Парламент Кирґизстану схвалив інтервенцію у Казахстан

СВІТ
07 січня, 10:25
Парламент Кирґизстану схвалив інтервенцію у Казахстан
Фото: Акчабар

На Бішкек спрацював тиск Москви, яка хоче зберегти рештки постсовєцької недоімперії, не втративши вплив на Середню Азію.

Депутати Жогорку Кенеша ухвалили доленосне рішення про дозвіл відрядити у Казахстан кирґизькі війська під виглядом "миротворчих сил ОДКБ".

Відповідну інформацію з сесійної зали парламенту країни повідомило видання "Sputnik", передає агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що "за" спрямування до Казахстану обмеженого військового контингенту (150 армійців і 19 одиниць спецтехніки – прим. ред.) проголосувало 69 народних обранців Кирґизстану, тоді як "проти" – тільки 7.

При цьому слід зауважити, що у кирґизькому суспільстві рішення про інтервенцію доволі непопулярне, у зв'язку з чим можуть виникнути масові безлади вже у Бішкеку.

На думку аналітиків, влада Кирґизстану наразі діє за прямим наказом із Москви, тому очевидно, що тамтешній волелюбний народ знову вийде на протести, вимагаючи скасувати рішення Жогорку Кенешу.

Ось, як прокоментував ситуацію виконавчий директор українського Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос: «Не виключено, і ми це спостерігаємо online, що революцію казахів топлять у крові чужинці. Проблема інтервенції це приниження, а цього, я переконаний, казахи не пробачать, ні своєму уряду, ні тим паче сусідам».

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв не контролює вулиці, а тому звернувся до Кремля ввести у країну "миротворчі" війська.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Війна
На тлі невдач окупантів на Харківщині командування армії агресора змінило основний напрямок, тепер це – Лисичанськ і Сєверодонецьк.
13 травня, 19:23
Кримінал
Необільшовицька практика випаленої землі, здійснювана сьогодні московитами на Півдні України, набула загрозливих масштабів.
08 травня, 08:12
Кримінал
Як кажуть у народі, не зерном єдиним прагнуть розжитися російські необільшовики на тимчасово окупованій ними території України.
05 травня, 21:34
Політика
Дегенерати, котрі щільно оточили хворого бункерного щура з усіх боків, – одна з численних бід російської федерації. А їх – леґіон!
30 квітня, 09:21
Історія
Одвічний цивілізаційний та екзистенційний ворог України – московія – продовжує здійснювати наругу над нашою історичною спадщиною.
25 квітня, 20:37
Війна
На тимчасово окупованій території Херсонської області російські загарбники та колаборанти активізували підготовку до "референдуму".
21 квітня, 07:01