Пенсіонери зі США фінансують воєнну машину РФ — Bloomberg

ЕКОНОМІКА
21 липня, 18:49
Пенсіонери зі США фінансують воєнну машину РФ — Bloomberg
Фото: Bloomberg

Американські пенсійні фонди виявилися не послідовними у дотримані санкційних обмежень, накладених на Москву. Криваві гроші не пахнуть.

До такого невтішного висновку дійшли у редакції авторитетного видання Bloomberg. З'ясувалося, що платники податків зі США допомагають газовому гамбіту путіна тримати на плаву мілітаризовану економіку РФ.

Кремлю необхідно нарощувати експорт зрідженого природного газу, щоби поповнити скарбницю та фінансувати геноцид українців. Західні пенсійні фонди, перш за все американські, мимоволі надають цьому допомогу.

Зібрані консалтинговою компанією «Data Desk» та організацією «Anti-Corruption Data Collective» відомості, показують, як державні структури, у тому числі керовані штатами Вашинґтон, Нью-Йорк і Каліфорнія, побічно інвестували у спеціалізовані судна льодового класу. Ці кораблі обслуговують російський «Ямал СПГ».

Наголосимо, що «Ямал СПГ» — найбільший у межах РФ термінал з експорту газу, який діє на тлі санкцій, і найважливіший елемент зусиль путіна із заміщення прибуткової торгівлі з Європою. Компанія не зазнала збитків після 24.II.2022.

Діяльність «Ямал СПГ» в Арктиці під кураторством ПАТ «Новатек» посприяла залученості КНР у видобуток «блакитного палива». Західні інвестори поцікавилися, а як же так склалося, що попри санкційний тиск РФ удалося зберегти позиції на ринку.

«Data Desk» і «Anti-Corruption Data Collective» нагадали про непрозорість світової фінансової системи, що зберігається; просто business as usual перейшов у тінь. Аналітики довели, наскільки складно перекрити ключові джерела доходів Кремля — навіть після двох років великої війни проти України.

У цьому випадку зв'язок між американськими робітниками та пенсіонерами й РФ здійснюється через нью-йоркську компанію «Stonepeak». Саме вона керує альтернативними інвестиціями, а її інфраструктурний фонд IV із капіталом сягає $14 мільярдів.

На сьогодні фонд «Stonepeak» інвестував $6 мільярдів у 10-15 активів, включаючи «Seapeak LLC», великого власника газовозів та колишній ЗПГ-підрозділ американської судноплавної компанії «Teekay Tankers». Освоєння газових покладів на Ямалі — важливий пріоритет американської фірми.

Згідно із даними відстеження суден, зібраними журналістами видання Bloomberg, зі 160 поставок «блакитного палива» із російського арктичного Заполяр'я 2024 року, більше третини здійснено танкерами, які належать «Seapeak LLC». Чи знають про це американські пенсіонери, чиїми грошима розпоряджається «Stonepeak»?

Відповідь очевидна: не знають і не будуть знати, бо керівництво компанії не зацікавлено у розголосі сумнівних оборудок. Але без цих танкерів «Новатек» і, відповідно, РФ не змогли б експортувати ЗПГ з Арктики до Європи та Азії; іншого ринку чи бізнес-мети для них не існує.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що російський олігарх Олєг Дєріпаска хоче розморозити арештовані $1,5 мільярда. Регуляційним  органам США наразі вдалося заблокували корупційну схему.

Пенсіонери зі США фінансують воєнну машину РФ — Bloomberg_1
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Водночас суд відмовив у задоволенні позову Мін’юсту у частині стягнення у дохід держави заблокованих коштів ПАТ «Корпорація ВСМПО-АВІСМА»
01 жовтня, 17:55
Політика
Компанії олігарха постачають продукцію для потреб військових баз, заводів та окупаційних органів країни-агресора.
01 жовтня, 17:11
Економіка
Кремль і наближені до нього олігархи виснажують колишній японський острів. «Чорне золото» із Сахаліну потрапляє на світовий ринок.
22 серпня, 08:27
Опінії
Наступний крок - це передача 2.2 млрд гривень росіян в бюджет України.
12 серпня, 17:39
Війна
«Схеми» знайшли російські паспорти у власників мережі мікрокредитних організацій
29 липня, 17:19
Війна
Його підприємство постачало стратегічну продукцію підприємствам рф
29 липня, 16:05