тих відпускників, які до середини квітня встигли отримати на плацу хоч якісь стройові навички. Всім їм було велено повернутися в свої військові частини не пізніше 3 червня. Тобто всього за три тижні до Параду Перемоги.

Припускаючи, що розпорядження про дострокове припинення відпусток багатьма військовими буде зустрінуте без ентузіазму, міністерство оборони вирішило діяти безпрецедентно. Ніколи ще телеграми курсантам з наказом терміново повернутися з відпустки в казарму не підписували генерали армії.

Ніколи ще телеграми курсантам з наказом терміново повернутися з відпустки в казарму не підписували генерали армії.

Батьки неповнолітніх учасників параду суворовців, нахімовців та роти барабанщиків Московського військово-музичного училища імені генерал-лейтенанта В. М. Халілова організували в Мережі збір підписів під відповідним зверненням до міністра оборони Сергію Шойгу. Але, марно ... У результаті, 31 нахімовець повернувся до Пітера з Алабіно інфікованим.

Парад Перемоги-2020 року в Москві: як завжди «за ціною не постояли»_1

Зазначені проблеми – лише мала, видима частина гігантського організаційного айсберга, що раптово виникло перед Сергієм Шойгу і його підлеглими. Судячи за деякими даними, генерали і самі в розгубленості. З одного боку – парад в ювілейний рік повинен бути максимально видовищним і надзвичайно масштабним. З іншого – як це зробити, якщо в країні лютує коронавірус?

Але Парад Перемоги, звісно, відбувся в строк, попри ймовірні людські втрати. Втім, все як завжди...

Читайте також:
Війна
У Енергодарі наразі перебувають близько 5-6 тисяч працівників ЗАЕС, які фактично є заручниками російської армії
03.07.2023, 07:19
Світ
У 2022 році громадянами росії стали 174 тис. таджиків проти 104 тис. роком раніше.
13.02.2023, 17:32
Світ
Андрій Медведєв повідомив у інтерв'ю, що боїться за своє життя після того, як відмовився продовжити службу в лавах ПВК "Вагнер".
17.01.2023, 15:46
Світ
Разом з екіпажем розбився на "исторической родине"
25.02.2022, 10:08
Світ
Навички знищувати народ України окупанти мабуть випробовують для початку на росіянах
21.02.2022, 10:51