Поблизу мексиканського узбережжя відкрили глибоководну діру

24.04.2023, 20:06
Поблизу мексиканського узбережжя відкрили глибоководну діру
Фото: IFL Science

У Карибському морі неподалік південно-східного берега півострова Юкатан дослідники випадково виявили вертикальну підводну печеру.

Відповідні кадри природної місцевості у Мексиці оприлюднило міжнародне науково-популярне видання "IFL Science", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що величезна блакитна діра – друга у світі за глибиною, яка поступається лише 300-метровій печері, виявленій роками раніше у китайському селищі Сан-ша Юн-ле.

Юкатанському відкриттю загальною площею 13 690 м² мексиканські дослідники вже дали назву Таам Ха (Ta'am ja'), що у перекладі з мови майя означає "глибока і темна вода".

«У печери дуже круті 80-градусні схили. Гирло знаходиться приблизно на 5 метрів нижче за рівень моря, а отже вона помітно глибша від знаменитої 125-метрової Великої блакитної діри з Єґипту. Тепер нам належить дослідити організми, які у ній мешкають, а також вивчити геологію», – прокоментували ситуацію в Автономному Університет Юкатану.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що науковці стурбовані витоком на дні Тихого океану, який може призвести до катастрофи, хоча і не просочує воду з моря у нижню кору Землі.

Читайте також:
Світ
Нікараґуанський президент Данієль Ортеґа майже місяць уникає публічних заходів і не спілкується з пресою.
10.04.2020, 12:25
Світ
Ґватемальський міністр охорони здоров'я Уґо Монрой звернувся до Дональда Трампа не виганяти нелегалів через пандемію коронавірусу.
06.04.2020, 10:05
Світ
Після 10 років нещадної боротьби з холерою влада Гаїті звітує про подолання епідемії в країні.
16.03.2020, 11:40
Життя
Людство має узгоджувати життя із законами фізичної, біологічної, соціальної природи. Це є прогрес, бо Мати-Природа — Найвищий Законодавець!
вчора, 07:17
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
20 червня, 08:21
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30