Повна реформа. Українці платитимуть за пологи та отримуватимуть менше грошей за народжених дітей

УКРАЇНА
21.08.2017, 12:41
Повна реформа. Українці платитимуть за пологи та отримуватимуть менше грошей за народжених дітей

За два роки в Україні планують запровадити плату за приймання пологів, пише «ТСН».

За новим проектом медичної реформи, породілля буде отримувати пакет усіх послуг, а оплата проходитиме через державне агентство – Національну службу здоров'я.

Безкоштовними обіцяють залишити екстрені пологи, бо в такому випадку робота лікарів буде оплачуватись державою, як екстрена допомога. Якщо ж у жінки не буде грошей для оплати пологів, то вона все ж зможе народити безкоштовно, проте їй не нададуть окрему палату.

Нагадаємо, що раніше в Україні почала працювати комісія з проведення конфіденційного дослідження випадків материнської смерті.

з 1 серпня 2017 припинили виплати по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У Мінсоцполітики називають такий крок «оптимізацією соціального захисту сімей з дітьми», оскільки ця допомога об'єднали з виплатами при народженні дитини, передає UBR.

Українська Гельсінська спілка з прав людини підрахував втрати сімей. Так, якщо сім'я отримувала допомогу по догляду в мінімальному розмірі (130 грн в місяць), то втрати складуть майже 5000 гривень за три роки. А якщо допомога надавалася в більшому розмірі, наприклад 500 гривень, то сім'я втратить 18 000 гривень.

Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк зазначає, що анонсоване збільшення допомоги при народженні першої дитини можна вважати умовним, оскільки розмір допомоги, яка виплачується відразу, не змінився - це трохи більше 10 тис. Гривень. Чи не збільшується і сума щомісячної допомоги - 860 гривень, продовжили тільки час виплати допомоги - з 2 років до 3 років.

Також варто звернути увагу на затверджений прожитковий мінімум для дітей до 6 років. З 1 липня 2017 він становить +1059 гривень, з 1 жовтня 2014 року - 1102 гривень. З цього випливає, що щомісячна допомога в сумі 860 гривень менше, ніж прожитковий мінімум. Логічно було б вирівняти розмір щомісячної допомоги до прожиткового мінімуму для дитини.

Віктор Карпенко