Прокремлівська партія лідирує на парламентських виборах у Нідерландах

ПОЛІТИКА
23.11.2023, 10:01
Прокремлівська партія лідирує на парламентських виборах у Нідерландах
Фото: Euronews

Ідейний соратник Марин ле Пен і Віктора Орбана Ґерт Вілдерс святкує перемогу. Його популістська політична сила здобула першість на виборах.

Такі відомості з центральної лічильної комісії в Амстердамі оприлюднило видання Euronews. Як стверджують нідерландські аналітики, успіх «Партії Свободи» (Partij voor de Vrijheid) — це наслідок міграційної політики, коли уряд приймав усіх підряд: від сербів і боснійців до сирійців і сомалійців.

Станом на тепер ще триває підрахунок голосів, але згідно з результатами екзитполів Герт Вілдерс з однопартійцями може посісти не менш як 35 депутатських крісел у парламенті. У разі підтвердження перемоги «Партії Свободи» на Нідерланди чекають кардинальні зміни.

У Брюсселі сприйняли звістку з Амстердаму із трепетом, адже Вілдерс неодноразово обіцяв провести всенародний референдум про вихід країни зі складу Європейської спілки. Фактично, ми спостерігаємо за політичним землетрусом, який відлунить далеко за межами як Нідерландів, так і Європи, бо одним зі спонсорів «Партії Свободи» є московський Кремль.

Своєю чергою, політична сила чинного прем'єр-міністра Марка Рютте, який збирається стати генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу, займає третю позицію із 23%. Другим у парламентських перегонах поки йде союз «зелених» і лівих.

Важливо розуміти, що українське питання для лідера «Партії Свободи» та його поплічників навіть не другорядне, адже вони зосереджуватимуться виключно на суто внутрішніх проблемах Нідерландів: засилля нелегалів, етнічний кримінал і бандитизм, утиски корінного населення. Згадаймо, що Вілдерс відмовився бути присутнім на виступі Володимира Зеленського у палаті представників Нідерландів під час візиту у травні поточного року.

Раніше багатолітний керівник нідерландських популістів, які прикриваються націоналістичними гаслами, неодноразово критикував виділення допомоги українським фермерам і виступав за виконання Україною горезвісних Мінських угод. Спільно з Марин ле Пен та лідером партії «Альтернатива для Німеччини» (Alternative für Deutschland) надсилав своїх делегатів до окупованого росіянами Криму у 2014-2015 роках.

Окрім того, Вілдерса порівнюють із Дональдом Трампом частково за його зачіску, а також за його висловлювання проти іммігрантів та мусульман. Лідер нідерландської «Партії Свободи» вже отримав привітання від прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який після екзитполів заявив про «вітер змін» по всій Європі.

Ґерт Вілдерс святкує перемогу на виборах
Ґерт Вілдерс святкує перемогу на виборах
Читайте також:
Опінії
Для політиків, особливо президентів, робити все заради народу тут і зараз — запорука успіху. Прикро, що наші «державники» цього не вміють.
22 липня, 07:16
Опінії
Відсоток охочих захищати свою країну у нас більший від поляків і німців. Однак влада зробила все, щоби дискредитувати «людей у пікселі».
16 червня, 09:23
Політика
Ґрантожерка із партії «Голос» Інна Совсун підіграла «слугам урода». Анґлійська виявилася їм ближчою за мову Котляревського, Шевченка, Стуса.
09 червня, 10:36
Війна
Говорити правду — шкодить і роз'єднує українське суспільство. Красти та брехати — об'єднує і допомагає перемогти. Не переплутай-те!
16 травня, 07:19
Політика
Конґресвумен Марджорі Тейлор Ґрін пішла va banque в очікуванні, що її шеф знову займе Овальний кабінет. На берегах Потомаку політична буря.
03 травня, 07:01
Політика
Потужний віцепрем'єр-міністр із Зе-команди профанів просуває російський порядок денний. Юлія Свириденко воліє винищити українське жіноцтво.
01 травня, 12:36