Про «корисних ідіотів» Зе-влади на державних посадах

ПОЛІТИКА
03.07.2021, 08:01
Про «корисних ідіотів» Зе-влади на державних посадах
Фото: Главком

Спецоперація по заміні Андрія Коболєва на Юрія Вітренка виглядала феєрично, але нічого не змінила у вітчизняній енерґосистемі.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив колишній міністр фінансів України та колумніст "Останнього Бастіону" Ігор Уманський.

Провідний економіст певен, що на сьогодні Зе-влада, "продавлюючи" особливі умови під Вітренка, по суті, створює нових "ручних" оліґархів, як колись Віктор Янукович створив Сергія Курченка.

«Уряду України через суд вдалося зберегти Вітренка на посаді. Про що це говорить? — Про те, що заради деяких людей влада здатна легко порушувати закон. Нагадаю, Юрія Вітренка призначили головою правління НАК "Нафтогаз" в обхід процедури. Оскільки за процедурою він би не пройшов перевірки НАЗК, як людина, що протягом останнього року напряму мала вплив на "Нафтогаз", тобто зараз має конфлікт інтересів. І замість того, щоби вчинити за законом, Вітренка просто призначили "втіхаря", без необхідних перевірок», — написав Ігор Уманський.

Ексміністр фінансів переконаний, що НАК "Нафтогаз" абсолютно випав зі сфери управління держави, бо уряд не впливає на: тарифи, фінансові показники, стратеґію і кадрові призначення.

«За моєю інформацією, Кабміну з великими труднощами вдається отримати податки до бюджету з "Нафтогазу". Аналоґічні проблеми існують і в управлінні іншою держвласністю. Проте в Україні відбулася підміна понять: корпоратизація це не формування наглядових рад, це скоріше зміна управлінської структури на шляху до вільного обігу акцій, в тому числі на міжнародних біржах. Скажіть, ви бачите у вільному обігу акції "Нафтогазу" або, скажімо, "Укрпошти"? Ви можете сказати, що ці компанії відкриті для інвесторів? Ні, звичайно! Тоді під корпоратизацією в Україні влада як колись розставляє "смотрящих" і приватизує прибуток. У ситуації з НАК "Нафтогаз" держава як власник була відсторонена від керування, навіть не розробивши стратегії. За фактом, Україна отримала приватизацію всього держсектору, але при цьому державі не заплатили за це ані копійки. Державу позбавили власності шляхом підміни понять. Ввели в оману як перших осіб країни, так і народних депутатів, які за це проголосували», — підсумував Ігор Уманський.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", команда борців із "епохою бідності" продовжує втілювати свої забаганки у життя; нині Зе-влада взялася за реформу поштової служби.

Читайте також:
Політика
40 тисяч гривень за 1000 м³ блакитного палива – ​такою буде нова тендерна ціна, яку поки що обговорюють у кулуарах уряду України.
17.12.2021, 12:01
Економіка
Апеляційний суд підтвердив законність висновку Держаудитслужби щодо НАК "Нафтогаз України".
10.12.2021, 16:16
Економіка
Далі банкрутство ?
08.12.2021, 10:18
Новини
На сьогодні скасовано ухвалу ОАСК про зупинення дії припису НАЗК щодо керівництва НАК "Нафтогаз України".
06.08.2021, 12:53
Новини
Шкідник державного рівня Андрій Коболєв має впливових захисників, які дозволяють йому просувати власні законопроєкти.
20.01.2021, 09:42
Політика
Андрій Коболєв прагне намацати баланс у стосунках з командою Володимира Зеленського, аби лишитися при посаді.
12.05.2020, 12:59