Парламент Латвії визнав «георгіївську стрічку» поза законом

СВІТ
27 жовтня, 12:43
Парламент Латвії визнав «георгіївську стрічку» поза законом
Фото: Google

Латвійські законотворці схвалили остаточну заборону на публічне використання на території країни так званої "георгіївської стрічки".

Текст відповідної парламентської постанови виклала пресслужба на сайті Сейму Латвії, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Ініціаторами вказаних декомунізаційних заходів виступили народні обранці з лав політичної партії "Все для Латвії!" (латв. Visu Latvijai!), яке перебуває у складі урядової коаліції.

Депутати переконують, що ухвалені законодавчі поправки передбачають запровадження заборони на використання "георгіївських стрічок" під час свят, пам'ятних урочистостей, зборів, мітингів чи інших подібних велелюдних зібрань.

У міністерстві закордонних справ Латвії, міністерстві внутрішніх справ, Службі державної безпеки та Державній поліції вже закликали громадян балтійської республіки надалі утриматися від використання зазначеної символіки, аби уникнути проблем із чинним законодавством.

Натомість у Кремлі встигли висловити власну стурбовану позицію, вкотре заявивши, що латвійська держава нібито залишається "гніздом русофобії" й не сприяє дружньому діалогу з РФ.

Ми підтримуємо дії законотворців Латвії – нашого стратегічного партнера – в їхній боротьбі з окупаційною спадщиною, зокрема совєцького періоду; деколонізація має рацію!

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що латвійський ендшпіль в політиці пам'яті є успішним прикладом методичного купірування кінцівок "козлячої імперії".

вибір редакції
Читайте також:
Що ми сьогодні знаємо про Самуї́ла Ейнгорна, Павлика Морозова та ідеї комсомольців.
21 вересня, 16:05
У столиці демонтували пам’ятний знак на честь дружби Києва та Москви
06 вересня, 16:25
Фруктова декомунізація продовжує торувати собі шлях українською топонімікою, зокрема й у Полтавській області.
06 вересня, 08:08
Слава і козацькі традиції Запорозької Січі незнищенні, попри вікову окупацію України московськими загарбниками.
27 серпня, 07:09
У нас же за 30 років комуністи, що вкрали, а що спустили в унітаз – як ту ж ядерну зброю.
29 липня, 17:00
Кількість убитих до народження дітей вимірюється мільйонами. Жодна війна не забрала такого числа людських життів.
01 червня, 20:52