На виборах в Естонії перемогла проукраїнська партія

СВІТ
06.03.2023, 19:06
На виборах в Естонії перемогла проукраїнська партія

Політична сила, очолювана прем'єр-міністеркою Каєю Каллас, здобула нищівну підтримку виборців, збільшивши власну присутність у парламенті.

Свідченням цього є результати виборів до Рійґікоґу, яку відбулися вчора, 5 лютого, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням Центральну виборчу комісію Естонії.

Після підрахунку й оприлюднення 100% відомостей урядова "Партія реформ" (Reformierakond) збільшує кількість депутатських місць із 34 до 37, а її конкуренти з лав опозиційної "Консервативної партії" (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) навпаки втратили 2, здобувши 17 крісел.

«Схоже, проукраїнський кабінет пані Каллас на Тоомпеа збережеться. І, за відсутності внутрішніх криз та викликів звісно, найближчі 2-4 роки ми побачимо, як Таллінн поряд із Риґою, Вільнюсом і Варшавою стануть головними рушіями появи міждержавної спілки Міжмор'я, місце в якому вже заготовано і Києву. Що ж до націоналістів з EKRE, вони продовжать шкідницьку риторику, обливаючи брудом українських біженців, але заграючи з російськомовною громадою Естонії», – прокоментував ситуацію директор Центру фіно-угористики імені Анатолія Рябова кандидат історичних наук Денис Ковальов.

До слова, екзитполи давали зовсім іншу картину, прогнозуючи перемогу на виборах саме правопопулістам із "Консервативної партії", яка, очевидно, продовжить перебувати в опозиції.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цього квітня у Суомі відбудуться парламентські вибори, а вже за рік – президентські, на яких РФ має намір висунути своїх агентів впливу.

Читайте також:
Опінії
Коли народ на ділі не обурюється, то політики раді тримати такий народ у «чорному тілі». Саме це сталося зі США, чия влада хоче угоди з РФ.
22 червня, 07:01
Опінії
Публічність влади та інформаційна прозорість є насамперед лакмусовим папірцем рівня визначення державності. Україна цей іспит не склала.
20 червня, 06:09
Світ
Запропонований прем'єр-міністром Джорджею Мелоні закон про державну безпеку, ухвалений Сенатом більшістю (109) голосів. Проти — 69 обранців.
08 червня, 08:12
Політика
Хав'єр Мілей намагається у всьому наслідувати Дональда Трампа. Новий президентський указ свідчить, що Вашинґтон — дороговказ Буенос-Айреса.
18 травня, 16:21
Політика
Конституція України гарантує кожному громадянинові недоторканність його нерухомого майна. Саме це символізує істинну демократію.
16 травня, 14:56
Світ
Рішення федерального уряду у Берні завершить законодавчий процес, розпочатий парламентом країни торік у грудні. Для палестинців це удар.
12 травня, 13:43