Порохова діжка Сахелю з урановим підчерев'ям може запалити всю Африку

СВІТ
05.08.2023, 21:32
Порохова діжка Сахелю з урановим підчерев'ям може запалити всю Африку
Фото: Google

З метою утримати владу у руках, проросійська хунта Ніґеру попросила допомоги у прігожинських терористів із ПВК "Вагнера".

Бунтівні військовики планують відбити можливе втручання західноафриканського блоку "ECOWAS", передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Associated Press".

Натомість чинний комісар вищезгаданої організації із політичних питань, миру та безпеки Абдель Фатау Муса повторив ультиматум, закликавши хунту до 6.VIII.2023. повернути владу законно обраному президенту.

«У разі, якщо у Ніамеї наше колективне звернення проігнорують, ми змушені будемо здійснити інтервенцію. Конституційний лад у Ніґері має бути відновлено на чолі з президентом Мохаммедом Базумом», – прокоментував пан Абдель Фатау Муса.

Тим часом неназвані представники Євгєнія Прігожина у сусідньому Малі поки розмірковують над проханням від лідера бунтівників – генерала Саліфу Моді, – ймовірно, російські терористи все ж втрутяться у конфлікт напряму.

Ситуація в африканському регіоні Сахель продовжує лишатися напруженою, оскільки президент Ніґерії пан Бола Тінубу напередодні виніс на розгляд Сенату країни пропозицію про військове вторгнення до Ніґера за підтримки союзників з "ECOWAS".

З відкритих джерел відомо, що міністри оборони країн-учасниць вказаного регіонального блоку склали план майбутніх дій, яким передбачено ліквідацію хунти силовими методами у доволі короткі терміни.

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що станом на цю мить ресурсна федерація московії встановила підконтрольний собі маріонетковий режим у Ніґері, та чи на довго?..

Читайте також:
Політика
Тінь радників Єрмака. Хто керує Укрінформом
11:45
Політика
Демонструючи готовність опонувати не ворогу, а громадянам власної країни.
09:05
Політика
Михайло Подоляк заявив, що хотів би, щоб нахилянт від ухилянтів Зеленський пішов на другий президентський термін.
23 травня, 15:07
Позиція
Напередодні його єдиновірець Нетаньяху пригрозив прокуророві МКС Каріму Хану розправою.
23 травня, 09:00
Війна
Запоріжжя, Суми та Київ: що з цим робити?
17 травня, 11:35
Політика
Правозахисники закликали ВРУ не приймати законопроєкт про обмеження доступу до судових рішень
16 травня, 18:33