Парламент Латвії визнав «георгіївську стрічку» поза законом

СВІТ
27.10.2021, 12:43
Парламент Латвії визнав «георгіївську стрічку» поза законом
Фото: Google

Латвійські законотворці схвалили остаточну заборону на публічне використання на території країни так званої "георгіївської стрічки".

Текст відповідної парламентської постанови виклала пресслужба на сайті Сейму Латвії, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Ініціаторами вказаних декомунізаційних заходів виступили народні обранці з лав політичної партії "Все для Латвії!" (латв. Visu Latvijai!), яке перебуває у складі урядової коаліції.

Депутати переконують, що ухвалені законодавчі поправки передбачають запровадження заборони на використання "георгіївських стрічок" під час свят, пам'ятних урочистостей, зборів, мітингів чи інших подібних велелюдних зібрань.

У міністерстві закордонних справ Латвії, міністерстві внутрішніх справ, Службі державної безпеки та Державній поліції вже закликали громадян балтійської республіки надалі утриматися від використання зазначеної символіки, аби уникнути проблем із чинним законодавством.

Натомість у Кремлі встигли висловити власну стурбовану позицію, вкотре заявивши, що латвійська держава нібито залишається "гніздом русофобії" й не сприяє дружньому діалогу з РФ.

Ми підтримуємо дії законотворців Латвії – нашого стратегічного партнера – в їхній боротьбі з окупаційною спадщиною, зокрема совєцького періоду; деколонізація має рацію!

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що латвійський ендшпіль в політиці пам'яті є успішним прикладом методичного купірування кінцівок "козлячої імперії".

Читайте також:
Блоги
Ура-патріотизм на тлі війни – ніщо інше, як профанація пам'яті та відвертий плювок у полеглих Героїв. Досить займатися популізмом на крові!
17 вересня, 18:45
Полтава
Добігає кінця голосування за нові назви для вулиць нашого міста, з яких нарешті мають щезнути імена і прізвища окупантів із Московії.
28 березня, 22:02
Політика
На тлі стихійних протестів в Улан-Баторі монґольська влада вирішила "зіграти у патріотизм", розпочавши перехід на традиційну писемність.
07.12.2022, 06:34
Політика
На 31-му році відновленої державної самостійності в українській столиці не місце усіляким бовванам совєцької та імперської доби.
05.11.2022, 09:18
Світ
На його місці міська влада має намір обладнати тротуар
08.08.2022, 14:27
Світ
Уряд Естонії постановив прибрати радянські пам'ятки з публічного простору в найстисліші терміни
05.08.2022, 14:45