"Полтавтрансбуд" продає квартири у будинку, який може бути небезпечним для проживання

06.09.2022, 19:29
"Полтавтрансбуд" продає квартири у будинку, який може бути небезпечним для проживання

Через відсутність належного законодавчого регулювання, Україну накрила хвиля незаконних будівництв

До ГС "Останній Бастіон" звертаються сотні полтавців, які скаржаться на будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Павленківська, 3а м. Полтава

Будівництво даного будинку відбулося впритул до ТРЦ "Київ".

Зазначений будинок прийнятий в експлуатацію ДІАМ України 25.10.2022 року за № ІУ122221013365.

Суть питання полягає в тому, що зазначений будинок збудований майже впритул до існуючого ТРЦ (розрив становить менше ніж 20 м  від південного фасаду житлового будинку).

Виходячи з вище викладеного виникають сумніви щодо відповідності проектної документації та самого будинку санітарним нормам,   нормам протипожежної безпеки. Такі порушення становлять загрозу здоров’ю та життю людей.

Також виникають сумніви у можливості введення в експлуатацію об'єкта, який не підключений до комунікацій, оскільки станом на 23.08.2023 об'єкт підключений по тимчасовій схемі до електропостачання.

Як зазначено у проектній документації, замовником будівництва є ТзДВ "Полтавтрансбуд".

Будівництво ТзДВ "Полтавтрансбуд" проводить на земельній ділянці, яка перебуває у комунальній власності.

У 2019 році Полтавська міська рада передала дану ділянку в оренду підприємству, тоді на ній і почалося будівництво будинку, який був прийнятий в експлуатацію у 2022 році.

Квартири у цьому будинку активно продаються. Всі однокімнатні квартири вже були викуплені, залишилися дво і трикімнатні квартири, вартість яких стартує від 2-х мільйонів гривень.

Про тісну взаємодію між Полтавтрансбудом та Полтавською міською радою "Останній Бастіон" писав ще з 2015 року, коли Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому замовляло підприємству будівництво житлових будівель.

Засновниками підприємства тоді був колектив із 34 фізосіб і ТОВ «Компанія з управління активами «Полтавтрансбуд». Найбільші частки мають Олексій Ландар (43%), Валерій Маляренко (30%) і Олександр Ландар (10%), депутат Полтавської райради, до якої він обирався від Партії регіонів.

У 2015 році голова Полтавської обласної ради Валерій Головко віддав скандальному забудовнику 30-мільйонну полтавську фортифікаційну ділянку в АТО.

Підприємство мало протягом травня-червня 2015-го року здати в експлуатацію 13 об’єктів — інженерних споруд «з метою зміцнення обороноздатності держави в Артемівському районі, Донецької області.

За ідеєю, ці фортифікації мали захищати українських військових і перешкоджати просуванню російських найманців у разі нападу. Ключове слово – «мали». Бо виконувати будівельні роботи «Полтаватрансбуд» найняв дешеву робочу силу – студентів, безхатьків, волоцюг etc. Жителі сіл і селищ поблизу Артемівська розповіли журналістам про сусідство з «будівельниками», яких на місці розмістили в приміщеннях сільських пошт, шкіл, їдалень і будинків культури. Власне, сусідство із «зодчими» впізнавалося за запахом, гучністю лайки та кількістю пляшок із-під алкоголю.

Замість красномовних описів зведеної «Полтаватрансбудом» оборонної лінії, просто викладемо тут ось це фото.

Ландар і Маляренко глибоко переконані, що такий півтораметровий завглибшки рівчачок, укріплений стовбурами дерев, зможе надійно захистити наших бійців у разі сутички. Хто має хоч найменше уявлення про війну та про артилерійські обстріли, зрозуміє всю ганебність, підлість і підступність забудовника.

Історія з будівництвом укріплень на Донбасі почалася ще в березні 2015 року. Уряд екс-прем’єра Арсенія Яценюка тоді виділив 850 млн грн з державного бюджету на будівництво оборонних споруд в Артемівському районі Донецької області – повідомляє «Економічна правда».

