Про економічну свободу

08.07.2023, 16:01
Про економічну свободу

Всевишній завжди дає нам можливість і свободу вибору, сподіваючися, що ми зробимо правильно. Але вибір усе одне за нами.

Мені спало на думку таке – економічна свобода є досить комплексним поняттям. Вона включає у себе:

  • захист прав власності;
  • доступність правосуддя;
  • відсутність корупції;
  • низьке й прозоре податкове навантаження;
  • низькі урядові витрати;
  • стабільність валюти;
  • свободу ведення бізнесу, торгівлі, інвестицій, ринку праці, фінансового ринку тощо.

По всіх цих показниках ми будемо конкурувати за інвестиції з десятками інших країн. Наш довоєнний показник (130 місце за світовим рейтингом) не залишає нам шансів.

Так от що я подумав... Наша можливість покращувати частину з цих показників в післявоєнних умовах є дуже є обмеженою.

Отже, для компенсації доведеться встановити по інших показниках "регулятор свободи на максимум". Інакше просто без шансів.

Досить очевидно, в яких показниках ми будемо обмежені. Але ніхто й ніщо не обмежує нас в показниках прозорості, підзвітності, рівності правил гри, передбачуваності урядової політики, мінімізації обмежень – це точно в наших руках.

Ці показники ми маємо "викрутити на максимум".

Ніякий ЄС чи МВФ тут не стане на заваді – навпаки, вони всі щиро вітатимуть наш прогрес у цих сферах. Інакше просто шансів нема. 

Автор : Валерій Пекар
Читайте також:
Політика
Відомий голлівудський актор, режисер і продюсер італійського походження закликав американців не голосувати за попередника Джозефа Байдена.
03 березня, 09:37
Політика
Американці, яким слід було б краще знати, що робити, вибирають страх, а не Конституцію. Вони знаходять виправдання для ігнорування законів.
18 січня, 19:04
Політика
Київ роками був надійним партнером Брюсселя й усіх своїх західних сусідів. Нині настала черга перейти на вищий щабель союзницьких відносин.
15.12.2023, 14:36
Політика
Кілька годин тому Володимир Зеленський прибув до Вашинґтону. Він має виголосити промову перед Сенатом.
21.09.2023, 18:27
Опінії
У ситуації, в якій опинився волею долі наш народ, прості та швидкі рішення – не вихід. Це радше відкладена на потім катастрофа...
13.08.2023, 20:38
Політика
Головний проукраїнський політик північноєвропейської країни та щирий фінський націоналіст Юссі Галла-аго вже висунув свою кандидатуру.
08.07.2023, 17:13