Письменник Хвильовий – це кат Фітільов

ІСТОРІЯ
14.12.2022, 09:15
Письменник Хвильовий – це кат Фітільов
Фото: Facebook

Чому українці досі шанують літературного перевертня з Московії, паралельно обпльовуючи геніїв-земляків? Певно, від нестачі здорового глузду!

13 грудня – день народження "Миколи Хвильового" (1893-1933). Насправді етнічного росіянина Ніколая Фітільова, якого большевицька влада призначила українським письменником.

Ще перед Жовтневим переворотом він, син декласованого російського дворянина, належав до соціал-демократів. Із часів гімназії, з якої його, як Васисуалія Лоханкіна, виперлии.

Як напише Лев Орлигора, «і Скрипник, і Любченко, і Хвильовий, і десятки інших лізли по трупах до комунізму». А таки лізли... по трупах українців!

Брав участь у боротьбі проти Української держави й УНР у ролі організатора большевицького загону. Того загону, який захопив місто Богодухів, члена моторошно відомої у Богодухові "Ради п'ятьох", Богодухівського виконкому Рад, а потім військового комісара дев'ятої дивізії Червоної армії, проводив розстріли.

Його сестра все життя пропрацювала у ЧК-ГПУ-НКВД, перша дружина була політпрацівницею. Для його земляків, як свідчать матеріали Джеймса Мейса, не було несподіванкою, що письменник Хвильовий – це кат Фітільов:

Таких, як Хвильового, знали, бо Хвильовий був у загоні карательних, роз'їздився.

Його обтрушені від нафталіну твори не читає ніхто, крім фахових літературознавців, вчителів і викладачів. Будьмо відвертими, це література для літературознавців!

Безсюжетна проза про тугу за Владіміром Лєніним, якого більше ніхто не побачить, перенасичена русизмами, з постійними "жєнщінамі" й даканням. З пеанами "загірним комунам", ЧК і Розам Землячкам та прокльонами "жидкобородому інтелігентові" й "просвітянам"-націоналістам.

Людям усе це надривне тартюфське нагнітання жахів недовченою мовою нецікаве... Залишився тільки набір примітивних гасел: «Геть від Москви!», «Дайош психологічну Європу!».

Той самий, як писав Роман Гуль, винесений із борделів заклик: «Дайош!».  Фітільов не закликав до жодного розриву з росією.

Доведений до повного руйнування алкоголем, а, може, й білим порошком, він аж ніяк не збирався вимагати йти геть від Кремля та товариша Сталіна. Для нього "Європа" – це просто марксизм, та й "Москва" у нього – це не росія, а "купецька Москва", протиставлена революційному Петроградові, як у Вєліміра Хлєбнікова:

«Эй, молодчики-купчики,
Ветерок в голове!
В пугачевском тулупчике
Я иду по Москве!
Не затем высока
Воля правды у нас,
В соболях-рысаках
Чтоб катались, глумясь.
Не затем у врага
Кровь лилась по дешевке,
Чтоб несли жемчуга
Руки каждой торговки...
».


Або як у відомій пісні:

«Москва златоглавая...
Звон колоколов.
Царь-пушка державная,
Аромат пирогов...
Конфетки-бараночки,
Словно лебеди, саночки...
"Эй, вы, кони, залётные!"
Слышен крик с облучка...
Гимназистки румяные,
От мороза чуть пьяные,
Грациозно сбивают
Рыхлый снег с каблучка.
Помню тройку удалую,
Вспышки дальних зарниц,
Твою позу усталую,
Трепет длинных ресниц...
Все прошло, все умчалося
В невозвратную даль,
Ничего не осталося,
Лишь тоска, да печаль...
».

Найжахливіше було б, якби він вижив і прожив довге сите номенклатурне життя, мордуючи українського читача поганою українською мовою. Тими вальдшнепами й санітарними зонами.

Автор : Костянтин Рахно
Читайте також:
Війна
Поки росіяни цементують свою присутність на окупованих теренах насадженням власної «культури», в Україні оберігають все російське. Чому так?
04 грудня, 13:55
Політика
Україна нічим не завдячує ідейному трубадурові кривавої імперії з центром у Москві. А тому місце Алєксандра Сєргєєвіча на цвинтарі історії.
21 листопада, 10:52
Полтава
Ініціативна громадськість звернулася до влади з пропозицією увічнити нашу землячку, славетну українську акторку епохи німого кіно.
12 вересня, 18:35
Блоги
Але саме працями діячів так званої російської літератури зачитуються досі західні інтелектуали, бо вважають, що зможуть пізнати душу росіян.
27 серпня, 17:37
Полтава
Завдяки ініціативі "Останнього Бастіону" у Полтавській топоніміці вшановано пам'ять незламного борця за волю Ічкерії.
22 травня, 17:17
Політика
Будівля, де до лютого 2022 року знаходилося дипломатичне представництво країни-агресорки, слід зробити місцем пам'яті про злочини росіян.
22 квітня, 21:08