ПОМСТА ТАНКІСТА

ВІЙНА
13.07.2023, 14:15
ПОМСТА ТАНКІСТА

"росіяни вбили мою сестру та друга": історія 22-річного командира танкового екіпажа

Проект «Український Свідок» поспілкувався із командиром танкового екіпажа 28 ОМБр Девідом.

Хлопцеві всього 22 роки. З росією він воює з 2020 року, а починаючи з 2022 року його екіпаж знищив близько 30 бойових одиниць ворога.

Девід може багато розповісти про мотивацію на цій війні, адже сам він готовий виконувати бойові задачі до смерті. Поговорили із ним про втрати, про супутнє почуття провини  — та способи із цим почуттям впоратись.

"У Харкові росіяни під час евакуації розстріляли мою сестру разом з родиною. Також на цій війні у мене загинуло багато близьких друзів. І я собі дав слово: поки війна не закінчиться, я від поставлених задач не відмовлятимусь. Навіть якщо це буде смерть", – розповів Девід.

Згодом Девід втратив на війні близького друга із позивним "Чай". Отримавши звістку про загибель побратима він хотів їхати на танку прямо в окопи російських окупантів.

У серпні 2022 році на Херсонському напрямку російський артснаряд зніс значну частину танка Девіда. Машина їхала, та стріляти вже не могла.

Танкіст розповів, що кілька разів мало не загинув тоді. Потрапив під завали місцевого будинку. Врятували його піхотинці, які були неподалік.

"Поставлену задачу хлопці виконали: провели у село нашу піхоту", – додав військовослужбовець.

На фронті "Девід" випадково зустрів свого родича, з яким не був знайомий раніше, та знайшов багато друзів.

ПОМСТА ТАНКІСТА_1

Девід каже, що не боїться смерті. Вважає, що чим більший страх, тим це гірше для людини.

Він поділився з журналістами "Українського свідка" власним досвідом участі у бойових діях.

"На Донеччині воювати легше, аніж на Херсонщині, через особливості ландшафту. Можлива причина – це наявність специфічної техніки у росіян на півдні, яка зчитує вібрації землі. Завдяки цій техніці противник знав, де та в якому напрямку рушить наша техніка", – зазначив танкіст.

Як досвідчений боєць Девід розповів, як близьким та друзям краще підтримувати військових. "Ніколи не згадувати війну, - каже він. - Особливо з піхотинцями, саме вони відчувають на собі всі тяготи війни. Потрапляючи додому, вони хочуть просто розслабитись".

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Його історія — приклад незламності духу, любові до Батьківщини та готовності до самопожертви. Іван Лютий-Лютенко знову у строю.
06 грудня, 21:42
Війна
Ви – наші захисники і міцна опора держави
06 грудня, 09:15
Війна
Також за цей період одного військового вищого офіцерського складу було прийнято на військову службу.
27 листопада, 11:34
Війна
Чисто математично крапка не має власних вимірюваних розмірів. Ані довжини, ані ширини, тільки координати...
22 листопада, 13:41
Політика
Як полковник Валерій Залужний опинився на гауптвахті.
20 листопада, 18:00
Війна
Українські захисники палять окупантів навіть у хащах, використовуючи розвідувальні дрони для наведення цілей. Ворогу не дають сховатися.
18 листопада, 21:49