Політики і війна, війна і політики

Опінії
20 травня, 17:01
Політики і війна, війна і політики

Сьогодні у багатьох потяг до PR-акцій у military-style переважає відчуття міри. А серед політиків є навіть клінічні випадки.

Політолог

З початком нового етапу російської військової агресії 24 лютого значна частина українських політиків випали з класичних рамок політкомунікацій, в яких вони раніше працювали. Медійні можливості "потрапляти у повістку" суттєво зменшилися, доторк до повсякденного споживача контенту звузився.

Що роблять наші, не приведи Господи, фахівці з комунікацій? – Наряжають політиків у камуфляж, дають їм в руки "калаш" і кажуть – іди, фотографуйся, це зараз у тренді.

Політик наслухавшися порад спеціалістів так і робить. У результаті отримує шквал ненависті й трохи підтримки від людей, які й так в усьому його підтримують.

Пані Кіра Рудик чомусь узялася коментувати для "The New York Times" тему з "Азовсталлю". Навіщо? А біс його розбере.

Бо у народної депутатки з фракції "Голос" ніякого прямого стосунку ні до системи державних органів, які ведуть переговори, ні до самих військ. По суті мета та сама: досягнення піар-ефекту.

І зараз це уже виглядає максимально ідіотичним і необережним, небезпечним кроком навіть на тлі попередніх відосиків із розбиранням "калаша". Це такий зашквар на зашкварі, що зашкваром поганяє.

Що з цим робити? Політикам – звільняти геть своїх піарників, які не розуміють меж допустимого, за якими починається не вірусний піар, а проблеми та критика!

Бо ж ці лоцмани спокійно наведуть ваші маленькі політичні кораблики на рифи, а самі підуть до інших клієнтів, коли потік спонсорів до вас вичерпається. Ваша репутація буде у сраці, а у піарника – кеш і плюс один кейс, неуспіхи якого в розмові з наступним роботодавцем він спише на ваші побажання, а не свої помилки.

Крім того, політикам варто усвідомити одну важливу річ, яка одразу ж звільнить їх від необхідності позувати з автоматом, який вони бачать вперше, на фото. Солдат, військовий – не єдина потрібна державі роль у часи війни, завдяки якій можна вибудувати довіру із виборцем.

Є хороші інші ніші, в яких політик в костюмі від "Brioni" виглядає значно придатніше, а головне – більш органічно. Адже ніхто вам не буде вірити, що ви усі так просто ночуєте в окопах, їсте сухпай і десь воюєте на невидимих фронтах.

Усе можливо, навіть залишатися політиком у час війни без дурнуватих рішень, які нічого не дають істотно, а лише б'ють нижче пояса. Проте нестримний потяг до публічності у деяких все ж ніяк не спинити.

Політики і війна, війна і політики_1
Читайте також:
Світ
Для колишнього лідера Естонії Тоомаса Гендріка Ілвеса постать прем'єр-міністра Грузії Іраклі Ґарібашвілі символізує "справжній совок".
24 червня, 17:01
Війна
Хакери знову зламали російські телеканали
13 червня, 13:36
Світ
Двоє найманців путінського кухаря-дітовбивці Євгєнія Прігожина поповнили лави глядачів на концерті Іосіфа Кобзона у пеклі.
31 травня, 17:01
Війна
Щó вже казати про цивілізаційну прірву, яка пролягла між цілою Європою, не тільки Україною, та жителями російської федерації.
12 травня, 21:46
Війна
Як кажуть у народі, – перший пішов, – але сподіваємося, що не останній, адже кожен зрадник України має відповісти за скоєне.
10 травня, 22:45
Політика
Сьогодні ти намагаєшся "взяти Київ за 72 години", а завтра прагнеш уникнути власної капітуляції. Адже не все "йде за планом" Кремля.
09 травня, 19:58