Піраміди та сфінкс тривалий час перебували під водою

ІСТОРІЯ
27.09.2023, 16:29
Піраміди та сфінкс тривалий час перебували під водою

Стародавні гостроконечні споруди на плато Ґіза в Єґипті набагато старші, ніж заведено вважати нині. І сфінкс, очевидно, також.

Якщо хтось із вас ще не чув – у світі не одне десятиліття точаться суперечки з приводу того факту, що піраміди та прилегла до них міфічна істота у давнину перебували в затопленому стані. Точно встановити цей період науковці ще не змогли.

Річ у тім, що така можливість завжди розглядалася єґиптологами, особливо з огляду на безліч різних слідів ерозії, виявлених на сфінксі. Донедавна це було єдиним доказом впливу води на стародавні споруди, що дозволяло скептикам аргументовано заперечувати прихильникам допотопного походження пірамід і говорити не про Ноїв потоп, а про постійні зливи у Ґізі.

Але тепер знайдено ще один доказ саме затоплення грандіозних споруд. Експерти Шариф аль-Мурсі та Антуан Гіґаль нещодавно виявили дивну скам'янілість, яка доводить факт потопу, а не дощового клімату.

Ці двоє єґиптологів працюють роками у межах музейно-археологічного комплексу у Ґізі, проте вони вважають, що це найважливіша подія, з якою вони коли-небудь стикалися. Саме відкриття сталося доволі випадково. Піраміди та сфінкс тривалий час перебували під водою_1

Дослідники під час чергових розкопок натрапили на щось дуже схоже на скам'янілого єхиноїда, мутованого морського їжака. Його вік — приблизно кілька тисяч років; точні дані наразі з'ясовуються.

«Ми можемо чітко побачити первозданний стан і найдрібніші деталі перфорації екзоскелета єхиноїду», — прокоментували свою знахідку пани Шариф аль-Мурсі та Антуан Гіґаль. Але вони додають, «морські їжаки не живуть у дощових калюжах, вони живуть на морському дні».

Тому, як вважають вказані експерти, у давнину, на місці храму Менкаура (Мікеріна) була велика та глибока лагуна. Швидше за все вона і затопила все, що було поряд із Великим Сфінксом.

До речі, це відкриття підтверджує теорію професора Роберта Шога, який ще в 1990-х роках стверджував, що «стародавні споруди на плато Ґіза набагато старші, ніж вважає людство». Відповідно до теорії пана Шога, вік сфінкса датується між 9000-5000 роками до Різдва Христового; тобто, на 3000-6000 років старше від загальновизнаного.

Піраміди та сфінкс тривалий час перебували під водою_3
Читайте також:
Світ
У 1970-х роках на Заході стали популярними книги, авторства американського містика Едґара Кейсі (1877-1945). Він висунув неймовірні теорії.
17.09.2023, 19:24
Життя
Відносини людства з часом почалися ще до появи першої писемності, що робить актуальною задачу вивчення походження багатьох одиниць часу.
13.07.2023, 12:56
Історія
Тунелі довжиною 400 м, викопані у самому серці скелі на єґипетському плато Саккара, а не посеред пустелі Сахара, – нині дивують туристів.
28.06.2023, 17:47
Історія
Прибутковий ринок літературних підробок
06.05.2023, 11:25
Історія
Що спільного у турецького націоналізму, рух «будителів» у Центрально-Східній Європі та Україною? Відповідь вас приголомшить.
вчора, 21:58
Історія
Громадські діячі та свідомі захисники культурно-історичної спадщини взялися за реконструкцію архітектурної пам'ятки. Роботи от-от почнуться.
20 листопада, 14:54