Протасевич як люстерко білоруської квітчастої революційки

Опінії
06 червня, 08:59
Протасевич як люстерко білоруської квітчастої революційки
Фото: © oks80

Або спроба прилаштувати крапку над "і": емпатія чи зневага?

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Притомна людина не може залишитися байдужою до долі слабенького, як виявилося, білоруського опозиціонера Романа Протасевича, чиї яйця не йдуть ні в які порівняння зі сталевими причандалами його гонителя.

І повірте, панове, автор вагався з посиланням на скабрезний мачизм одіозного самодура, але, зрештою, дійшов думки, що й абсцентна метафоричність Луки – його невід'ємне, кріпосницьке, з тих часів, коли майбутній диктатор у ранзі директора радгоспу чистив у хвіст і гриву підневільне селянінство. Та й те, який диктатор без "міцних горішків"?

Ось давайте, сильні духом, винесемо за дужки пафос нескорених зой космодем'янських, апостолів яковів – синів Зеведеївих, жанн д'Арк, янів гусів, сергіїв лазо, двадцяти шести бакинських комісарів і ще сотень місцевих світочів, на чиєму прикладі виховувалась піонерія країни рад.

Кличемо на грішні суглинки.

Уявіть свої пальці між полотном дверей і одвірком. Ще можна спробувати подумки відчути голку під нігтями, почути погрози спалити хату і вирізати твою сім'ю до третього коліна. Якось бліднуть міфи про нескореність, відданість справі лєніна-сталіна і збереження паролів та явок будь-якою ціною.

Профі-дізнавачі в один голос запевняють, що і "будь-яка ціна", і час збереження конфіденційної інформації, і відданість ідеалам революції залежать винятково від довжини голки під нігтем революціонера.

«Я переосмислив для себе багато речей, я не хочу більше лізти ні в політику, ні в якісь розбірки. Просто хочу сподіватися, що зможу все виправити і жити звичайним спокійним життям, створити сім'ю, мати дітей, перестати бігти від чогось. Вибачте», – здався Роман Протасевич, організатор NEXTA.

Ще "мотив", окрім слідів від наручників на зап'ястях: десь за стіною Романова дівчина, з котрою ось саме зараз "працюють" покидьки. А натяк на екстрадицію до підвалу "ЛНР", де доведеться "за увесь "Азов" відповісти"?

Ні-ні, ви б точно встояли. Тим паче, що встояв і ваш кумир – забив і на четвертий виклик до військкомату.

А Протасевича зламали. Дитина обрала життя. Вибачимо. Революції роблять апостоли і фанатики.
Читайте також:
Білорусь під проводом узурпатора Олександра Лукашенко остаточно перетворилася на гібрид Третього Райху і СССР.
02 жовтня, 18:56
Знущання з ветерана російсько-української війни Олександра Оловаренка
28 вересня, 14:30
У місті Томськ силові структури Кремля провели обшуки та незаконний арешт опозиційного діяча Ігоря Кузнєцова.
22 вересня, 12:23
Олега Довбиша вже заарештовано. Маховик політичних розправ набирає обертів.
30 серпня, 18:55