Про легендарного українського диверсанта Олега Мужчиля видадуть книгу

КНИГИ
18 січня, 09:08
Про легендарного українського диверсанта Олега Мужчиля видадуть книгу

Наразі видавці збирають спогади про «Лісника».

Видавництво Марка Мельника заявило про плани видати книгу про відомого учасника війни на Донбасі Олега Мужчиля (1965-2015), відомого також як «Лісник» та Сергій Аміров.

«В ситуації, яка склалась сьогодні в Україні з відверто капітулянтською владою і загрозою поразки у війні, саме час згадати про людей-символів, життя яких уособлювало непримиренну збройну революційну національну боротьбу»,зазначають у видавництві.

Книга становитиме собою збірник різнопланових текстів. У її написанні можуть взяти участь побратими героя війни.

«Книга міститиме передусім спогади побратимів про Лісника, відтак пропонуємо кожному, хто ділив з ним революційний і воєнний побут, долучитись, написавши свій короткий (або не зовсім) спогад. Найкращі тексти і фотоматеріали будуть вміщені у нашу книгу. Також у виданні будуть тексти авторства самого Лісника», – йдеться в оголошенні.

Про легендарного українського диверсанта Олега Мужчиля видадуть книгу_1

Олег Мужчиль був родом із Донецька. У 1990-х роках активно розбудовував на території Донецької області націоналістичний рух, зокрема структури Громадської спортивно-патріотичної організації «Тризуб» імені Степана Бандери. Згідно з окремими версіями брав участь у військових конфліктах на Кавказі.

На початку сепаратистського заколоту організував у Донецьку українську диверсійну групу, яка, зокрема, взяла відповідальність за ліквідацію міліціонерів-колаборантів. Згодом займався організацією автономних диверсійно-розвідувальних груп у складі ДУК «Правий сектор».

У 2015 році розірвав співпрацю з «Правим сектором» через категоричну незгоду з його тодішнім лідером Дмитром Ярошем. Співпрацював з державними розвідувальними структурами.

Загинув у ніч на 10 грудня 2015 року у Києві у перестрілці зі співробітниками СБУ. Бійців «Альфи» запевнили, що Мужчиль очолює російську диверсійно-терористичну групу. Згодом з’ясувалося, що «група Лісника» складалася з людей, які воювали на українському боці, а слідство щодо них розвалилося.

Читайте також:
Слід звикнутися з тим, що конфлікт на Південному Кавказі вигідний усім його учасникам.
09:52
МЗС України відреагувало на ескалацію між Вірменією та Азербайджаном.
27 вересня, 15:20
Даний законопроєкт у Раді підтримав 271 народний обранець.
17 вересня, 14:35
Доброволець Олександр Корнійко на псевдо "Чорний" віддав своє життя за Україну у лютому 2017 року під час обстрілу селища Зайцеве.
14 вересня, 10:47
Екстраполюємо американського генерала-пацифіста на сучасні українські терени.
13 вересня, 18:35