Парламент Кирґизстану схвалив інтервенцію у Казахстан

СВІТ
07.01.2022, 10:25
Парламент Кирґизстану схвалив інтервенцію у Казахстан
Фото: Акчабар

На Бішкек спрацював тиск Москви, яка хоче зберегти рештки постсовєцької недоімперії, не втративши вплив на Середню Азію.

Депутати Жогорку Кенеша ухвалили доленосне рішення про дозвіл відрядити у Казахстан кирґизькі війська під виглядом "миротворчих сил ОДКБ".

Відповідну інформацію з сесійної зали парламенту країни повідомило видання "Sputnik", передає агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що "за" спрямування до Казахстану обмеженого військового контингенту (150 армійців і 19 одиниць спецтехніки – прим. ред.) проголосувало 69 народних обранців Кирґизстану, тоді як "проти" – тільки 7.

При цьому слід зауважити, що у кирґизькому суспільстві рішення про інтервенцію доволі непопулярне, у зв'язку з чим можуть виникнути масові безлади вже у Бішкеку.

На думку аналітиків, влада Кирґизстану наразі діє за прямим наказом із Москви, тому очевидно, що тамтешній волелюбний народ знову вийде на протести, вимагаючи скасувати рішення Жогорку Кенешу.

Ось, як прокоментував ситуацію виконавчий директор українського Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос: «Не виключено, і ми це спостерігаємо online, що революцію казахів топлять у крові чужинці. Проблема інтервенції це приниження, а цього, я переконаний, казахи не пробачать, ні своєму уряду, ні тим паче сусідам».

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв не контролює вулиці, а тому звернувся до Кремля ввести у країну "миротворчі" війська.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Життя
У тимчасово окупованому російськими загарбниками українському Приазов'ї доволі швидко погіршується природно-екологічна ситуація.
15 травня, 18:54
Кримінал
Окупаційно-терористичний контингент РФ учергове довів свою антилюдську сутність і знову у багатостраждальному Маріуполі.
06 травня, 16:58
Війна
На тимчасово окупованому росіянами півострові видано наказ підготувати запаси продовольства і води через контрнаступ Сил оборони України.
05 травня, 18:13
Війна
Російський диктатор Владімір Путін обмежений у виборі варіантів щодо подальшого ведення агресивної війни проти України.
30 квітня, 19:43
Війна
Російський окупаційно-терористичний контингент спромігся просунутися у глиб незламної фортеці Бахмут, але поки не закріпився на позиціях.
03 квітня, 16:30
Війна
Війна в Україні – не лише людська трагедія. Це ще й велика екологічна катастрофа, наслідки від якої десятиліттями руйнуватиме життя.
15 березня, 16:09