Про створення нової української політичної партії

УКРАЇНА
08.11.2015, 18:59
Про створення нової української політичної партії

Гордість за рідну Батьківщину переповнює мене. Нам є чим пишатися перед людством.

Це не чорноземи, не бокс, не здобутки культури і, крий Боже, не економіка.

Це наші політичні партії.

Вони єдині у всьому світі мають імена, прізвища і по батькові. А, крім того, мають ще й прізвиська. Як козаки на Січі.

Наприклад - партія Юлії Володимирівни Тимошенко (прізвисько Батьківщина), партія Петра Олексійовича Порошенка (прізвисько Солідарність), партія Олега Валерійовича Ляшка (прізвисько Радикальна), і т.д.

На жаль всі партії, які "заточені" під Лідера швидко перетворюються на Потьомкінське село, іншими словами на бутафорію.

Який той Лідер не є харизматичний, розумний і красивий.

Людина може мати певне коло однодумців, яким довіряє і з якими хоче перемінити світ.

Але їх не може бути тисячі - просто не вистачить часу на спілкування.

Отже кілька десятків найближчих партайгеноссе в кращому випадку, а потім доводиться довіряти уже їхнім контактам, бо інакше ніяк.

А вони довіряють вже своєму колу, і т.д..

В результаті виходить система, добре відома маркетологам і лікарям венерологам як "піраміда поширення СНІДу".

Тобто вже на "другому колі контактів" Лідер політсили стає абсолютно беззахисним і залежним - як подружжя від зараження СНІДом, коли один із них "ходить наліво" і ймовірність підхопити болячку тим більша, чим більше коло контактів охоплює "піраміда".

Всі "персональні" партії є таким хворобливим утворенням. І тримаються вони виключно на фінансуванні " з центру" - від самого Лідера,або його спонсорів, які вкладують гроші, в надії "відбити " їх з чималими відсотками.

Відсотки отримуються внаслідок лобіювання інтересів цих спонсорів Лідером, після приходу до влади.

Це можуть бути гроші, лягаві цуценята, розпорядження про виділення землі, отримання держзамовлень, тиск на конкурентів, і т.д..

Партії лідерського типу надзвичайно вигідні олігархам, оскільки звужують поле фінансування до Лідера і його найближчого кола оточення (фінансування низових організацій мізерне в порівнянні із цим).

Тому партії лідерського типу не можуть існувати без "прикормки" від олігархів.

Найкращий варіант для такої партії - це олігарх-Лідер.

В цьому випадку немає посередників і витрати на партію мінімізуються і низові організації надіються отримати більше коштів (хоча не факт, що отримають).

Забери Лідера, під якого створюється "партія" і не залишиться нічого, крім фінансування членів по інерції.

Такі політичні проекти апріорі не можуть нічого змінити і добитися в силу ослаблення програми лідерів обернено квадрату "відстані" від лідера. Точна відповідність закону гравітації.

Вони приречені товктися на місці, вирішуючи якісь дрібні питання, і вся їх діяльність зводиться до гучних заяв лідерів, трохи тихіших заяв віце-лідерів і тихого саботажу керівників низових організацій, які мріють протриматися на фінансуванні якомога довше.

Тому добитися якогось реального результату можуть виключно ідеологічні партії, курс яких від зміни лідера не міняється.

Якщо основною тезою програми "приватних" партій є "зробим шоб було харашо", то тезою ідеологічних є пояснення що і як треба робити, відповідно до початкових установок і налаштувань. Про ці установки ідеологічна партія повідомляє перед виборами і не змінює їх після виборів.

Голосуючи за ідеологічну партію, виборець знає що він обирає і що чекати від неї. Незалежно від того хто прийшов в партію, хто вийшов і хто в керівництві.

А, голосуючи за партію Лідера, виборець фактично надає можливість спонсорам проекту (яких він просто не знає в більшості випадків) отримувати надприбутки за свій рахунок.

Висновок для виборців - не можна голосувати за партії "лідерського" типу, оскільки ваш голос буде просто спущений в унітаз елітного валютного ресторану.

Висновок для нас - для того щоб створювати нову українську партію, треба спочатку визначитися із ідеологією.

В реаліях сьогоднішнього часу, в реаліях війни, очевидно, що це має бути ідеологія сучасного українського націоналізму. Звичайна захисна реакція нації як організму.

Український націоналізм змінився і став дійсно сучасним.

Найкраща ілюстрація - проведення служб українських церков в мечетях Криму,куди їх запросили киримли, після того, як російські окупанти почали переслідувати українців в Криму. Такого в світовій історії не було.

Або організація і фінансування євреями відсічі і оборони України проти російських агресорів.

Або російські і російськомовні добровольці-воїни і волонтери, які луплять російських агресорів як щурів і тим розривають на шмаття шаблони нацистського "русского міра".

Український націоналізм перестав бути виключно етнічно українським, а став ідеологією нової української нації.

Наголошую - не російськомовної, а української, в яку добровільно вливаються інші, вчать своїх дітей в українських школах, вчаться володіти українською, наголошують на єдиній українській державній мові.

Одним словом видужують від імперського минулого.

Що дуже добре продемонстровано громадянами - українцями, росіянами, киримли, євреями, які є захисниками України і сучасними українськими націоналістами.

А ми не маємо права відштовхувати їх, а зобов*язані допомагати на цьому легкому і приємному шляху.

Як і має бути.

Навіщо ж вигадувати велосипед?

Сашко Лірник