Кошти були розподілені між 20-ма областями, що значно ускладнило контроль за грошима.За домовленістю, кожна область отримала ділянку вздовж лінії оборони, де зобов'язалася побудувати визначену кількість об'єктів оборони.

Інформація про розподіл коштів отримала гриф державної таємниці. Підрядників для проведення робіт області визначали самі.

Тодішній радник міністра оборони Ігор Мельник, який відповідав за розподіл коштів, відзвітував про майже 100-відсоткову готовність споруд.

–600 кілометрів фортифікаційних споруд на сході України були побудовані в найкоротші терміни. Жодна країна після Другої світової війни не зводила такі грандіозні оборонні об'єкти менш ніж за пів року. Все це – в умовах складної економічної ситуації та бойових дій, – сказав радник.

Та журналісти, що були на Донбасі, зазначили, що ями з частоколом, вартістю майже 1 млрд грн, своє віджили.

– Пройшов рік, і грандіозний проект посипався. В низці областей правоохоронні органи порушили кримінальні справи за розтрату бюджетних коштів, – прокоментувала Інна Попович для «Економічної правди».

Щоб зрозуміти, чому так сталося, треба взяти до уваги деталі.

Усі гроші на виконання участі Полтавської області в зведенні частини проекту фортифікаційної лінії отримав «Полтавтрансбуд». Компанія зобов'язалася побудувати дві лінії оборони завдовжки 30 км.

Полтавські ЗМІ наголошували, що голова Полтавської ОДА Валерій Головко особисто відповідає за спорудження в районі Бахмуту (Артемівська) фортифікаційних споруд, щоб відбити ймовірний напад сепаратистів.

Щоб «Полтаватрансбуд» не помилився, де копати, полтавські фахівці побували на Донеччині і «вбили колишки». Після цього Головко заявив, що попереду важка робота – збудувати.

Робота й справді була важкою, а оскільки за неї взялися фахівці Ландар і Маляренко, вона перетворилася в непідйомну.

Управління капітального будівництва Полтавської облдержадміністрації та товариства з додатковою відповідальністю «Полтавтрансбуд» погодили процедуру переговорної закупівлі. Сума замовлення, яку отримала фірма – 30,3 млн грн.

Власне, надане фото укріплень щонайкраще показує, куди, як і через що «Полтавтрансбуд» витратило державні кошти.

«Полтавтрансбуд» відомий у Полтаві низкою скандалів. У ЗМІ є низка матеріалів щодо новобудов у м-ні Левада, які компанія намагалася звести за підробленими протоколами громадського обговорення. Проти незаконного будівництва тоді протестували близько 2000 людей.

Також компанія Ландара&Маляренка займалася ремонтом кабінетів чиновників Полтавської обласної ДПС, вартістю майже 4 мільйона гривень. Це у 2012 році, коли курс гривні до долара становив 1 : 8.

У серпні 2015-го, саме коли звітували про будівництво фортифікацій у стилі п’ятирічку за три роки, «Полтаватрансбуд» розривався на два фронти. У прямому і переносному значенні. За іронією долі склалося, що компанія будувала для АТО і тут, і там. Забудовник саме розпочав підготовчі роботи для будівництва 10-поверхівки за адресою вул. Героїв АТО, 65 А, (тоді ще вул. Красіна). Щоправда, без дозвільних документів, паспорта і обговорень із мешканцями трьох сусідніх дев’ятиповерхівок.

У 2019 році помер Олексій Ландар, але «Полтаватрансбуд» продовжувало працювати, змінивши основного бенефіціара.

У 2020 році основними бенефіціарами підприємства стали Сергій Бєлашов та Олександр Павлюченко.

У вересні 2021 року Сергій Бєлашов продав свою частку у ТзДВ «Полтавтрансбуд». Раніше він напряму володів часткою у майже 39%.

Це може бути пов'язано з тим, що уродженець Краснодарського краю росії Сергій Бєлашов мав високі шанси опинитися в санкційних списках РНБО у зв'язку з фінансуванням кампаній, які несуть загрозу національній безпеці України. За чутками, саме страх такого розвитку подій змусив Бєлашова останнім часом активізувати показну патріотичну риторику, паралельно критикуючи РНБО за "резонансні справи з введенням санкцій".

