Праві сили здобули більшість на парламентських виборах у Суомі

ПОЛІТИКА
03.04.2023, 17:01
Праві сили здобули більшість на парламентських виборах у Суомі

Минулої неділі, 2 квітня, оновився склад депутатів фінляндських однопалатних національних зборів; громадяни вчергове волевиявилися.

Вже за кілька тижнів буде сформовано новий уряд Суомі, де головну скрипку гратимуть правоконсерватори із Національної коаліційної партії (фін. Kansallinen Kokoomus) на чолі з Петтері Орпо.

Ця політична сила здобула перемогу на парламентських виборах із мінімальним відривом (20,7%) від головних опонентів – націоналістів "Справжніх фінів" (20,1%) і Соціал-демократичної партії (19,9%).

Власне найбільшою підтримкою виборців із-поміж окремих кандидатів користуються теперішній прем'єр-міністр і лідерка соціал-демократів Санна Марін – 35623 голосів, а також партійний керівник "Справжніх фінів" пані Рійкка Пурра – 42589 голосів.

Праві сили здобули більшість на парламентських виборах у Суомі_1

У цілому новообраний парламент на 54% складається з чоловіків та на 46% із жінок, при цьому 130 із 200 наявних згідно з Конституцією Фінляндії народних депутатів оновили свій мандат; тобто, змінність законодавчого органу знаходиться на позначці 30,5%.

Доволі показовою є вікова категорія й рівень освіти обранців, адже найбільше у новому парламенті буде 40-річних (68 депутатів) і 30-річних (52 депутатів) із повною вищою освітою в IT-галузі, економіці, юриспруденції та гуманітаристиці.

На тепер підраховано всі 100% голосів виборців, які демонструють, що багато російськомовних, євроскептичних і проросійських кандидатів не набрали й сотні голосів, оскільки їхня програма була або нейтральною до підтримки України, або взагалі українофобською.

Фінляндська демократія знову показала дива мирного плюралізму світоглядів, адже тепер уряд формуватимуть представники правих сил, тоді як ліві (крім хіба СДП – прим. ред.) здебільшого залишаться непомітною опозицією.

Зміна прізвищ і партійна приналежність майбутніх нових міністрів не має вплинути, як і на безпекову позицію Фінляндії, так і на подальшу всебічну підтримку України, про що свідчать заяви лідерів – пана Орпо і пані Пурри.

З рештою, пані Марін разом із чинним президентом Саулі Нійністьо зробили те, чого раніше боялися: відкинули насаджену Москвою політику нейтральності задля прилучення до західного військово-політичного блоку, який гарантує "безпекову парасольку" від світових диктатур.

Між тим "Останній Бастіон" вважає за потрібне нагадати читачам про те, що Фінляндія офіційно приєднається до Північноатлантичного альянсу у вівторок, 4 квітня, ставши 31-ю країною-учасницею.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Кримінал
Звані широким загалом «природні легені Землі» роками зазнають нещадного винищення. Дереворубів не зупиняє ні закон, ні поліція.
08 вересня, 18:49
Опінії
Ніяка Зе-влада, жоден зі «слуг» Банкової не наблизив Україну до ЄС. Навпаки, вони робили все, щоби ми стали частиною РФ, але програли.
28 червня, 20:34
Політика
Відомий голлівудський актор, режисер і продюсер італійського походження закликав американців не голосувати за попередника Джозефа Байдена.
03 березня, 09:37
Політика
Американці, яким слід було б краще знати, що робити, вибирають страх, а не Конституцію. Вони знаходять виправдання для ігнорування законів.
18 січня, 19:04
Політика
Київ роками був надійним партнером Брюсселя й усіх своїх західних сусідів. Нині настала черга перейти на вищий щабель союзницьких відносин.
15.12.2023, 14:36
Політика
Кілька годин тому Володимир Зеленський прибув до Вашинґтону. Він має виголосити промову перед Сенатом.
21.09.2023, 18:27