Порушення карантину і покарання: яке рішення прийняли полтавські суди

ПОЛТАВА
18.11.2020, 12:47
Порушення карантину і покарання: яке рішення прийняли полтавські суди

«Останній Бастіон» проаналізував дві справи, які розглядали в Полтаві стосовно порушників карантину.

В Україні тривають обмеження у зв'язку із пандемією коронавірусу.

Відтак журналісти «Останнього Бастіону» вирішили проаналізувати, як суди Полтави діють з порушниками карантинних обмежень.

До Вашої уваги дві останні справи, присвячені даному питанню, які розглядав Ленінський районний суд міста Полтава.

Справа №553/2253/20

9 жовтня близько 15:02 у Полтаві по вулиці Небесної Сотні водій автобуса «Богдан», здійснюючи регулярні пасажирські перевезення на міському маршруті №43 «Алмазний-Центр-Браїлки-Центр-Левада» перевозив 36 пасажирів.

З визначеною характеристикою даного транспортного засобу та свідоцтвом про реєстрацію кількістю місць для сидіння 23 разом із місцем водія, чим порушив аб. 3 пп. 7 п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 (перевозив більше людей, ніж місць для сидіння).

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що вони підлягають поверненню до управління патрульної поліції (УПП) в Полтавській області, бо дослідивши приєднаний до протоколу запис відеофіксації правопорушення, під час моменту зупинки автобуса на відео не зафіксовано.

Крім того, не зрозуміло у який спосіб працівник поліції встановив кількість пасажирів, оскільки з відео вбачається, як посадова особа рахувала людей, які проходили повз транспортний засіб, а потім продовжила у салоні.

З урахуванням положень і тлумачень ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, суд не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки таким чином, неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя.

Відтак матеріали повернули поліції на доопрацювання.

Справа №553/1302/20

Дану справу розглядали 11 листопада, однак стосується вона подій ще червня місяця.

Зокрема, із матеріалів справи стає відомо, що 26 червня о 10:40 у Полтаві по вулиці Небесної Сотні, 116, продавець в магазині «Українські ковбаси» перебувала на своєму робочому місці без захисної маски, чим порушила правила карантину та вчинила правопорушення передбачене ст. 44-3 КУпАП (порушення правил карантину).

Бувши належно повідомленою про дату, час і місце розгляду справи, особа, яка притягається до відповідальності в судове засідання не прибула, направивши на адресу суду заяву, в якій просить справу розглядати без її участі та закрити провадження у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя звертає увагу на наступне; що відповідно до законодавства, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.

За таких обставин, враховуючи, що поставлене органом Національної поліції за провину правопорушення не є триваючим, строк накладення стягнення за протоколом сплинув 26.09.2020, а тому провадження у справі підлягає до закриття.

Як вбачається з матеріалів справи, складений щодо ОСОБА_1 протокол надійшов до суду лише 04.11.2020, тобто після закінчення визначеного Законом строку накладення стягнення, з огляду на що суд був об'єктивно позбавлений можливості розглянути дану справу у визначенні строки.

Між тим, суд звертає увагу, що за постановами Ленінського районного суду м.Полтави від 30.07.2020 та 21.10.2020 протокол про адміністративне правопорушення був повернутий до відділення поліції №2 Полтавського ВП для належного оформлення та надійшов з органу поліції після дооформлення лише 04.11.2020, що мало наслідком закінчення на момент розгляду справи строків.

Таким чином, на прикладі цих двох справ, які полтавський суд розглядав останніми, що стосувалися відповідальності за недотримання карантину, можна констатувати, що ніхто відповідальності не поніс.

Крім того, поліціянти при складанні протоколів не дотримувалися норм законодавства та процедури, що уможливило такі рішення.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
На території тимчасово окупованого Кримського півострова ситуація з коронавірусом залишається доволі напруженою.
29 липня, 07:01
12-річному пацієнту з Тбілісі, який мав спеціальні медичні показання, вкололи першу дозу вакцини фірми "Pfizer".
26 липня, 07:59
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я у четвер, 15 липня.
15 липня, 09:15
Cтаном на 12 липня проти коронавірусної інфекції щепилися вже 550 тисяч 333 вітчизняні працівники освіти та науки.
12 липня, 13:04
На Росії останні 3 дні фіксується максимальна смертність від коронавірусної інфекції; за добу у країні від ускладнень помирає 600-700 осіб.
02 липня, 07:59
Попри 16 місяців кризи та стаґнації, викликані пандемією коронавірусу, економічний розвиток України демонструє позитивну динаміку.
24 червня, 10:26