Натомість у список власників внесено ТОВ «Смарт Трейдинг Солюшнз». Засновником та бенефіціаром цієї київської компанії є Олександр Бурдейний. Він і замінив Бєлашова у списку бенефіціарних власників ТзДВ «Полтавтрансбуд».

Продаж Сергієм Бєлашовим своєї частки у ТзДВ «Полтавтрансбуд» є скоріше формальним. Він зберігає на посаді свого директора  — Сергія Шандибу.

Шандиба є співзасновником ПП "Вибір", яке входить до "Групи родини Бєлашових".

До січня 2021 року половина підприємства належала Сергію Бєлашову. Потім свою частку він передав Сергію Шандибі.

Нагадаємо, що у червні НАБУ повідомило про підозри чотирьом особам, які завдали Укрзалізниці збитків на понад 206 млн грн

9 червня 2023 року за процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру 4 особам, серед яких два керівники філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» (посади зазначені на момент вчинення злочину), фактичний власник компанії-постачальника, а також посередник, зловживання яких завдали АТ «Укрзалізниця» збитків на загальну суму понад 206 млн грн.

Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що з грудня 2016 року по січень 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» у змові з представниками газових компаній організували закупівлі «блакитного палива» в обхід тендерних процедур, а також узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка становила від 200 до 1000 грн на тис. куб. м.

При цьому службовці «Укрзалізниці» приховували надходження більш вигідних пропозицій від учасників ринку газу, умисно надаючи перевагу лише двом наперед визначеним компаніям.

Реалізація цієї схеми завдала «Укрзалізниці» збитків на загальну суму понад 206 млн грн. За версією слідства ці кошти були розподілені між учасниками злочинної схеми.

Власника компанії-постачальника Сергія Бєлашова затримано, за клопотанням детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, слідчим суддею Вищого антикорупційного суду 11.06.2023 до нього застосовано запобіжний захід у виді 60 днів тримання під вартою з альтернативою застави 30 млн грн.

Вищий антикорупційний суд узяв під варту депутата Полтавської обласної ради та керівника фракції «Батьківщина» Сергія Бєлашова. НАБУ і САП його підозрюють у причетності до заволодіння майже 206 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця».

Також ВАКС розглядає іншу справу, де згадується компанія ТОВ «Скела Терциум» Сергія Бєлашова.

5 квітня Вищий антикорупційний суд доручив Національному антикорупційному бюро здійснити примусовий привід сімох свідків у судове засідання у справі «Шовкового шляху» про заволодіння понад 98 млн грн ПАТ «Укрзалізниця» в результаті закупівлі пального за завищеними цінами.

«Клопотання прокурора про привід свідків задовольнити. Застосувати привід до (сімох) свідків, яких доставити у судове засідання у Вищому антикорупційному суді на 16 травня 2023 року на 10:30. Виконання цієї ухвали доручити Національному антикорупційному бюро України. Контроль за виконанням приводу покласти на прокурора», – йдеться в рішенні.

20 вересня 2020 року САП направила справу «Шовкового шляху» до ВАКС.

За даними слідства, упродовж 2016-2017 років службові особи філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» УЗ, зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи коштами УЗ в сумі 98,2 млн грн шляхом документального оформлення безтоварних операцій з придбання мазуту флотського і дизельного пального у ТОВ «Скела Терциум» Сергія Бєлашова. Проте фактично вказані матеріали не постачались ні до поромів, для потреб яких укладались договори на пальне, ні до орендованих резервуарів.

Серед обвинувачених 4 службові особи філії ЦТС «Ліски» УЗ та 2 – керівники приватних фірм, які задіяні у незаконному заволодінні коштами.

Йдеться про начальника ЦТС «Ліски» Руслана Гусака, головного інженера філії Олексія Шевченка, першого заступника начальника Одеського відділення ЦТС «Ліски» Валерія Вовка, головного інженера цієї філії Інну Дишлиук, а також директорів фірм «Скела Терціум» і «Варіант Ойл» Сергія Непом'ящого і Павла Чепелєва відповідно.

