Прокремлівська партія лідирує на парламентських виборах у Нідерландах

ПОЛІТИКА
23.11.2023, 10:01
Прокремлівська партія лідирує на парламентських виборах у Нідерландах
Фото: Euronews

Ідейний соратник Марин ле Пен і Віктора Орбана Ґерт Вілдерс святкує перемогу. Його популістська політична сила здобула першість на виборах.

Такі відомості з центральної лічильної комісії в Амстердамі оприлюднило видання Euronews. Як стверджують нідерландські аналітики, успіх «Партії Свободи» (Partij voor de Vrijheid) — це наслідок міграційної політики, коли уряд приймав усіх підряд: від сербів і боснійців до сирійців і сомалійців.

Станом на тепер ще триває підрахунок голосів, але згідно з результатами екзитполів Герт Вілдерс з однопартійцями може посісти не менш як 35 депутатських крісел у парламенті. У разі підтвердження перемоги «Партії Свободи» на Нідерланди чекають кардинальні зміни.

У Брюсселі сприйняли звістку з Амстердаму із трепетом, адже Вілдерс неодноразово обіцяв провести всенародний референдум про вихід країни зі складу Європейської спілки. Фактично, ми спостерігаємо за політичним землетрусом, який відлунить далеко за межами як Нідерландів, так і Європи, бо одним зі спонсорів «Партії Свободи» є московський Кремль.

Своєю чергою, політична сила чинного прем'єр-міністра Марка Рютте, який збирається стати генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу, займає третю позицію із 23%. Другим у парламентських перегонах поки йде союз «зелених» і лівих.

Важливо розуміти, що українське питання для лідера «Партії Свободи» та його поплічників навіть не другорядне, адже вони зосереджуватимуться виключно на суто внутрішніх проблемах Нідерландів: засилля нелегалів, етнічний кримінал і бандитизм, утиски корінного населення. Згадаймо, що Вілдерс відмовився бути присутнім на виступі Володимира Зеленського у палаті представників Нідерландів під час візиту у травні поточного року.

Раніше багатолітний керівник нідерландських популістів, які прикриваються націоналістичними гаслами, неодноразово критикував виділення допомоги українським фермерам і виступав за виконання Україною горезвісних Мінських угод. Спільно з Марин ле Пен та лідером партії «Альтернатива для Німеччини» (Alternative für Deutschland) надсилав своїх делегатів до окупованого росіянами Криму у 2014-2015 роках.

Окрім того, Вілдерса порівнюють із Дональдом Трампом частково за його зачіску, а також за його висловлювання проти іммігрантів та мусульман. Лідер нідерландської «Партії Свободи» вже отримав привітання від прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який після екзитполів заявив про «вітер змін» по всій Європі.

Ґерт Вілдерс святкує перемогу на виборах
Ґерт Вілдерс святкує перемогу на виборах
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
45-й американський президент зараз грає на руку путіна, шантажуючи Білий дім. Уряд Джозефа Байдена опинився у надскладній ситуації.
06 лютого, 13:32
Історія
Столичний міський голова Віталій Кличко не припиняє дивувати своїм угодовством примхам сіоністів. Здорового глузду, вочевидь, не лишилося.
28 січня, 12:05
Політика
Черговий речник Офісу пРезидента опинився у центрі гучного скандалу. Поціновувач ЛҐБТ-вечірок Сергій Лещенко вважає українців тупими рабами.
24 січня, 19:04
Політика
Володимир Зеленський не має елементарних знань із права та історії. Тому кожна його законодавча ініціатива — це відверта профанація.
24 січня, 08:20
Опінії
Очільник вітчизняного міністерства закордонних справ розродився черговим перлом. Куля-в-лоб Арсеній Яценюк може покурити у стороні.
18 січня, 07:19
Опінії
Коли у державного керма блазень, чекай біди звідусіль. Але, якщо цей блазень має ще й цілу команду — буде катастрофа.
21.12.2023, 07:09