Поблизу мексиканського узбережжя відкрили глибоководну діру

24 квітня, 20:06
Поблизу мексиканського узбережжя відкрили глибоководну діру
Фото: IFL Science

У Карибському морі неподалік південно-східного берега півострова Юкатан дослідники випадково виявили вертикальну підводну печеру.

Відповідні кадри природної місцевості у Мексиці оприлюднило міжнародне науково-популярне видання "IFL Science", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що величезна блакитна діра – друга у світі за глибиною, яка поступається лише 300-метровій печері, виявленій роками раніше у китайському селищі Сан-ша Юн-ле.

Юкатанському відкриттю загальною площею 13 690 м² мексиканські дослідники вже дали назву Таам Ха (Ta'am ja'), що у перекладі з мови майя означає "глибока і темна вода".

«У печери дуже круті 80-градусні схили. Гирло знаходиться приблизно на 5 метрів нижче за рівень моря, а отже вона помітно глибша від знаменитої 125-метрової Великої блакитної діри з Єґипту. Тепер нам належить дослідити організми, які у ній мешкають, а також вивчити геологію», – прокоментували ситуацію в Автономному Університет Юкатану.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що науковці стурбовані витоком на дні Тихого океану, який може призвести до катастрофи, хоча і не просочує воду з моря у нижню кору Землі.

Читайте також:
Світ
Нікараґуанський президент Данієль Ортеґа майже місяць уникає публічних заходів і не спілкується з пресою.
10.04.2020, 12:25
Світ
Ґватемальський міністр охорони здоров'я Уґо Монрой звернувся до Дональда Трампа не виганяти нелегалів через пандемію коронавірусу.
06.04.2020, 10:05
Світ
Після 10 років нещадної боротьби з холерою влада Гаїті звітує про подолання епідемії в країні.
16.03.2020, 11:40
Життя
Україні є чого повчитися. Наші країни мають спільне історичне минуле, але у соціальних стандартах між нами прірва.
22 вересня, 10:07
Життя
Українська мова є корінною мовою нашого етносу, і вона мусить знову стати частинкою нашого «Я».
20 вересня, 11:45
Життя
В Україні може з'явитися тестовий стільниковий зв'язок п'ятого покоління (5G).
19 вересня, 15:55