Депутат Полтавської обласної ради і керівник фракції «Батьківщина» Сергій Бєлашов майже одразу вніс заставу і вийшов зі слідчого ізолятора.

У пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури "Останньому Бастіону" повідомили, що прокурор САП не буде оскаржувати запобіжний захід обраний для Сергія Бєлашова.

Нагадаємо, що при обранні запобіжного заходу Бєлашову прокурор САП просив призначити понад 120 млн грн альтернативної застави.

Тому досить дивною виглядає позиція сторони обвинувачення, яка змінила свою думку та відмовляється оскаржувати обраний запобіжний захід для Сергія Бєлашова.


Також варто зауважити, що ТзДВ «Полтавтрансбуд» у 2021 році було фігурантом кримінального провадження щодо незаконного видобутку корисних копалин.

04.06.2021 до Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області надійшло колективне звернення жителів с. Терентіївка Полтавського району Полтавської області про те, що внаслідок видобутку піску у кар`єрах на заході від с. Терентіївка Полтавського району Полтавської області здійснюється негативний вплив на довкілля, який загрожує здоров'ю місцевих жителів.

Зокрема постійний рух вантажного транспорту руйнує дороги, пил та сажа забруднюють повітря, що загострює хронічні респіраторні захворювання, особливо у дітей. В колодязях та свердловинах населеного пункту зникає вода, ріка Свинківка повністю обміліла.

29.06.2021 постановою слідчого було задоволено клопотання Новоселівської сільради Полтавського району Полтавської області та визнано представником потерпілого у кримінальному провадженні № 12020170300000311 від 04.04.2020 року Новоселівського сільського голову.

Досудовим розслідуванням установлено, що до вчинення вказаних кримінальних правопорушень можуть бути причетні посадові особи ПП «Вибір» (код ЄДР 23807917), ПП «Будзабезпечення» (код ЄДР 31316807), ТзДВ «Полтавтрансбуд» (код ЄДР 1377190), ТОВ «СОІЛ-СЕРВІС» (код ЄДР 34764384).


Сумнівний бекграунд підприємства та явні порушення при будівництві та здачі в експлуатацію будинку за адресою вул. Павленківська, 3а м. Полтава, змушують нас звернутися до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича.

Державна інспекція архітектури та містобудування України має провести перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства, ДБН, стандартів та правил, а також відповідність проектній документації, та:

  • надати інформацію щодо відповідності проектної документації та самого будинку санітарним нормам, а саме надати розрахунок інсоляції, та на дотримання протипожежних норм, оскільки такі порушення становлять загрозу здоров’ю та життю людей.
  • Також просимо надати інформацію чи можна приймати в експлуатацію об'єкт який не підключений до комунікацій, оскільки станом на 23.08.2023 об'єкт підключений по тимчасовій схемі до електропостачання.

Вважати дану публікацію офіційним зверненням до голови ДІАМ України Новицького Олександра Валерійовича про проведення перевірки будівництва за адресою вул. Павленківська, 3а м. Полтава, у відповідності до постанови КМУ № 1363 від 06.12.2022 "Про внесення змін до постанови КМУ від 13.03.2022 за №303". 

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Виміри
Натомість у Полтаві підлеглі інваліда 2-гої групи Володимира Салогуба продовжують безсоромно красти
16.09.2023, 08:26
Виміри
Як група «Ростдорстрой» із місцевими елітами монополізувала мільярдний ринок доріг Полтавщини.
15.09.2023, 14:40
Виміри
Полтавська влада не може забезпечити гідні умови проживання для тимчасово переміщених осіб
12.09.2023, 12:45
Виміри
Державний центр зайнятості працевлаштовує українських будівельників в Ізраїлі. А хто буде відбудовувати Україну ?
11.09.2023, 15:55
Виміри
Краще розмітку пофарбувати.
07.09.2023, 10:00
Виміри
Закони Зеленського є «авторськими творами» ?
01.09.2023, 15:35