Полтавська «Просвіта» вимагає негайно очистити місто від символів Московії

ПОЛТАВА
01 березня, 09:51
Полтавська «Просвіта» вимагає негайно очистити місто від символів Московії

Полтава ніколи не була, не є і ніколи не буде "містом російської слави", адже це – колиска українства!

Про це йдеться у відповідному зверненні обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка, оприлюднене виданням "Український погляд".

Зазначається, що на 8 році відкритої неспровокованої воєнної агресії РФ проти України полтавцям остогидло досі перебувати в історичному полоні Кремля.

«Дорогі наші співвітчизники! Дорогі мешканці славного Полтавського краю! Звертаємося у тяжкий час випробувань та смертельної загрози українській державності. Російський імперіалізм, лютий ворог українців та всіх вільних народів світу, з нечуваною жорстокістю та підступністю напав на нашу мирну державу і знову, як у 1917-21 рр. несе смерть і руїну. У своїй ненависті він не зупиняється навіть перед убивством дітей і жінок.

Ми пропонуємо Полтавській обласній військово-цивільній адміністрації:

  1. Дотепер наше славне козацьке місто Полтава у російських святцях залишається "містом російської військової слави", у якому Росія і її оскаженілий і божевільний диктатор путін збирається провести так званий парад перемоги над Україною. Цього ніколи не буде. Однак «Просвіта» пропонує НЕГАЙНО ліквідувати всі російські імперські символи та топоніми у місті та області, передусім пам'ятники кривавому попереднику путіна – московському царю Пєтру І та назви вулиць на честь військових діячів Російської імперії – Суворова, Кутузова та ін. "Російського орла" у центрі міста слід перемістити до музею й замінити на Тризуб, який символізуватиме звитяги українських воїнів-захисників та нашу всенародну перемогу у новітній російсько-українській війні.
  2. Ініціюємо звернення від військово-цивільної адміністрації до усіх церков Московського патріархату (ця конфесія маскується під назвою УПЦ, але офіційна назва конфесії – Російська православна церква в Україні) на території Полтави та Полтавської області віддати споруди цих церков для користування під поточні потреби в умовах воєнного стану загонам територіальної оборони та добровольчим загонам спротиву окупантам. Ми закликаємо священників Московського патріархату у Полтаві та області не допускати у своїй діяльності колаборацію з російськими окупантами, що вже сталося у перші дні вторгнення у Сумах. На Полтавщині не повинно відбуватися подячних молебнів, що їх, за словами голови Сумської військово-цивільної адміністрації, відслужили священники Московського патріархату, побачивши у Сумах танки російських окупантів. Ми закликаємо цих священників пам'ятати, що, попри підпорядкування їхньої конфесії Москві, вони, як і їх паства, є громадянами України!

З нами Правда, з нами наша любов до нашої Вітчизни-України! І ми вистоїмо і переможемо! Слава Україні! Героям слава!», – йдеться у вказаному зверненні.

Також не слід забувати, що керівник полтавської "Просвіти" Микола Кульчицький так і не відзвітував за отримані кошти на пам'ятник Іванові Мазепі у Полтаві, але ми пам'ятаємо, що меценат Світлана Манжос надала гроші мінімум на половину пам'ятника, а народний депутат Олег Семінський – на цілий пам'ятник.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що щур-Путін, як і більшовик Дибенко, тікатиме до Саратова, аби зберегти власну шкуру.

Читайте також:
Полтава
Загальнонаціональна кампанія з дерусифікації та деколонізації культурно-інформаційного простору України нарешті торкнулася і Полтавщину.
22 червня, 08:17
Історія
Ріже вухо і серце крає! Оцю битву ми ведемо за Сєвєродонецьк чи Сіверськодонецьк, за місто на росії чи все-таки в Україні?..
16 червня, 19:18
Політика
Поки наші захисники боронять Україну від агресора на фронті, у тилу розгортається не менш запекле протистояння з ґебістами у рясах.
08 червня, 18:12
Політика
Проблема українського суспільства: у нас мислення досі лишається хворо-провінційним, другосортно-провінційним відносно Москви.
04 червня, 07:56
Політика
Центр управління та прийняття рішень самозваної "Української Православної Церкви (Московського патріархату)" на 100% знаходиться у Кремлі.
31 травня, 20:34
Політика
Гебістський проєкт під назвою Московський патріархат насмілився вимагати від України припинити "беззаконня на релігійному ґрунті".
15 травня, 08:09