Польські археологи відкопали скарб ґотів

ІСТОРІЯ
27.08.2023, 16:09
Польські археологи відкопали скарб ґотів
Фото: Ancient Origins

У незайманій лісовій гущавині долини річки Вда поблизу села Стара Жека знайдено комплекс поховань войовничого давньоґерманського племені.

Відповідний фотозвіт оприлюднила пресслужба національного заповідника "Wdecki Park Krajobrazowy" на Півночі Польщі, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зі слів археологів, саме на цьому казковому місці цілковито випадково розкопали 50 могил ґотів, датованих IV століттям після Різдва Христового, в яких знайдено безцінні артефакти.

«У похованнях містилися скарби, привезені зі Скандинавії. Срібні та бронзові прикраси виявлені у двох типах поховань: ямних могилах та урнах разом із прахом небіжчика. Серед предметів варто відзначити декоровану кераміку, брошки, бурштинові та срібні намиста, дві срібні фібули, а також бронзові прикраси зі зміїними мотивами», – прокоментував знахідку керівник експедиції професор Олаф Попкевич.

Провідний археолог Польщі пан Попкевич стверджує, що натрапив на поховання торік улітку під час сімейного відпочинку у лісі й наступні 10 місяців домагався від влади проведення розкопів.

Упродовж минулих трьох тижнів команда науковців розкопала, дослідила та проаналізувала понад 250 км² земельних угідь, де були поховані не тільки ґоти й місцеві представники так званої Вельбарської культури.

«Ця археологічна культура вважається впливом ґотів на протопольське населення у долині Вісли. Воно намагалося співіснувати з войовничими ґерманцями, прибулими зі Скандинавії наприкінці IV століття після Різдва Христового. Тобто, це може допомогти нам пояснити, чому у могилах ґотів містилися срібні предмети, у тому числі предмети з віддалених місць, включаючи Скандинавію та сучасного українського Причорномор'я», – додав професор Олаф Попкевич.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, що польські археологи нещодавно знайшли могилу "дитини-вампіра", якій посмертно повісили замóк на ногу.

Польські археологи відкопали скарб ґотів_1
Польські археологи відкопали скарб ґотів_3
Польські археологи відкопали скарб ґотів_5
Польські археологи відкопали скарб ґотів_7
Польські археологи відкопали скарб ґотів_9
Читайте також:
Війна
Прифронтове і багатостраждальне місто Гуляйполе московити вщент розносять авіацією. Під ударами ворога — мости, будинки, дороги.
02 квітня, 12:37
Полтава
Волонтерська підтримка тилом фронтовиків — доказ, що українці — згуртована нація. Дарма, що держава самоусунулася від наближення перемоги.
21 березня, 21:54
Війна
Прямо зараз у Михайлівському Золотоверхому Соборі в останню дорогу провели українських захисників — Анастасію Мар'янчук і Дениса Дайнеко.
21 березня, 13:38
Життя
Організатори обрали лауреатів із понад 14 тисяч фотографій, присвячених флорі й фауні Об'єднаного королівства. Всього нагороджено 17 осіб.
18 березня, 19:17
Позиція
Прямо зараз у Києві триває церемонія прощання із вірним сином України, борцем за свободу Степаном Ільковичем Хмарою. Людей прийшло багато.
25 лютого, 10:24
Кримінал
Неповнолітнього хлопця, на ім'я Олег, вивезли півтора року тому зі знищенного Маріуполя. Тепер підліток «адаптується» у родині загарбників.
24 січня, 20:36