Польські археологи відкопали скарб ґотів

ІСТОРІЯ
27 серпня, 16:09
Польські археологи відкопали скарб ґотів
Фото: Ancient Origins

У незайманій лісовій гущавині долини річки Вда поблизу села Стара Жека знайдено комплекс поховань войовничого давньоґерманського племені.

Відповідний фотозвіт оприлюднила пресслужба національного заповідника "Wdecki Park Krajobrazowy" на Півночі Польщі, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зі слів археологів, саме на цьому казковому місці цілковито випадково розкопали 50 могил ґотів, датованих IV століттям після Різдва Христового, в яких знайдено безцінні артефакти.

«У похованнях містилися скарби, привезені зі Скандинавії. Срібні та бронзові прикраси виявлені у двох типах поховань: ямних могилах та урнах разом із прахом небіжчика. Серед предметів варто відзначити декоровану кераміку, брошки, бурштинові та срібні намиста, дві срібні фібули, а також бронзові прикраси зі зміїними мотивами», – прокоментував знахідку керівник експедиції професор Олаф Попкевич.

Провідний археолог Польщі пан Попкевич стверджує, що натрапив на поховання торік улітку під час сімейного відпочинку у лісі й наступні 10 місяців домагався від влади проведення розкопів.

Упродовж минулих трьох тижнів команда науковців розкопала, дослідила та проаналізувала понад 250 км² земельних угідь, де були поховані не тільки ґоти й місцеві представники так званої Вельбарської культури.

«Ця археологічна культура вважається впливом ґотів на протопольське населення у долині Вісли. Воно намагалося співіснувати з войовничими ґерманцями, прибулими зі Скандинавії наприкінці IV століття після Різдва Христового. Тобто, це може допомогти нам пояснити, чому у могилах ґотів містилися срібні предмети, у тому числі предмети з віддалених місць, включаючи Скандинавію та сучасного українського Причорномор'я», – додав професор Олаф Попкевич.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, що польські археологи нещодавно знайшли могилу "дитини-вампіра", якій посмертно повісили замóк на ногу.

Польські археологи відкопали скарб ґотів_1
Польські археологи відкопали скарб ґотів_3
Польські археологи відкопали скарб ґотів_5
Польські археологи відкопали скарб ґотів_7
Польські археологи відкопали скарб ґотів_9
Читайте також:
Опінії
Запорізький напрямок уже 3 місяці як палає від невпинних боїв. Крові наших захисників там пролито немало, бо земля насичена мінами.
10 вересня, 19:26
Війна
Російський окупаційно-терористичний режим проводить етнічну селекцію у підконтрольних Москві містах українського Приазов'я.
09 вересня, 17:37
Війна
Серед безлічі іноземців, які після 24 лютого 2022 року свідомо стали на захист України до лав нашого війська, є і вихідці з Передньої Азії.
30 серпня, 20:07
Війна
Незламні захисники України цілодобово проходять через справжнісіньке пекло, яке на Заході намагаються свідомо не помічати.
22 серпня, 18:14
Світ
Сумнозвісну "золоту лихоманку" заведено асоціювати виключно із Північною Америкою. Перш за все із Каліфорнією, Аляскою та Юконом...
20 серпня, 20:57
Історія
Невідомому неповнолітньому хлопчику навіть повісили замóк на ногу, аби він точно не вибрався і не почав кусати своїх жертв уночі.
17 серпня, 16:00