Полтава — місто нових символів і барельєфів

Опінії
21.02.2024, 20:31
Полтава — місто нових символів і барельєфів
Фото: Дмитро Савченко

Відтепер, проїжджаючи повз цей обласний центр, кожен охочий може прийти до світлого образу Тараса Бобанича. Низький уклін тобі, «Хаммере»!

Видавець, політв'язень, публіцист

Полтава — місто нових символів і барельєфів. Поряд із тим, тут лишилося чимало скульптурного мотлоху доби самодержавства та пам'ятних знаків полтавської битви.

Тривалий час ця подія вважалася відправним пунктом у хроносі імперського будівництва. Тому горіти цим пам'ятникам у вогні разом з їхньою історією та семіотикою.

Ну, а поки цього не сталося, нові сенси витісняють старі. Саме у Полтаві знаходиться один із найпереконливіших меморіалів Герою України — Тарасу Хаммеру!

Мій побратим був одним з найхаризматичніших лідерів правого руху; разом воювали в період АТО/ООС в лавах 1 ОШР ДУК ПС (нині 1 ОШБ «Да Вінчі»). Разом купалися у смарагдових озерах на Осокорках, сміялися, обговорювали книги, події, траблились із лівачйом...

Друг та натхненник нашого підрозділу — Геннадій Сікалов втілив у життя наш колективний намір, а саме закарбував у бронзі славного Тарасика. Сталося це у 2022-му.

Відтепер, проїжджаючи повз Полтаву, завжди приходжу на зустріч з Тарасом. А потім — традиційна кава із Геннадієм Анатолійовичем.

Полтава — місто нових символів і барельєфів_1
Читайте також:
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30
Полтава
Жителі маленького села Грякове зійшлися на урочисту подію. Днями встановили банер із портретом полеглому у боях проти московитів земляка.
23.12.2024, 20:30
Полтава
На фасаді Ліцею імені Тараса Шевченка встановили пам'ятні дошки сімом воїнам. Усі вони свого часу були учнями й випускниками закладу.
15.12.2024, 11:45
Історія
13 грудня 1963 року відійшов у засвіти незламний Василь Симоненко. Поет з Україною в серці, який кинув виклик совєцькому режимові...
13.12.2024, 19:25
Опінії
Для багатьох українців 1 грудня асоціюється виключно з кількома вітчизняними подіями, що визначили нашу долю. Естонці мають подібну історію.
01.12.2024, 19:52
Історія
Більшовицькі окупанти змушували українських (за походженням) учителів до дій на боці організаторів Голодомору-геноциду. Випадків безліч.
22.11.2024, 19:23