Поневолені народи згадують жертву Кремля, мислителя Альберта Разіна

СВІТ
10 вересня, 18:14
Поневолені народи згадують жертву Кремля, мислителя Альберта Разіна

Цього дня 4 роки тому у місті Іжкар провідний інтелектуал, науковець і борець за самобутність удмуртської нації вчинив акт самоспалення.

Альберту Разіну було 79 років, однак похилий вік не став на заваді цілком свідомому кроку достроково завершити земну путь на знак протесту проти багаторічної політики змосковщення.

На цьому наголосили директор вітчизняного Центру фіно-угористики імені Анатолія Рябова кандидат історичних наук Денис Ковальов і очільник організації "Stop the Occupation of Karelia" пан Дімітрій Кузнєцов.

Фатальна трагедія удмуртського Прометея сучасності не була ні відчаєм, ні самогубством психічно хворої людини, як розповідають чиновники РФ, навпаки – пан Разін волів своєю смертю, наче буддійський ченець у комуністичному Китаї, привернути увагу цивілізованого світу до безправ'я, яке панує на Московії.

«На сьогодні всі без винятку фіно-угорські народи, які не мають державного суверенітету, – обезголовлені. Причому, це не фігуральний вираз, як багато хто думає. На превеликий жаль, смерть Альберта Разіна – одна із сотень подібних трагічних ланок, які кремлівський режим роками приховує від міжнародної спільноти.

Удмурти, карели, ханти, ерзяни, марійці, комі, ненці, мокшани, бесермяни, комі та інші перебувають у стані підневільних кріпаків Москви. Їхня інтелектуальна еліта або винищена під корінь, або знаходиться на маргінесі за кордоном, або покірно виконує всі вказівки режиму. Після 24.II.2022 нам була уготована аналогічна доля.

Фіно-угрів позбавили права на все, не тільки на національних лідерів, які могли б гучно відстоювати права та свободи. Але на щастя все ж є виключення. Острівцем свободи та прикладом для наслідування слугує хіба тільки ерзянський національний рух під проводом Інязора пана Боляєня Сирєся, який з 2014 року воює в України проти армії РФ.

В усіх інших Москва перебрала на себе функцію виразника інтересів, які обмежуються дозволеними фольклорними святами та різними збіговиськами. Як і ерзянський Інязор, до речі підтриманого українськими націоналістами, я схиляюсь до того, що порятунок всіх без виключення поневолених Москвою народів – фіно-угорських, кавказьких, тюркських, монґольських – полягає винятково у створенні їхньої власної державності. Тоді й Україна нарешті зможе не озиратися з побоюванням на Північний Схід», – розтлумачив поточний стан справ директор вітчизняного Центру фіно-угористики імені Анатолія Рябова.

Подібної точки зору дотримується і представник карельського народу Дімітрій Кузнєцов, який невтішно оцінює бажання своїх небагатьох земляків здобути незалежність і свободу.

«Так звана республіканська влада, підкоряючись федеральному центру, активно відправляє наших чоловіків гинути й убивати на чужині за невеликі гроші. Це відбувається тому, що розпропаговане "світле майбутнє" ні Москва, ні тим паче Петрозаводськ дати не може. У чиновників почуття сорому давно атрофувалося, але щонайгірше, це почуття поширилося на все суспільство, ним просякнуто чи не все населення РФ», – додав очільник організації "Stop the Occupation of Karelia".

Назагал слід укотре наголосити на тому, що наступність тоталітарного зла зберігається, плекається, консервується та омивається кров'ю всіх "неросійських народів" (включно з українцями – прим. ред.) у теперішній Московії.

А проте, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", усі впокорені народи від Балтійського та Чорного моря і до Тихого океану московити прагнули поставити на службу своїх химерних імперських інтересів.

Читайте також:
Життя
Будь-яка дрібниця здатна змінити течії подій. Отже, вона має значення у конкретному місці у конкретний час...
25 вересня, 20:45
Історія
Минуле Війська Запорозького Низового писане і переписане істориками, до нині залишаючи на маргінесі національну приналежність провідників.
13 вересня, 21:21
Опінії
Саме Дементіївка – це Бахмут 130-го бату ТрО. Вона випила багато крові, ця Дементіївка, в тому числі і моєї, і тут лягли хороші люди.
12 вересня, 07:35
Історія
Практично немає такого міста від Західного Бугу до Уралу, де б не було масових розстрілів. Просто не скрізь збереглася інформація...
05 вересня, 20:28
Політика
Рівно 38 років тому не стало Василя Стуса – Прометея з Донбасу і щирого патріота вільної України! Його замордували совєти у Пермі...
04 вересня, 22:09
Політика
Історію нашого східного сусіда – країни-агресорки – допетровської епохи слід вивчати з огляду на конкуренцію татарських і московських еліт.
03 вересня, 19:26