Правильна декомунізація, або як Полтава пасе задніх

ПОЛІТИКА
08.03.2023, 18:14
Правильна декомунізація, або як Полтава пасе задніх

Бездуховна колиска закостенілого рагулізму досі перебуває на узбіччі всеукраїнських процесів, ігноруючи тектонічні зміни у суспільстві.

Так, поки у Києві розмірковують над встановленням пам'ятника розстріляному захиснику з лав 30 Окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького Тимофію Шадурі, у Полтаві досі не спромоглися прибрати з вулиць боввани Пєтра I, Алєксандра Пушкіна, Ніколая Ватутіна й Алєксєя Зигіна.

З ініціативою вшанувати Чин нашого Героя пропонує військовослужбовець 140 Окремого розвідувального батальйону Морської піхоти Збройних Сил України Ярина Чорногуз, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Киянка, котра зараз перебуває на бойовому завданні на одному з відтинків Східного фронту, закликала столичну владу прибрати постамент, де раніше стовбичив ідол Владіміра Лєніна, а на його місці спорудити пам'ятник розстріляному московитами українському воїну.

Правильна декомунізація, або як Полтава пасе задніх_1

«Днями, коли була у відпустці у Києві, то побачила, що постамент, з якого скинули головного творця совдепії, порожній. Здається, після відео з нашим бійцем, який відмовився у полоні зняти шеврон з українським прапором, спокійно з цигаркою у руках подивився в очі окупантам перед розстрілом і сказав "Слава Україні!".

Якраз він є той, хто має завжди стояти з цією цигаркою на початку вулиці Хрещатик і бульвару Тараса Шевченка. Як ідея і пропозиція. І підпис поруч з його ім'ям та описом подвигу із цитатою Степана Бандери – "І настане час, коли один скаже: "Слава Україні! І мільйони відповідатимуть: "Героям Слава!" Він-бо є лицем непереможності нашої армії», – зазначила Ярина Чорногуз.

Природно, але більшість українців у соціальних мережах одноголосно підтримали викладену вище ініціативу, адже вбитий окупантами Тимофій Шадура за мить до розстрілу проявив зразкову стоїчну поведінку перед обличчям смерті, довівши перш за все ворогам незламність волелюбного українського народу.

Станом на тепер влада Києва поки ніяк не відреагувала на заклик пані Ярини Чорногуз, але столичні декомунізатори готуються створити відповідну петицію на сайті столичної міської ради.

Натомість у Полтаві депутати з чиновниками продовжують саботувати законний демонтаж пам'ятників російського колоніального минулого, посилаючись на фінансові витрати для вчинення цього кроку.

Очевидно, наше місто не має пасти задніх у процесі деімперіалізації культурного простору, не помічаючи трагічні й водночас героїчні події на фронті, а тому замість боввана Ватутіну слід встановити пам'ятник полеглому у бою за Бахмут Дмитру Коцюбайлу (за позивним "Да Вінчі"), який на це заслуговує по праву відданого за Україну власного життя.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на честь убитого у 2015 році росіянами юного українського патріота Дані Дідіка назвали школу у Харківській міській громаді.

Правильна декомунізація, або як Полтава пасе задніх_3
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Історія
Чому аж по сьогоднішній день потрібно пояснювати землякам, що комуністичний режим — злочинний режим?
13 грудня, 09:12
Опінії
Варшава свідомо посилює конфліктну ситуацію проти Києва, бо вбачає у ньому загрозу для своєї величі. Москву ж поляки бояться до дрижаків.
08 грудня, 17:30
Історія
Це історії про те, як в українців відібрали все.
23 листопада, 16:26
Війна
У Києві на Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
02 листопада, 10:35
Війна
Світлій пам'яті героя-захисника України Сергія Сімчишина.
01 листопада, 15:35
Історія
Комітет гуманітарної й інформаційної політики здійснив виїзне засідання. Полтаву обрано не випадково, бо вона потребує якісної українізації.
18 жовтня, 19:25